אין חלופה לאמוניה

ראש עיריית חיפה, יונה יהב דורש משרי הממשלה שלא לאשר כל חלופה לאספקת אמוניה המסכנת את תושבי מפרץ חיפה

"נראה כי שיקולי הרווח של בעל ההון שוב עולים על שיקולי טובת הציבור וביטחונו"

ראש עיריית חיפה, יונה יהב פנה במכתב דחוף לשרים לקראת ישיבת הממשלה האמורה לדון בנושא חלופה לאספקת האמוניה ביום ראשון הקרוב.

במכתב שנשלח אתמול אמר יהב, כי יש למצוא פתרון חלופי לאספקת האמוניה ואולם אסור לעשות זאת במחיר ביטחונם של כמיליון תושבי המטרופולין".

פנייתו של יהב לשרים נעשית לקראת ישיבת הממשלה שאמורה לדון בחלופה לשינוע ישיר של אמוניה למפעל, דרך צנרת, באמצעות אניות שיעגנו ברציף ויהוו מיכל צף. חלופה זו מבהיר יהב, כוללת שימוש במיכל כצינור תוך התעלמות מפסיקת כל הערכאות השיפוטיות החל מבית המשפט לעניינים מקומיים וכלה בבית המשפט העליון.

"חלופה זו מתעלמת מהסיכונים הנובעים מהובלת האמוניה בים ועגינת אניות אמוניה בנמל. חלופה שהוגדרה בעבר על ידי המשרד להגנת הסביבה כמסוכנת ולא אושרה לביצוע על ידו".

עוד מוסיף יהב: "נראה כי שיקולי הרווח של בעל ההון שוב עולים על שיקולי טובת הציבור וביטחונו. שימוש במיכל [כצינור] שלגביו קיים צו סגירה, קיצור הליכי תכנון ורישוי של קווי הולכה פירושם פעילות שלטונית חסרת אחריות במצב של חוסר ודאות משפטית ועובדתית.

יהב מסיים את מכתבו בדרישה שלא לקבל כל החלטה מבלי שזו תעשה בשקיפות ובשיתוף הציבור תוך בחינה מדוקדקת וקפדנית של כלל גורמי הסיכון . באם נפעל כך, מוסיף רה"ע נוכל להבטיח הן את בטחון הציבור והן את המשך פעילות תעשיית הדשנים בישראל".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה