שבוע של שגרירים

תאילנד, שווייץ ואקוודור בשבוע אחד. שגרירי שלוש המדינות בישראל הגיעו השבוע לביקור בחיפה, במהלכן נפגשו עם ראש העירייה, יונה יהב

בתמונה: שגריר שווייץ בישראל, ז'אן-דניאל רוך (מימין) וראש עיריית חיפה, יונה יהב. צילום: דוברות עיריית חיפה

ברחבת הדגלים הסמוכה לבניין העירייה נתלו בשבוע שעבר, בזה אחר זה, דגליהן של תאילנד, שווייץ ואקוודור, לרגל ביקורם של שגרירי שלוש המדינות בחיפה.

שבוע הביקורים החל עם הגעתה של שגרירת אקוודור בישראל, מריה גבריאלה טרויה, שנענתה להזמנת ראש העירייה, יונה יהב, לבקר בחיפה. יהב, אשר פירט במכתב ההזמנה לשגרירה את החשיבות בעיניו של חיזוק הקשרים עם מדינות דרום אמריקה, הזמין את השגרירה לביקור בעיר, על מנת לבחון דרכים ליצירת שיתופי פעולה בתחומים שונים, כגון מחקרים טכנולוגיים ושיתופי פעולה בין אוניברסיטאות.

דגלה של תאילנד היה השני להיתלות השבוע, לרגל הגעתה של משלחת רשמית מטעם שגרירות תאילנד בישראל. בראש המשלחת עמדה שגרירת תאילנד, פנפראפה וונגקוויט (PENPRAPA VONGKOVIT) עבורה היווה הביקור הזדמנות ראשונה להכיר מקרוב את חיפה ולהתרשם מהפיתוח שחל בה בשנים האחרונות. ראש העיר חיפה והשגרירה ציינו בפגישתם את ברית הערים התאומות בין חיפה לעיר המחוז ראיונג שבתאילנד, עליו חתם ראש העירייה לפני כשנתיים. השניים הביעו תקווה משותפת להמשך חיזוק מערכת היחסים שנרקמה בין שתי הערים ולפיתוח שיתופי פעולה בתחומים שונים.

אחרון לבקר בעיר היה שגריר שווייץ בישראל, ז'אן-דניאל רוך, אשר הגיע לביקור היכרות ראשון בחיפה. רוך, אשר נכנס לתפקידו אך לאחרונה לאחר שסיים קדנציה בת שש שנים כשגריר בסרביה, הביע בפגישתו עם ראש העירייה התעניינות רבה במרקם שבין האוכלוסיות השונות הגרות בחיפה ושמח לשמוע מראש העיר על החיים המשותפים ביניהן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה