פה יקום בניין העירייה

טקס הנחת אבן פינה לחניון ציבורי ולבניין עיריית קרית אתא . מגילת אבן הפינה הוטמנה על־ידי ראש העיר,סגניו רבני העיר וחברי מועצת העיר

"בעידן של נגישות לאוכלוסייה אנו מוצאים כחובה לשדרג את מבנה העירייה לאחר השלמת החניון הציבורי בכדי שנוכל לספק את רמת השירותים הנאותה לכלל הציבור". צילום: עיריית קרית אתא

בשבוע שעבר נערך טקס הנחת אבן פינה לבניין העירייה ולחניון הציבורי הצמוד לו. הטקס נערך במעמד ראש העירייה יעקב פרץ, רבני העיר, סגני ראש העיר, חברי מועצת העיר ואורחים נוספים וכלל את ברכת רבני העיר, חתימה על המגילה והטמנתה כסימן דרך לתחילת עבודות ההקמה.

פרויקט זה הוא חלק מתכנית לשיפוץ ובנייה של מוסדות ציבור בעיר ושדרוג מרכז העיר. התכנית כוללת בניית בניין עירייה חדש שימוקם בסמוך למבנה הישן  לכיוון רחוב העצמאות ויאפשר מתן שירותים עירוניים לתושבי העיר באופן קל, נוח ונגיש. המבנה החדש יבנה בסטנדרטים של מבני ציבור בינלאומיים אשר מעמידים את צרכיו של התושב במרכז ומאפשרים מתן שירותים בעיר שמס' התושבים בה נמצא בסימן עלייה מתמדת. כיוון שהמבנה הוותיק של העירייה שנבנה בשנות ה- 50 אינו עומד בסטנדרטים המתאימים וכל הניסיונות לבצע עבודות התאמה לא צלחו נושא הנגישות מקבל משנה תוקף בתכנון הנוכחי עם הנגשה לכל קומות המבנה.

במקביל, יבנה בצמוד למבנה העירייה חניון ציבורי תת קרקעי, בן 3 קומות אשר יביא לתוספת משמעותית של כ-300 מקומות חניה חדשים בדיוק במרכזה של העיר ויתרום לפיתוח חיי המסחר בה. גג החניון יהווה את כיכר הכניסה למבנה העירייה החדש במפלס רחוב העצמאות.

בחזית מבנה העירייה, תקום כיכר עירונית גדולה אשר תשמש לאירועי חוץ, כנסים, קבלות פנים ומוקד פעילות לתושבי העיר, מתוך מגמה לשלב  בין הפעילות אשר תתרחש בתוך הבניין לבין הפעילות שמחוצה לו. הרחבה העירונית הגדולה תכלול פינות ישיבה, הצללה ופיתוח נופי נרחב.

התכנית תתבצע במס' שלבים כאשר השלב הראשון כולל את בניית החניון התת־קרקעי והשלב השני יכלול את הריסת המבנה הקיים ובניית המבנה החדש. המתחם העירוני יהווה עוגן אדריכלי ותכנוני לציר התנועה הראשי של העיר ויעודד באופן טבעי, התפתחות עירונית של עסקים צמודים באופן המשתלב במרקם של מרכז עיר פעיל ותוסס.  עלות: כ-50 מיליון שקלים.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, מסר: "על פי תכנית המתאר החדשה, תהפוך קרית אתא לעיר בת 200,000 תושבים ב-20 השנים הקרובות ותפקידנו לבצע את המעבר התפיסתי למתן שירותים ברמה הגבוהה ביותר, בהתאם לצורכי העיר המתפתחת. טקס הנחת אבן הפינה מסמל שינוי מהותי שבסיסו יצירת עתיד וחזון חדשים לעיר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית אתא