נתפס נוהג בשכרות כבדה,

הנהג נתפס ביציאה מאולם שמחות בצפון, ובבדיקת ינשוף עלה כי בדמו מצוי אלכוהול מעל לפי שניים מהכמות המותרת בחוק, אך השופט התחשב בו והתיר לו, חרף פסילה ממושכת להמשיך ולנהוג על אופנוע, ולהסיע עליו את בנו הנכה.
בכתב האישום שהוגש נגדו דרשה המשטרה שלילה ארוכה בפועל וכן מאסר על תנאי. בצר לו פנה הנהג אל עוה"ד ראובן מלאך מנהריה.

עו"ד ראובן מלאך צילום יחצ

עוה"ד מלאך אשר חקר את השוטרים על עדותם בבית המשפט – העלה כשלים אפשריים בהפעלת הינשוף. מעבר לכך, ביקש עוה"ד ראובן מלאך מהשופט להתחשב בנסיבות האישיות של הנהג, אב לילד נכה – התלוי עד מאד בהסעות אותן מבצע האב.


ביהמ"ש לתעבורה בעכו התחשב במצבו של הנהג, ולאור טיב הראיות שינה את האישום מנהיגה בשכרות, לנהיגה תחת משקאות משכרים – אישום קל בהרבה.

לאור האישום המופחת גזר השופט על הנאשם שישה חודשי מאסר על תנאי לשנתיים, שישה חודשים פסילת רישיון בפועל על מכוניות בלבד, וכן ארבע חודשים פסילה על תנאי – ובכך הותיר לנאשם את האפשרות להמשיך ולהסיע את בנו הנכה לטיפולים ולמסגרות החינוכיות השונות – על גבי אופנועו.

הנאשם נסע ברכבו הפרטי, נעצר על ידי ניידת משטרה במתחם ביג, ביציאה מאולמי סנדרין לכיוון כביש 4, באשמת נהיגה בשכרות. בדגימת אוויר נשוף אותה נטלו ממנו השוטרים נמצא ריכוז אלכוהול של 565 מיקרוגרם בליטר אחד של אוויר נשוף, העולה על למעלה מפי שניים מהכמות המותרת בחוק.

הנהג זומן למשפט בבית משפט השלום לתעבורה בעכו, אך בדיון, בשל קושי בראיות הינשוף שעלה מחקירת השוטרים, ביקש עוה"ד מלאך לתקן את כתב האישום, מאשמת נהיגה בשכרות לאשמת נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים – שנושאת עונש קל יותר. השופט נעתר לבקשה והורה על תיקון כתב האישום.

בשלב זה ביקש עוה"ד מלאך לסייג את הפסילה, שכן בנו של הנאשם נכה, ונזקק להסעות אותן מבצע הנאשם באמצעות קטנועו. השופט ציין בהחלטתו כי הוא מתחשב בעובדה שלנאשם אין הרשעות קודמות, ובהיותו אב לילד נכה אשר אחראי על ניידותו. לפיכך, דן את הנאשם ל-6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, קנס בסך 2,500 שקלים, ופסילת רשיון ל-6 חודשים (בניכוי 30 ימי פסילה מנהלית) – אך הפסילה, קבע השופט, לא תחול על רכב דו גלגלי, וזאת לאור העובדה כי עם הקטנוע מסיע הנאשם את בנו הנכה.

עוד פסק השופט פסילה על תנאי של 4 חודשים למשך 3 שנים, והתחייבות כספית בסך 1,500 שקלים, להמנע מלבצע עבירות של נהיגה בשכרות או תחת השפעת משקאות משכרים, או עבירה של נהיגה בזמן פסילה – שנתיים מיום פסק הדין.

עו"ד ראובן מלאך מנהריה http://malachlaw.zapages.co.il/ , עוסק בדיני תעבורה ופלילי, במעמד אישי ודיני משפחה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט