שטייניץ מוריד כפפות ושולף חרבות

בראיון מיוחד שערך "ניוז חיפה קריות.נט" עם השר לעניינים אסטרטגיים ומודיעין, ד"ר יובל שטייניץ הוא מוריד כפפות ושולף חרבות * על ראשי המוסד לשעבר דגן ושביט הוא אומר: "הם מתנהגים כמו יהודים גלותיים שמפחדים מהצל של עצמם" * על יאיר לפיד: "מרמה את הציבור במצח נחושה. הוא יהיר, שחצן ושר אוצר גרוע" * על בוז'י ולבני: "יביאו את חמאס, דעאש ואל קאידה לצעוד ברחובות ירושלים ותל אביב" * ומזהיר: "מי שיצביע בנט, כחלון וליברמן – יביא לעליית השמאל"

היום, יום שישי, ארבעה ימים לפני הבחירות ה-20 לכנסת, הגיע השר לענייני מודיעין ואסטרטגיה – ד"ר יובל שטייניץ, לחיפה. הוא הסתובב במרכז העיר, שוחח עם אנשים, לחץ ידיים וענה על שאלות. אנחנו התיישבנו אתו השבוע, יום אחרי פרסום הסקרים המנבאים לליכוד פיגור בארבעה מנדטים מה"מחנה הציוני", לשיחה על משפחת נתניהו, המצב של הליכוד בבחירות, הטענות שהעיתונות רודפת את נתניהו ובאה להפיל את שלטון הימין. שטייניץ לא ברר את מילותיו ותקף קשות את התקשורת, את יאיר לפיד, את ראשי המוסד והגנרלים שמותחים ביקורת על נתניהו. וגם לא היסס לומר שאם הרצוג ולבני יבחרו לראשות הממשלה- דאע"ש וחמאס יגיעו עד לתל אביב.

 

"יש מתקפה על ראש הממשלה ואשתו שלא היו עושים לראש ממשלה אחר"

"יש מתקפה על ראש הממשלה ואשתו שלא היו עושים לראש ממשלה אחר"

 

 

אז מה אם האמריקאים כועסים?

 

אנחנו מתיישבים לראיון עם השר שטייניץ אחרי ששני ראשי מוסד לשעבר: שבתי שביט (ילדי חיפה) ומאיר דגן מותחים ביקורת קשה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל מדיניותו בעיקר בכל הנושא של אירן והיחסים עם ארצות הברית. אם לא די, ברקע מתארגנת התכנסות של עשרות גנרלים לשעבר שבכוונתם לצאת נגד נתניהו. שטייניץ לא מתרגש מכל הביקורות והקולות האלו של ראשי מערכת הביטחון לשעבר: "הדברים האלו של הגנרלים ששייכים לשמאל חוזרים על עצמם בכל מערכת בחירות. בדרך כלל זה קורה על גבי עיתון 'הארץ', שם מתפרסמת רשימה של 50-100 אלופים, תתי אלופים וראשי שב"כ ומוסד לשעבר שתומכים בשמאל ותומכים בנסיגה מהעיר העתיקה בירושלים. זה לא חדש, זה חוזר על עצמו בכל מערכת בחירות וגם עשו את זה נגד מנחם בגין. הייתה קבוצה של עשרות גנרלים שטענו שבגין יביא אובדן על מדינת ישראל ורבים מהם אף התנגדו להחלטה של בגין להפציץ את הכור בעירק ב-81'. אז אנחנו לא מתרגשים מהתופעה הזאת.
"מה שהאנשים האלו אמרו על המאבק שלנו נגד הגרעין האירני הוא בגדר איוולת. הם מבטאים חוסר הבנה מוחלטת בשאלה איך נכון להיאבק בנושא הגרעין האירני. כל המעורבים בנושא הזה בעולם מדברים בפומבי – אם זה האירנים – חמינאי וזריף שר החוץ האירני מדברים בפומבי על הסכם הגרעין ועל מה הם יתפשרו ולא יתפשרו. גם האמריקאים מתבטאים פומבית- אובמה ושר החוץ קרי. גם שרי החוץ של גרמניה, צרפת ובריטניה מתבטאים בפומבי בנושא. הרעיון שרק מדינת ישראל – שעליה האירנים מאיימים בהשמדה – אסור לה להביע את דעתה, הוא בגדר אותה איוולת. הם מצפים שנביע את דעתנו רק בדיאלוג בדלתיים סגורות? אז מה, לכולם מותר לדבר ורק אנחנו צריכים לשתוק? הדרישה של אותם גנרלים מזכירה לי התנהגות של יהודי גלותי. אותם גנרלים לא מכירים את ההיסטוריה כנראה.
"בפעולה המדינית מודיעינית – ואני היו"ר של המגעים המדיניים מודיעיניים בשיתוף עם המוסד ושל צה"ל, אמ"ן, המועצה לביטחון לאומי ומשרד החוץ – מנוהל דיאלוג בחדרי חדרים עם האמריקאים ובואי אגלה לך: הדיאלוג הזה מעולם לא הפסיק ונמשך גם אחרי הניאום של ראש הממשלה בקונגרס ואנחנו במגעים על כל הפרטים של ההסכם".

כלומר, בניגוד לחשש שהובע בכלי התקשורת ועל ידי אנשים רבים בישראל, לא נפגע הדיאלוג ושיתוף הפעולה בינינו לארצות הברית אחרי הניאום?

"ממש לא. אני לא יכול לפרט יותר מדי. אני יכול לומר לך שבשבועות האחרונים נפגשתי ושוחחתי עם הגורמים הכי בכירים בארצות הברית שעוסקים בנושא הזה – מוונדי שרמן שהיא ראש צוות המשא ומתן האמריקאי מול האירנים ופיל גורדון- שהוא יועץ מיוחד של הנשיא אובמה לענייני אירן. עם שני אלו גם נפגשתי פנים מול פנים וגם שוחחתי איתם לפחות שש פעמים בחודש האחרון וגם אחרי הניאום. אותו דבר אני מדבר עם שרי החוץ וראשי צוותי המו"מ של בריטניה, גרמניה וצרפת בימים האחרונים. אז במה הנאום של נתניהו פגע בנו? העובדות בשטח מדברות אחרת.
"אם היינו מקבלים את העצה של מאיר דגן ושבתאי שביט מלפני עשר שנים ולא היינו מתווכחים עם הממשל בארצות הברית בנושא האירני, ולא היינו פונים לקונגרס להטלת סנקציות ונתניהו לא היה נושא שלושה נאומים בקונגרס – לא היו היום סנקציות על אירן. גם אז הנשיא ג'ורג' בוש לא אהב כשהלכנו לקונגרס וביקשנו להטיל סנקציות. בוש לא אהב את זה, ואנחנו אמרנו לו שעם כל הכבוד מדובר בביטחון הלאומי שלנו ואנחנו רוצים לפנות לקונגרס ולעם האמריקאי ישירות. אם היינו מקשיבים לעצה האווילית לסתום את הפה, בזמן שכל העולם מדבר על זה בפומבי – לא היו סנקציות על אירן וייתכן ואירן הייתה כבר נמצאת עם נשק גרעיני.
"הגישה של הגנרלים האלו משביט, דגן והאחרים היא של יהודים גלותיים שמפחדים מהצל של עצמם. מה, אנחנו צריכים לפחד מלהתווכח עם ארצות הברית? לא היו ויכוחים בעבר? האם כל ויכוח מביא לסוף היחסים בינינו לאמריקאים? הרי כשבגין הפציץ את הכור בעירק האמריקאים רתחו והפסיקו לנו לכמה חודשים את אספקת מטוסי הקרב. אז הם כעסו, וזה עבר להם".

בוא נדבר ספציפית על ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן. גם בעצרת במוצאי שבת האחרונה וגם בראיון שנתן ל"אולפן שישי" דגן מדבר בצורה גלויה וחד משמעית נגד התנהלות נתניהו בנושא המדיני. איך אתה מסביר שאדם שלא נהג להתראיין, קם ומופיע בעצרת ומתראיין פתאום ומדבר בהרחבה נגד נתניהו?

"קודם כל אני מכבד את מאיר דגן כבן אדם והוא גם היה ראש מוסד טוב. ראשית אני מאחל בריאות ואריכות ימים למאיר דגן, בלי קשר ליריבות פוליטית. לכן אני לא רוצה לנסות להסביר למה הוא יוצא כך נגד נתניהו עכשיו, כי זה להיכנס לפסיכולוגיה".

על דגן: "לא רוצה להיכנס למניעים של אדם שיש לו זכויות אך שרוי במצב בריאותי לא הכי טוב"

על דגן: "לא רוצה להיכנס למניעים של אדם שיש לו זכויות אך שרוי במצב בריאותי לא הכי טוב"

אתה מאוכזב מהביקורת שלו?

"חלק מהדברים שהוא אמר הם פשוט לא נכונים. למשל כשהוא אמר שייקח יותר משנה להגיע לנשק גרעיני באירן, זה לא נכון. אפילו האמריקאים לא אומרים את זה".

אז מה המניע שלו לדבר נגד נתניהו?

"אני לא רוצה להיכנס למניעים של אדם שיש לו זכויות אך שרוי במצב בריאותי לא הכי טוב ושכולנו מתפללים להבראתו. אני רק אומר שהדברים מוטעים. לפעמים לגנרלים יש חוסר הבנה מוחלט של הזירה המדינית. זה שמישהו היה ראש מוסד או אלוף, זה לא אומר שהם מבינים משהו במדיניות הבינלאומית. יש לגנרלים האלו שחצנות שהם חושבים שזה שהם היו לוחמים טובים, אז בהכרח הם גם יודעים לנתח מהלכים מדיניים ולנתח את היחסים בין ארצות הברית וישראל. זה הכל יהירות שאין לה מקום. בדרך כלל גנרלים לא מבינים בדיוק איך מתנהלת הזירה הבינלאומית?".

 

לפי יאיר גרבוז יהודה הלוי הוא פרימיטיב?

 

כותרת הבחירות של מפלגות המרכז והשמאל של "רק לא ביבי", לפי אנשי הליכוד נישאת על גבי רוח גבית שהתקשורת נותנת לקמפיין הזה. במערכת הבחירות הזאת אנשי הליכוד טוענים שוב ושוב כי התקשורת מגויסת לטובת השמאל (למעט "ישראל היום") וכי היא רודפת גם את נתניהו ובני משפחתו, כל זאת במטרה להפיל את שלטון הימין. שאלנו את שטייניץ אם הוא שותף לתחושת הרדיפה הזאת שיש לאנשי הליכוד:
"התקשורת היא בדרך כלל בעד השמאל החילוני-ליברלי ונגד הימין היותר שמרני ודתי-מסורתי. ראינו כולנו את דברי ההסתה, הלעג, הבוז והשחצנות של יאיר גרבוז וסובול – שני אנשי רוח שמאלנים – נגד כל מי שמנשק מזוזות או עולה לקברי קדושים. אני נדהמתי לשמוע את הלעג הזה. אלו דברים בגדר איוולת. הקשר של העם לארצו ומסורתו זה פרימיטיבי? יהודה הלוי כתב על ירושלים: 'וטעם רגבייך בפי כדבש יערב', כשהוא מדמיין את עצמו מנשק את הכותל ואדמת ירושלים. אולי גם המשורר יהודה הלוי הוא לא איש רוח והוא פרימיטיבי? הנשיקה במזוזה זה ביטוי לאהבת התורה, זה דבר רוחני. אז מה, זה פרימיטיבי? הדברים של גרבוז וסובול מצביע על השחצנות של אנשי השמאל האלו שלועגים למנהגים של אנשים אחרים, כדי להרגיש את עצמם מתקדמים ונאורים. זה מבוזה בעיניי. חלק מהתקשורת נוהגת כמותם. במערכת הבחירות הזאת זה נעשה חמור יותר. כמעט כל התקשורת היא נגד נתניהו.

"המע"מ אפס המטומטם שלו גרם להפסקת הבנייה"

"המע"מ אפס המטומטם שלו גרם להפסקת הבנייה"

"מצד שני העובדה שלבוז'י הרצוג אין שום ניסיון בביטחון, הוא אף פעם לא עמד מאחורי מאבק או רפורמה חשובות – לא נגד טייקונים או נגד גופים קטנים –אף אחד לא מדבר וכותב על זה. גם לא מדברים על כך שיאיר לפיד היה שר אוצר גרוע. במבחן העיקרי של הצמיחה וההשקעות בישראל יש נסיגה בזמן שהוא כיהן כשר האוצר. בזמני כשר אוצר היינו מקום ראשון בעולם המערבי בצמיחה ובצמיחה לנפש. השנה ב-2014 אנחנו ירדנו 20 מקומות בצמיחה לנפש, אנחנו מתחת לממוצע. בהשקעות יש צמיחה שלילית. התקשורת נותנת לרמות חופשי את הציבור. לפיד מרמה את הציבור במצח נחושה ואף אחד לא מתעמת אתו על זה. הוא מכריז שהוא החל לפתור את בעיית הדירות, אבל היום מתפרסם שמספר הדירות שנבנו בזמנו ירד בשמונה אחוז. הוא אומר שהוא הציל את הכלכלה, איך זה בדיוק אם בתקופתי הצמיחה עמדה על 5 אחוז ובתקופתו זה ירד ל-2.8 אחוז?"

יש שיטענו שהוא היה שר אוצר תחת ראש הממשלה מטעמכם, אז למה לא מנעתם ממנו לקבל החלטות שגויות לדבריך?

"לפיד היה שר אוצר גרוע. זאת התוצאה מכך שהציבור לא נתן לליכוד מספיק כוח ונאלצנו לתת ללפיד תפקיד בכיר. יש לי תלונה נגד הציבור – הציבור גורם לכך שממשלות הן לא יציבות, שראש הממשלה אין לו בסיס רחב ושהוא צריך להרכיב קואליציה מעשר מפלגות. אין לדבר הזה אח ורע בכל העולם. ברוב המדינות יש שתי מפלגות גדולות ואולי עוד שתיים קטנות יותר. מה שחשוב בסוף זה מי יהיה ראש הממשלה. ההצבעה חייבת להיות בעד ראש ממשלה. מי שמצביע למפלגות קטנות ובינוניות, כאילו ויתר על הזכות שלו להחליט מי יהיה ראש הממשלה. צריך להבין שבבחירה במפלגות קטנות אתה נותן את הכח בידיים של בוז'י ולבני – שני אנשים שאין להם שום עוצמה ושום יכולת וניסיון בענייני חוץ וביטחון או כלכלה. מי שהוא ימין שיצביע נתניהו. הציבור מפזר את עצמו בין מפלגות אווירה, ואם זה ימשיך כך עוד שנה יהיו לנו עוד בחירות, כי כל ממשלה שתקום כאן תהיה לא יציבה בעליל".

 

הצבעת בנט, תקבל את בוז'י

 

השיחה עם השר שטייניץ קורית בוקר אחרי פרסום כמה סקרים המצביעים על פתיחת פער של 3-4 מנדטים לטובת "המחנה הציוני". יש פרשנים שאומרים שהפער הזה יקל על הנשיא רובי ריבלין לתת להרצוג להרכיב את הממשלה. שטייניץ דווקא מסכים עם הפרשנות הזאת: "אני רוצה לומר לכל אלו שלא מצביעים לנתניהו, שיהיו מודעים שלבני והרצוג יביאו לנו את חמאס, דאעש ואל קאידה לתוך ירושלים ולגוש דן ותל אביב. שיהיו מודעים לזה. אם שני אלו היו בשלטון בשש השנים האחרונות ייתכן ולא היו סנקציות על אירן והיינו שרויים במצב כלכלי חמור עם אבטלה של 30 אחוז כמו בספרד ואיטליה. המצביע הלאומי, שלא רוצה את ציפי ובוז'י – חייב להצביע לנתניהו".

"לא זוכר התקפה תקשורתית כמו זו על משפחת נתניהו"

"לא זוכר התקפה תקשורתית כמו זו על משפחת נתניהו"

 

רבים אומרים שהם יצביעו לבנט, שבין כה ילך רק עם נתניהו. איך משכנעים אותם להצביע דווקא ליכוד ולא ל"בית היהודי"?

"אם מכל המפלגות של ליברמן, כחלון ובנט יעבירו אלינו סך הכל 5 מנדטים, ביבי ירכיב את הממשלה. למפלגות האלו לא ישנה כלום אם במקום 13 מנדטים לבית היהודי – יהיו להם 11 מנדטים, אבל אצל הנשיא זה ישנה אם הליכוד יהיה בפיגור מ'המחנה הציוני'. אם יהיה פער של יותר ממנדט- המחנה הציוני ירכיבו את הממשלה. כי לי זה ברור שגם כחלון, ליברמן וש"ס ילכו עם הרצוג. אריה דרעי כבר חזר בו מהכוונה שלא לשבת עם לפיד בממשלת הרצוג. מי שמצביע לבנט, כחלון, ליברמן וש"ס במקום לליכוד, עוזר לציפי ובוז'י להגיע לכיסא ראש הממשלה ולנהל את המדינה".
אין ספק שהנושא המרכזי בבחירות 2015 הוא הנושא החברתי – ממצוקת הדיור ועד יוקר המחיה. זה לא מקרה שמפלגות כמו "הבית היהודי", "ש"ס", "כולנו", "יש עתיד", "המחנה הציוני", "מרצ", "יחד" ואפילו הרשימה הערבית המאוחדת, מדברות בעיקר על הנושאים החברתיים וכמעט לא נוגעות בנושאים המדיניים –ביטחוניים. מאידך ניצב הליכוד ומדבר בעיקר על אירן וכאילו נמנע משיח בנושא החברתי. שיח שלדעת רבים לא נוח לליכוד מאחר ולפי נתונים של הכנסת, בהצבעות חברתיות חבריו הצביעו בצורה הפחות חברתית.
השר שטייניץ מתקומם וקובע: "אנחנו מאוד חברתיים. הרי כשהייתי שר האוצר התקבלה אצלי בחדר ההחלטה על מתן חינוך חינם עד גיל 3, הייתה החלטה לאשר טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 12. לפיד עצר את העניין הזה. אנחנו סללנו כבישים ורכבות לחבר את הפריפריה למרכז. אנחנו הקמנו גדר לעצור את זרם המסתננים מאפריקה. בוז'י היה שם 2 מיליארד שקל להקמת גדר כזאת? אנחנו הקמנו את ועדת שישינסקי שבזכותה נקבל 500 מיליארד שקל ב-25 שנים הבאות ויצאנו נגד כל הטייקונים של הגז. גם את רפורמת הסלולר שכחלון מתהדר בה, הוא עשה כשר מהליכוד ובגיבוי שלי כשר אוצר ושל נתניהו כראש ממשלה. בלי הגיבוי שלנו, לא הייתה רפורמה, והוא אפילו מודה בזה".

שטייניץ היום בחיפה. "השקענו רבות בחיפה ובקריות ובטירת הכרמל"

שטייניץ היום בחיפה. "השקענו רבות בחיפה ובקריות ובטירת הכרמל"

אז למה בתשדירי הבחירות שלכם מופיע החלק הביטחוני?

"את צודקת, אני לא מנהל הקמפיין וכנראה היינו צריכים להבליט יותר את העניין החברתי. התחלנו לפתור את בעיות הדיור אבל לפיד עצר את זה עם המע"מ אפס המטומטם שלו שגרם להפסקה של בניית הדירות החדשות. זה מה שקורה שנכנס בן אדם שהוא שחצן ויהיר. הוא אולי יודע לדבר, אבל הוא לא מוכן ללמוד ולהקשיב. צריך לראות מה עשינו בחיפה ובקריות ובטירת הכרמל. בטירת כרמל, אני אישית החלטתי לממן הטמנת קו מתח גבוה שהביא לבניית אלפי דירות".

 

תוקפים את שרה כדי להפיל ליכוד

 

השר יובל שטייניץ מצא את עצמו עובר מאולפן חדשות אחד לשני בחודשים האחרונים. אלא שהפעם הוא לא נשאל על מצע הליכוד, או על האיום האירני, או על מדיניות זו או אחרת. שטייניץ מצא עצמו עם דף מסרים ברור ביד ומנדט לסנגר על הזוג נתניהו ועל התנהלות מעון ראש הממשלה ובעיקר, התנהלותה של שרה נתניהו. מתבקש לדעת מהשר לעניינים אסטרטגיים ומודיעין, איך זה מרגיש לשבת ולסנגר על החיים הפרטיים של ראש הממשלה: "אמרתי באולפנים שיש מתקפה על ראש הממשלה ואשתו שלא היו עושים לראש ממשלה אחר. אמרתי שיש חוסר הגינות במתקפה התקשורתית הזאת, בדיוק לפני הבחירות, כדי להפיל את הליכוד והשלטון של הימין. אין לי בעיה להתייצב בהגנה על זה. זה לא הגנה על הזוג נתניהו, אלא זה הגנה על מדינת ישראל והאינטרסים שלה, כך זה נראה מבחינתי".

שטייניץ בחיפה. "מאשים את הבוחרים שלא מאפשרים הקמת ממשלות יציבות"

שטייניץ בחיפה. "מאשים את הבוחרים שלא מאפשרים הקמת ממשלות יציבות"

אתה חושב שהייתה יד מכוונת שהביאה להוצאת דו"ח מבקר המדינה על מעון ראש הממשלה סמוך לבחירות?

"אני לא אמרתי שיש יד מכוונת. אבל במדינה מתוקנת, דוח כזה יוצא או חצי שנה לפני הבחירות, או אחרי הבחירות. לא בסמוך לבחירות. אני בעיקר חושב שתקשורת לא עושה מהומה כזאת סביב מעון ראש הממשלה, כשבאותו זמן בודקים את הוצאות מעון הנשיא ורואים ששם ההוצאות גדולות פי כמה וכמה, ואף אחד לא אומר דבר כי מדובר בשמעון פרס. אני מתנגד לאיפה ואיפה".

לפני הפרידה משטייניץ, חוזר שטייניץ ונזכר בקשר העמוק שלו לאזור חיפה: "הייתי מרצה לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה וגידלתי את ילדיי בחיפה, עד שנכנסתי לכנסת. יש לי זיקה מאוד גדולה למקום. גם זכיתי לתקצב יחד עם ישראל כץ את כביש עוקף קריות וחנכנו את מנהרות הכרמל. אנחנו במגמה של השקעה בקריות, בחיפה ובאזור. ויש המון דברים שניתן לעשות כדי להמשיך ולפתח את הצפון".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016