חיפה בגאווה

מצעד הגאווה החיפאי ייערך בשישי הקרוב ויכלול מסיבות והופעות של מיטב האמנים ובהם אניה בוקשטיין, עברי לידר, נסרין קדרי, אביאור מלסה ותומר מייזנר

בתמונה: מצעד הגאווה ה-9. "מצעד הגאווה בחיפה הוא מפגן של שמחה, בו אנו חוגגים את הקיום המשותף ואת החשיבות שלנו כחברה לקבל אחד את השני ברוח הסובלנות החיפאית". צילום: צבי רוגר

השנה יתקיים מצעד הגאווה ה-11 בחיפה, ביום שישי הקרוב (30.6), תחת הכותרת: "אנחנו חיפה – מצעד הגאווה 2017", במטרה לשקף את הייחודיות של הקהילה הגאה בחיפה, בה מתגוררים יחדיו בני קהילות, דתות ותרבויות שונות. בתוך כך, מבקשים יוזמי המצעד לתת ביטוי ולהציף את הקשיים עמם מתמודדים בני הקהילות הגאות השונות בהם: ערבים, יוצאי אתיופיה ומדינות חבר העמים.

10:00 התכנסות בצומת כרמליה
11:30 המצעד יצא מצומת כרמליה לאורך שדרות מוריה ועד לגן האם, בליווי משאיות עם מוסיקה.
13:00 הפנינג גאווה בגן האם בו יופיעו:  אניה בוקשטיין, נסרין קאדרי, אביאור מלסה ועברי לידר ותומר מייזנר.

אירועי הגאווה נפתחו בחיפה במסיבת השקה של בית הקהילות ברחוב מסדה שבחיפה, שהינו המרכז השני בעולם [לאחר תל אביב] הממומן ע"י העירייה. המרכז משמש בית  לכל הקהילות הגאות בחיפה ומקיים פעילויות מגוונות לבני כל הגילאים. במהלך החודש תפתח בבית הקהילות הקבוצה הביסקסואלית, יערך ערב שירה, קבלת שבת , אירוע משפחות, מסיבת רחוב ברחוב מסדה, תערוכת צילומים ועוד. סינמטק חיפה מארח השבוע את פסטיבל TLVFEST של סרטי גאווה שנפתח במפגש עם במאי הסרט "אבא של איטליה"  ומנהל הפסטיבל.

יוסי שלום, מחזיק תיק הנוער, צעירים והקהילה הגאה במועצת העיר, מסר: "מצעד הגאווה בחיפה הוא מפגן של סולידריות המאחד בין דתיים וחילונים, יהודים וערבים, עולים חדשים וותיקים".

ראש העירייה, יונה יהב, הוסיף: "מצעד הגאווה בחיפה הוא מפגן של שמחה, בו אנו חוגגים את הקיום המשותף ואת החשיבות שלנו כחברה לקבל אחד את השני ברוח הסובלנות החיפאית".

סגירת הרחוב תחל בשעה 9:00 בבוקר במקטע שבין שד' מוריה פינת צפרירים ועד לרחוב הספורט. בזמן זה יהיו מרכז הכרמל וצומת כרמליה פתוחים לתנועת רכבים. לקראת השעה 11:30 יגיע המצעד לכיוון מרכז הכרמל. הצירים ייסגרו לקראת הגעת הצועדים לאיזור וייפתחו מחדש לאחר מעבר אחרון הצועדים. בסביבות השעה 13:00 ייסגר כביש שד' הנשיא במקטע הסמוך לגן האם עד כניסת כל הצועדים אל תוך הגן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה