בעין הים רואים את כולם

אחווה שכונתית יוצאת דופן המתבטאת בחגיגת אירועים משותפת, חגים ומועדים עי כל הדתות ועוד, התקיימה השבוע במרכז כלור, שלוחת מתנ"ס ליאו באק, מבית החברה למתנ"סים הארצית

השבוע התקיים אירוע רמאדאן יחודי במרכז כלור שהינו שלוחת מתנ"ס ליאו באק. שלוחת מתנס ליאו באק בעין הים, פועלת בשכונת עין הים ומשרתת שכונה מיוחדת והטרוגנית אשר מתגוררים בה  ערבים, יהודים, וותיקים, עולים חדשים וחרדים גם יחד. כל התושבים נהנים משרותי המתנ"ס ומפגינים אחווה שכונתית יוצאת דופן המתבטאת בחגיגת אירועים משותפת, חגים ומועדים ע"י כל הדתות. האחווה חריגה לחלוטין בנוף הישראלי. את ההרמוניה בין התושבים אפשר להבין גם באמצעות העובדה שתושבי השכונה יהודים וערבים הקימו יחד שביל תיירותי "שביל סובב עין הים", הנותן ביטוי להסטוריה העתיקה של השכונה כמו גם להיסטוריה החדישה, לרבות ציון העבר של השכונה שהייתה מכונה  וואדי ג'מאל לפני היותה שכונת עין הים (לפני מלחמת השחרור). 

אירוע הרמדאן שהתקיים השבוע הציג ערב של דיאלוג ומפגש יוצא דופן ומיוחד במינו בין הדתות שנימשך בסעודת איפטאר בהשתתפות 21 אנשי דת מכל העדות, פעילים ומתנדבים יהודים וערבים.

פתח את האירוע מנהל מתנ"ס ליאו באק יואב יגול,  אשר ציין כי מתנ"ס ליאו באק הוא דוגמא לקיום משותף ולכך שניתן לקיים שיח טוב ומכבד בחברה הטרוגנית.  לצידו של יגול השתתפו רביע פרח-יו"ר ועדת ההיגוי של מרכז כלור,  פאהד עבוד-יו"ר ועד השכונה והאני אלפאר מנהל מתנ"ס מרכז כלור שיזם את האירוע. ראשי הדתות הדגישו את הערכים המשותפים בדתות ומשמעות הצום בדת.

הרבה נעמה דפני -קלן מבית הכנסת אוהל אברהם של ליאו באק שהשתתפה בפאנל : "מעניין ומחמם את הלב לראות בקהל נשים חרדיות בכיסוי ראש לצד נשים מוסלמיות גם הן בכיסוי ראש, מוסלמים שצמים וכאלו שאינם צמים, דרוזים, אנשי הכנסייה היוונית אורתודוכסית, הכנסייה המרונית, הכנסייה היוונית קתולית, בהאים, לצד אחמדים, אנשי דת יהודים-רבנים רפורמים, קונסרבטיבים ואורתודקסים בראשם הרב מצגר-מזכ"ל המועצה הדתית ורבנים נוספים". כולם חגגו יחד כשהטקס כלל גם את קריאות המואזין שלא הפריע לאיש.

האני אלפאר מנה"ל מרכז כלור שלוחת מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים הארצית: "אנו רואים חשיבות מיוחדת בעריכת סעודת האיפטאר במרכז כלור, כחלק מן הכבוד שהמתנ"ס רוחש לאנשי הקהילה-נוצרים, מוסלמים ויהודים כאחד. יש לציין כי האוכלוסיה המגוונת בשכונת עין הים משתתפת ויוזמת פעילויות קהילתיות נרחבות במתנס השכונתי מרכז כלור ואנו גאים לקחת חלק בדו קיום בין תושבנו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי