מפתחים את מתחם בולני

פיתוח עתלית: מתחם "בולני" יוצא לדרך עם 300 יחידות דיור צמודות קרקע. "בשורה לבעלי המגרשים ולישוב עתלית"

מתחם בולני. "לאחר שנים הסתיים שלב התכנון ואושר במליאת המועצה. מתחם בולני מצטרף לצמיחה האדירה ולפיתוח מאות יחידות דיור בעתלית"

מליאת המועצה אישרה את עקרונות הסכם הפיתוח למתחם בולני (מכ/199/א) בעתלית בישיבתה האחרונה, הפיתוח יבוצע לאחר חתימתו של הסכם פיתוח המתבסס על אותם עקרונות שמשרד הפנים אישר במסגרת הסכמי פיתוח קודמים שהמועצה חתמה בשכונת הגפן (מכ/384) ושכונת השדות (מכ/376), מתחמים אשר בהן עבודות הפיתוח כבר נמצאות בעיצומן וכבר החל הליך בניית יחידות הדיור ומבני הציבור.

מתחם "בולני" מכ/199/א הממוקם מערבית למסילת הרכבת סמוך לשכונת נווה הפרחים בעתלית כולל שטח מתחם של כ-200 דונם ומורכב ממגרשים המיועדים לבינוי של כ-300 יחידות דיור צמודות קרקע, מגרשים ליעוד מבני ציבורי ושטחים ציבוריים פתוחים.

לפי עקרונות הסכם הפיתוח, המועצה תגבה מבעלי המגרשים את היטלי הפיתוח על פי חוקי העזר, תעביר למנהלת את רב ההיטלים לצורך ביצוע התשתיות הציבוריות במתחם ותשאיר חלק קטן מההיטלים בקופת המועצה לצורך ביצוע "תשתיות על" הרלוונטיות. העבודות יבוצעו בפיקוח צמוד של המועצה. במסגרת עבודות הפיתוח יבוצעו תשתיות מים, ביוב, ניקוז, סלילת  כבישים ומדרכות, תאורה, הכנות לתשתיות חשמל ותקשורת, פיתוח נופי לרבות שטחים ציבוריים פתוחים עם מתקני משחקים והצללה. כמו כן תבוצע סוללה אקוסטית בחלק המזרחי של השכונה – הכל על פי הוראות התכנית המאושרת.

לדברי אינג' אסף וחנר מהנדס המועצה, היקף הפרויקט כ-50.5 מיליון שקלים ויבוצע בשלבים. בהתחלה יבוצעו כל התשתיות הנדרשות לצורך אישור הוצאת היתרי הבניה ולאחר מכן עם התקדמות בניית יחידות הדיור יושלמו עבודות הפיתוח. כל זאת ועוד מציין אינג' וחנר, כי אחד האתגרים ההנדסיים בתכנון השכונה היה פתרון מוצאי הניקוז. השטח של בולני מתאפיין כשטח מרזבה שטוח הכלוא בין 2 רכסים מכוון מזרח ומכוון מערב. עם התקדמות התכנון הגענו יחד עם היועצים למסקנה שנדרש לשנות ולעדכן את תכנית האב לניקוז ובכדי לשמור על שיפועי ניקוז נאותים ומוצאי הניקוז של השכונה פוצלו ל 3 מוצאים בכיוונים שונים.

לוחות הזמנים המדויקים של כלל העבדות ושלבי הביצוע יקבעו בהסכם שצפוי להיחתם בשבועות הקרובים, כמו כן המועצה תדאג שתנועת המשאיות שיעבדו על פיתוח השכונה ימנעו ככל הניתן מכניסה דרך שכונת המגורים הסמוכה זאת תוך הסדרת דרכי גישה חיצוניות הקפיות לשכונה מכוון מזרח.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים