גלגולה של פיצה

הדרך של הפיצה לתהילת עולם קולינרית מתחילה כידוע באיטליה, אבל היא עברה לא מעט גלגולים לאורך השנים במדינות בכל רחבי העולם. אז מה הפך אותה למאכל הכי פופולארי בהיסטוריה? הנה כמה נקודות ציון חשובות

בשביל להבין את ההיסטוריה וההיסטריה סביב הפיצה צריך ללכת אחורה למקורות. מבחינה קולינרית גרידא, הפיצה היא בסך הכל מאפה עשוי בצק שמרים שמכוסה בשכבה של רוטב עגבניות, גבינה ותוספות. בפועל, פיצה היא מאכל שאליו כל אחד יכול להזין העדפות אישיות ומסורת תרבותית. זו הסיבה האמיתית להצלחה של הפיצה ולכך ששמור לה מקום של כבוד בפנתיאון המאכלים הבינלאומיים.

הפיצה היא במקור מאכל איטלקי מסורתי. לפי הסברה הרווחת, המילה PIZZA עצמה מקורה באיטליה ומשמעותה "עוגה" או "פשטידה", למרות שיש הגורסים שהיא מגיעה מגרמנית. על כל פנים, קיימת הסכמה על כך שהפיצה הגיעה לארצות הברית על ידי מהגרים איטלקיים ושם הפכה למזון המהיר המקובל כפי שמוכר לנו כיום.

נקודות ציון בחיי הפיצה

הפיצה חייבת חלק גדול מההצלחה שלה לעגבנייה, למרות שבשנים הראשונות היה נהוג להכין אותה בלי אף רוטב. למעשה, העגבנייה עצמה רק הגיעה לאירופה בראשית המאה ה-16 והרבה אחרי שעניים מאזור נאפולי כבר השתמשו בפיצה כאלמנט מרכזי בארוחת בוקר, צהריים וערב. מעט זמן לאחר מכן ניסו אותם נפוליטנים לשלב את רוטב העגבניות על גבי המאפה וכל השאר היסטוריה.

במאה ה-18 עלתה הפיצה על במת ההיסטוריה ומאז היא מסרבת לרדת. מלכת נאפולי ביקשה בזמנו שיבנו לה תנור לבנים במטבח ובה השתמשו כדי להכין פיצות לאורחים. באותו רגע עברה הפיצה ממעמד מוטל בספק בקרב עניי העיר בלבד, למאכל המבוקש ביותר על ידי אצילים.

כמו כן, בשנת 1889 אף ביקשה מלכת איטליה מרגריטה מסבויה להכין עבורה את הפיצות שמזוהות עם נאפולי ומאז קרוי על שמה הפיצה שכוללת גבינה לבנה, בזיליקום ורוטב עגבניות. אם בוחנים לעומק את הפיצה הזו מגלים שהיא צבועה בגווני הדגל האיטלקי: לבן, ירוק ואדום.

 

הפיצה אצלכם בסלון

במאה ה-19 ובמאה ה-20 המשיכה הפיצה לעבור בין מדינות באירופה ובארצות הברית, עד שבמאה ה-21 היא הוכרזה כמאכל לכל המשפחה. בהתחלה עוד סבלה הפיצה מבעיות של יחסי ציבור בגלל שרבים זיהו אותה עם כולסטרול גבוה, אך מאז עברנו להשתמש בקמח מלא ובעוד המון פתרונות ששומרים על הטעם המקורי בלי לפגוע בבריאות.

פיצות הן כיום חלק בלתי נפרד מכל אירוע חברתי. אנחנו מתלבטים לגבי הזמנת פיצה בזמן ישיבה עם חברים, נותנים עדיפות לפיצה על פני מאכלים אחרים בדוכני המזון המהיר של הקניון ויודעים היטב איזה תוספות יהפכו את הפיצה שלנו למושלמת. יתרה על כך, סביר להניח שהפיצה תישאר בסביבה עוד הרבה זמן כי אין תחליף לטעמים השונים ולערך המוסף.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד באוכל