טיפול ושמו מכבי חיפה

פיזיותרפיסטית ביקורי בית של מכבי מצאה דרך מיוחדת כיצד לגרום למטופל בן 15 הסובל ממום בלב ומרותק לביתו, לשתף פעולה בזמני הטיפול ועל הדרך הגשימה לו חלום, והכל קשור במכבי חיפה
 

שחקן מכבי חיפה מוחמד עוואד הגיע לשמח את דביר המרותק לביתו. צילום: מכבי

דביר אוחיון בן ה-15, תושב כרמיאל, נולד עם מום בלב והחליט להיות ילד רגיל כמו כולם. כבר מגיל צעיר עבר כמה ניתוחים בהצלחה וחזר לחיי שגרה.

לפני כשנה דביר עבר ניתוח שהסתבך והותיר אותו מאז מונשם ומרותק לביתו. מצבו של דביר לאחר הניתוח אילץ אותו להתנייד בעזרת כיסא גלגלים ולקבל סיוע בכל פעילות יומיומית. לאחר תהליך שיקום ארוך בבית החולים, הוא הועבר להמשך טיפול בביתו ומאז מקבל את הטיפול הרפואי בבית מידי שבוע.

נעמה שם טוב וזוהר גולדשמיט הן פיזיותרפיסטיות של מכבי שירותי בריאות בכרמיאל המגיעות מידי שבוע לביתו של דביר כדי להעניק לו טיפול. בעקבות המפגשים השבועיים, נוצר ביניהם קשר אישי וחיבור מיוחד. "מהרגע הראשון חיפשנו דרך להתחבר אליו מכיוון שהיה קושי בתחילה בשיתוף הפעולה מצדו", מספרת זוהר. באחת הפעמים שביקרה אותו בחדר האשפוז היא שמעה מאימו שלקחה אותו למשחק כדורגל של קבוצתו האהובה, מכבי חיפה. לאחר שנכנסו לחדרו בפעם הראשונה אי אפשר היה לפספס את אהבתו הגדולה של דביר והדבר העיקרי שגורם לו שמחה. תמונות וצעיפים של מכבי חיפה עטפו את חדרו לקולות שירי הכדורגל שנשמעו ברקע ממכשיר הנייד שלו.

"באותו רגע הבנתי במה אני יכולה לתרום לילד מעבר לכישורי הרפואיים, כאשר הבנתי שהוא מאוד אוהב את מכבי חיפה", סיפרה זוהר. זוהר הבינה שיש ביכולתה לתרום ומיד הרימה את הכפפה ויצרה קשר עם פיני שרון, שעבד שנים רבות במועדון הכדורגל והיה בעבר מי שהכשיר אותה לעבודה לאחר שסיימה את לימודי הפיזיותרפיה. "הפנו אותי לגורמים בקבוצה ולאחר מספר ימים קבלתי שיחת טלפון מהמועדון ואמרו ששחקן הקבוצה רוצה לבוא לבקר אותו באופן אישי".

וכך, מוחמד עוואד, שחקן הקבוצה הגיע לביתו של דביר בהפתעה גמורה וללא ידיעתו ונכנס לחדרו כשהוא מצויד בחולצות, כובעים ואביזרים נוספים המעוטרים בסמל הקבוצה. "השחקן היה מאוד נבוך מהסיטואציה, הוא לא הצליח לעכל כמה אושר הוא גרם לדביר באותם רגעים", סיפרה זוהר.

דביר, שהיה מופתע ונרגש מהביקור, נהנה מההפתעה שהכינו לו ולדבריה של זוהר החיוך נמרח על פניו במשך מספר ימים לאחר מכן. הגעתו של השחקן תרמה לדביר הרבה למצב הרוח והפיחה בו תקווה. מאמציה של זוהר להתחבר אל המטופל הצעיר נשאו פירות בעקבות המפגש ומאז אותו רגע שפגש את השחקן, החיבור בינה לבין דביר התחזק, דבר המקל על מלאכת הטיפול הרפואי שמתבצע באופן יעיל יותר.

"אני מקווה שמעבר לטיפולים תרמתי לו כוחות מחודשים לקראת העתיד", סיכמה זוהר. מרים אוחיון, אימו של דביר, הוסיפה: "אני רוצה להודות לשחקן מכבי חיפה, מוחמד עוואד, כי מאז הביקור דביר שלי התמלא באנרגיות ומוטיבציה, הוא קשוב למטפלים שלו ואני לא יכולה להסביר כמה אני מעריכה את הביקור הזה שתרם לו כל כך הרבה".

ממועדון מכבי חיפה נמסר: "למועדוני כדורגל בכלל ולשחקנים בפרט ניתנה האפשרות לשמח, לעודד ולנטוע תיקווה בילד הזקוק לכך. אין מתנה גדולה מזו".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות