נתנו להם גג

אושרה סופית התוכנית המאפשרת קירוי קבע לבתי אוכל. "עיריית חיפה פועלת כדי לעודד את העסקים הקטנים בעיר, במיוחד בתחום הפנאי"

 

חדווה אלמוג. "בעשור האחרון פעלנו לחידוש מתחמים ואזורי הבילוי, הן בעיר התחתית והן ברחובות הדר". צילום: עיריית חיפה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בראשותה של מ"מ ראש העירייה, חדווה אלמוג, אישרה בישיבתה השבוע הקמת קירוי קבע לבתי אוכל ובכלל זה מסעדות ובתי קפה. התכנית מרחיבה את ההיתר שניתן בשנת 1988 להקמת קירוי עונתי בתקופת החורף.

על פי התכנית החדשה שהופקדה לפני מספר חודשים ואושרה כאמור אתמול לאחר שמיעת ההתנגדויות, יוכלו בעלי עסקים שיעמדו בתנאי התוכנית להגיש בקשה להיתר לקירוי הקבע.

יו"ר הוועדה ומ"מ ראש העירייה חדווה אלמוג, מסרה: "אין ספק כי תנאי מזג האוויר בקיץ הישראלי הארוך קשים לא פחות מאלה הקיימים בחורף הנוח יחסית בישראל ועל כן החלטנו לאפשר הקמת קירוי קבע שיקלו על בעלי העסקים ויאפשרו ישיבה בתנאים נוחים לאורך הרחוב בכל ימות השנה".

החלטת הוועדה התקבלה לאחר סקר מקיף שנערך על ידי מנהל ההנדסה במסגרתו אותרו המקומות הראויים לסגירה בתחומי מגרשים פרטיים הנושקים למסעדות ולבתי הקפה.

התוכנית אינה כוללת אזורים כגון המושבה הגרמנית, חוף הים וחזית הים בשכונת בת גלים לגביהם נקבעו הוראות מיוחדות בתוכניות קודמות לאור ייחודיותם של מתחמים אלה.

מהנדס העיר, אריאל וטרמן, הוסיף: "התוכנית מאפשרת הקמת קירוי קבע בתחום השטחים הפרטיים והיא כוללת הנחיות אדריכליות קפדניות שנודעו להבטיח את חזות הרחוב. עיצוב הקירוי יהיה בקווים אסתטיים קלים כמו גם החומרים שיהיו אלומיניום וזכוכית. בתוך כך, לא תותר עקירת עצים בוגרים לצורך בניית הקירוי כאשר דגש מיוחד יושם על מבנים ומתחמים לשימור בהם ידרשו בעלי העסקים לבנות את הקירוי על פי הנחיות היחידה לשימור.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה