כבוד אירלנדי

איך הפך ד"ר זאב גולדיק, ראש יחידת ההתאוששות בבית חולים "כרמל", ליקיר הקהילה הרפואית באירלנד?
ד"ר גולדיק עם אשתו מקבל את תואר הכבוד באירלנד. צילום: בית חולים כרמל

ד"ר גולדיק עם אשתו מקבל את תואר הכבוד באירלנד. צילום: בית חולים כרמל

נכון שכולם חושבים שאירלנד היא נגדנו, אבל בטקס מול שרים ובכירי עולם הבריאות והרפואה של אירלנד הוענק תואר ד"ר לשם כבוד לד"ר זאב גולדיק, מנהל יחידת ההתאוששות בבית החולים כרמל. זהו התואר הנעלה ביותר שיכולה להעניק מדינת אירלנד לאדם שאינו תושב המדינה, והוא הוענק עד היום רק ליחידי סגולה בולטים בתרומתם, וביניהם נמנה עכשיו גם ד"ר גולדיק מכרמל.
בתואר המאוד יוקרתי ומכובד זכה ד"ר גולדיק מטעם קולג' ההרדמה של אירלנד עבור תרומתו הייחודית לקידום מקצוע ההרדמה באירלנד בפרט, ותרומתו לקידום הוראת המבחן האירופאי בכל אירופה בכלל. ד"ר גולדיק משמש כבר 10 שנים כנשיא המבחן האירופאי ובשנתיים האחרונות כנשיא איגוד המרדימים של כל אירופה.
בנוכחות אשתו, ד"ר רבקה גולדיק ומול מאות מבכירי המערכת הרפואית באירלנד ובאירופה הוזמן ד"ר גולדיק לבמת הכבוד והולבש בגלימת קטיפה מעוטרת ומיוחדת. הוא התכבד במגילת קלף חתומה עם תואר הכבוד והוזמן לחתום בספר האח"מים של אירלנד.
"מבחינתי זה פשוט נס שמדינה כמו אירלנד מעניקה לי כאזרח ישראלי תואר של כבוד", מספר ד"ר גולדיק. אני מרגיש שנפל בחלקי כבוד מאוד גדול לייצג את מדינת ישראל ואת בית החולים שלי בית החולים כרמל בטקס מיוחד ומלא הערכה וכבוד לרופא ישראלי".
ד"ר גולדיק הפיק את הניסוח המשפטי של הסכמה מדעת לצורך הרדמה, מסמך שעדיין בשימוש בישראל עד היום. הוא קידם משמעותית את תחום מבחני ההרדמה בכל אירופה וקבע סטנדרטים אחידים וגבוהים לכל המבחן האירופאי, כשהוא משמש כיום כנשיא האירופאי שלו.
ד"ר זאב גולדיק הינו רופא בכיר במערך ההרדמה וטיפול נמרץ בבית החולים כרמל, מנהל יחידת ההתאוששות ומשמש ב-12 השנים האחרונות, גם כיו"ר ועד הרופאים של בית החולים כרמל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות