שוטרים עם תארים

אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ראשון לצוערי וקציני משטרת ישראל. 11 צוערים קיבלו תעודות הצטיינות. התעודות בתחומי: המשפטים, הקרימינולוגיה ואכיפת החוק, הניהול, מדעי החברה, מדעי המדינה ועוד
 

לבוגרי התואר אמר הסמפכ״ל: ״אתם יכולים להיות גאים בעצמכם על הדרך שעשיתם, ובעיקר על מה שתביאו אתכם לתפקידכם". צילום: דוברות המשטרה

בשבוע שעבר התקיים טקס חלוקת תארים אקדמיים לצוערי קורס הקצינים של משטרת ישראל וקציני משטרה באוניברסיטת חיפה. הטקס התקיים במעמד סמפכ"ל המשטרה, ניצב זוהר דביר, ראש אמ"ש, ניצב גילה גזיאל, נציגי סגל הפיקוד הבכיר במשטרה, רקטור אוניברסיטת חיפה, פרופ' גוסטבו מש, דיקן ההוראה, פרופ' און וינקלר, היועץ האקדמי לתכ' המשטרה ד"ר עופר פרצ'ב, הצוערים והקצינים בוגרי התואר ובני משפחותיהם. במהלך הטקס הוענקו תעודות ההסמכה ל-11 צוערים שהצטיינו בהישגיהם במהלך התואר. בהמשך הוענקו התארים ליתר הבוגרים והבוגרות.

סמפכ"ל המשטרה, ניצב זוהר דביר, אמר במהלך הטקס: ״טקס זה, מהווה ציון דרך נוסף אל עבר יישום ערך המצוינות שמשטרת ישראל עומלת רבות להשרישו בקרב שוטרים וקצינים. תהליך האקדמיזציה במשטרה, החל לראשונה בשנת 2008. אז סיימו את התכנית בהצלחה 43 שוטרים ושוטרות. כיום, בטקס סיום המחזור התשיעי של הפרויקט, הוענקו תארים ל-89 בוגרים ובוגרות. אין ספק כי התכנית מהווה נדבך חשוב בבניית המקצועיות וכוחה של במשטרה, ומשום כך היא חלק משמעותי בבניית דור המפקדים הבא של משטרת ישראל״.

לבוגרי התואר אמר הסמפכ״ל: ״אתם יכולים להיות גאים בעצמכם על הדרך שעשיתם, ובעיקר על מה שתביאו אתכם לתפקידכם בעתיד כמפקדים במשטרת ישראל. המשיכו לחתור להישגיות בכל תחום ובכל משימה הנקראת בדרכם וזכרו תמיד כי תפקידנו הוא לשרת את הציבור, להיות קשובים לו ולהגן עליו – רק כך נרוויח את אמון הציבור״.

זו השנה התשיעית שצוערי קורס הקצינים של המשטרה מקבלים הכשרה אקדמית באוניברסיטת חיפה. צילום: דוברות משטרת ישראל

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין אמר על התכנית: "אנחנו גאים להמשיך ולהיות 'הבית של כוחות ביטחון' ולהעניק זו השנה התשיעית את תארי ה-BA לצוערי קורס הקצינים. מעבר לידע עצמו, התרומה שלנו כוללת את ארגז הכלים הייחודי של האקדמיה: היכולת לחשוב חשיבה ביקורתית, לדעת איזה שאלות כדאי לשאול וכיצד להביט על המציאות מפרספקטיבות שונות ואנו משוכנעים שכלים אלה יסיעו להם להפוך לשוטרים טובים יותר ולמפקדים טובים יותר עבור החברה הישראלית כולה".

זו השנה התשיעית שצוערי קורס הקצינים של המשטרה מקבלים הכשרה אקדמית באוניברסיטת חיפה, כשהשנה מדובר במחזור הגדול ביותר מאז נוסדה התכנית. מאז החל קורס הקצינים האקדמי הראשון במשטרה בשנת 2008, הוסמכו מאות בוגרים ובוגרות במסלול מיוחד שפותח עבורם בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה. במסגרת הקורס לומדים החניכים לימודי תואר ראשון רב תחומי הכולל מגוון קורסים בתחומי המשפטים, הקרימינולוגיה ואכיפת החוק, הניהול, מדעי החברה, מדעי המדינה ועוד.

מסלול הלימודים הייחודי כולל תכנים רלוונטיים לעשייה המשטרתית מבחינת רקע תיאורטי וידע מעשי. מתוך הבנה והכרה בחשיבות מקצוע השיטור במישור האקדמי, מסלול לימודים זה הפך למעשה לחלק מובנה בתהליך הכשרת השוטרים לקצונה בארגון. הידע שרכשו במסגרת התואר, מעשיר את הצוערים בכלים לחשיבה טקטית ואידיאולוגית, במטרה לשפר את יכולת המשטרה ולתת בידי הצוערים כלים להתמודד עם האתגרים שיוצבו בפניהם.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך