משפחה שכולה רפואה

תכירו את משפחת סלימן מסכנין. בן אחד, ד"ר עלי סלימן הוא מומחה באורתופדיה ב"כרמל". האח השני, ד"ר חוסיין הוא מומחה בפנימית גם ב"כרמל". האח השלישי מסיים רפואה. הם גם נשואים לרופאות, ובנות המשפחה עובדות כ…אחיות. משפחה של רפואה
 

במרכז ד"ר עלי סלימן עם ד"ר ברנפלד וד"ר ברוסקין. "אבא שלי דחף אותנו לעולם הרפואה". צילום: אלי דדון

כשד"ר עלי סלימן מומחה באורתופדיה מבית החולים כרמל עלה לבמה להסביר על החידושים האחרונים בניתוחי רובוט בעמוד שידרה, אולם האודיטוריום של כרמל היה מלא בעשרות רופאים בכירים וצוות רפואי שהגיעו לשמוע אותו. בין היושבים בקהל ישב והאזין להרצאה בקשב רב אחיו של ד"ר עלי, ד"ר חוסיין. חוסיין גם הוא רופא, סיים לאחרונה התמחות בפנימית בבית החולים כרמל הוא בדרכו להתמחות נוספת בקרדיולוגיה  ולאחרונה זכה גם ד"ר חוסיין בתואר מרצה מצטיין מטעם הפקולטה לרפואה של הטכניון. לשני האחים הרופאים ממשפחת סלימן ד"ר עלי וד"ר חוסיין, יש אח שלישי ד"ר אמיר שגם הוא בדרך להיות רופא. כך יוצא שמתוך 4 האחים למשפחת סלימן מסכנין 3 אחים הם רופאים. כדי לא לקפח את המגזר הנשי התחתנו האחים הרופאים גם עם רופאות. אשתו של ד"ר עלי, ד"ר פיירוז עובדת כרופאה בבית החולים הצרפתי בנצרת והיא לקראת סיום התמחות בגניקולוגיה ונשים , וגם אשתו של האח ד"ר חוסיין גם היא רופאה שסיימה את הסטאז' שלה לאחרונה.

כדי לסגור את תמונת משפחת סלימן והבריאות מתברר כי גם האחיות של ד"ר עלי קשורות ומחוברות לעולם הרפואה. אחותו הבכורה של ד"ר עלי, דיאנה עובדת כאחות מוסמכת בבית החולים בנצרת, והאחות השנייה מחסאן עובדת גם היא כאחות במרפאה בסכנין. וכך מחזיקה משפחת סלימן מסכנין באותה משפחה 3 רופאים 2 רופאות ו- 2 אחיות.

"מי שאחראי לדחיפה שלנו לעולם הרפואה הוא אבא שלי קאסם", מספר ד"ר עלי סלימן בהתרגשות. "אבא תמיד דאג שנהיה תלמידים מצטיינים בביה"ס ודחף אותנו ללמוד ולהצליח כל הזמן".

ד"ר עלי סלימן נחשב בכרמל לאחד המומחים הצעירים ביותר. הוא רק בן 35 וכבר סיים בהצלחה התמחות באורתופדיה ו"התמחות על" בניתוחי עמוד שידרה בבית החולים הדסה בירושלים.

ד"ר עלי מומחה בניתוחים מתקדמים בעמוד שידרה והוא חלק מהצוות המוביל של יחידת עמוד השדרה בניהולו המוצלח של ד"ר אלכסנדר ברוסקין מנהל היחידה בכרמל.

בכרמל מתבצעים כ-250 ניתוחי עמוד שידרה בשנה והיחידה נחשבת לאחת המקצועיות והטובות בתחומה . ד"ר בני ברנפלד מנהל המחלקה האורתופדית בכרמל מציין כי לאחרונה נעשו בכרמל סידרת ניתוחי עמוד שידרה בעזרת הרובוט החדש ביותר בעולם וכל הניתוחים והחולים הצליחו בצורה יוצאת מן הכלל.

"אנחנו בכרמל שוקדים תמיד על הטכנולוגיה החדישה ביותר לטובת המטופלים שלנו, אומר ד"ר ברנפלד. כאן בכרמל התחלנו לראשונה בארץ את ניתוחי עמוד השידרה בעזרת הרובוט מהדור הראשון ואנחנו דואגים תמיד למטופלים שלנו לטכנולוגיות הטובות ביותר".

וד"ר סלימן אומר " כי בית החולים כרמל הוא הבית שלי ואני וכל צוות היחידה הרופאים וצוות הסיעוד עושים הכל כדי להעניק למטופלים שלנו את הרפואה באיכות הגבוה ביותר".

את יחידת עמוד שידרה של בית החולים כרמל מובילים מנהל היחידה ד"ר אלכסנדר ברוסקין, ד"ר עלי סלימן, ד"ר בוריס זילברשטיין, ד"ר ויטלי אלכסנדרובסקי, וד"ר אלכס פוחוב.

"אחת מיתרונות יחידת עמוד השדרה של כרמל היא הרצף הטיפולי שהיא מעניקה למטופלים שלה", אומר ד"ר ברוסקין מנהל היחידה. "אותם רופאים מקצועיים מבית החולים כרמל רואים ומטפלים במטופלים במרפאות הקהילה של הכללית בכל רחבי הצפון. במקרה של צורך בניתוח החולים מנותחים בבית החולים כרמל והמעקב על ידי אותו רופא ממשיך ברצף גם במרפאות הקהילה".

רופאי היחידה נמצאים במרכז הרפואי לין, במרכז זבולון שבקריות, במרפאה בקריית אתא במרפאה בסכנין ובמקומות נוספים ברחבי הצפון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות