הסינגפורים באים ללמוד בחיפה

האוניברסיטה הטכנולוגית "נניאנג" שבסינגפור ("NTU"), מהמובילות בעולם בלימודי הטכנולוגיה, תקים מרכז מחקר ופיתוח בחיפה

בתמונה: משמאל לימין: יונה יהב, ראש עיריית חיפה, פרופ' ברטיל אנדרסון, נשיא אונ' NTU ו-אינדרג'יט סינג, חבר דירקטריון והיו"ר לענייני חדשנות באוני' NTU. צילום: דוברות עיריית חיפה

חיזוק משמעותי לתחום המחקר הטכנולוגי בישראל – בטקס שנערך השבוע בחיפה חתם נשיא אוניברסיטת הטכנולוגיה "נניאנג" שבסינגפור, הפרופ' ברטיל אנדרסון עם ראש העיר יונה יהב על הסכם להקמת מרכז מחקר ופיתוח של האוניברסיטה בעיר התחתית בחיפה.

האוניברסיטה הטכנולוגית "נניאנג" (NTU) מדורגת במקום ה-13 בעולם, ובשלוש השנים האחרונות היא נמצאת בראש רשימת האוניברסיטאות הצעירות בעולם. הקמפוס הראשי של האוניברסיטה נכלל ברשימת 15 הקמפוסים היפים ביותר בעולם.

אוניברסיטת "נניאנג" היא אוניברסיטת מחקר ציבורית והיא ידועה בגישתה הרב-תחומית והמחקרית למציאת פתרונות חדשניים למגוון רחב של סוגיות ואתגרים בתעשיות השונות. באוניברסיטה לומדים 33,500 סטודנטים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בפקולטות להנדסה, לעסקים, למדעים, למדעי הרוח, לאמנות ולמדעי החברה, ובבית הספר ללימודים מתקדמים רב-תחומיים.

חתימת ההסכם להקמת המרכז החדש מהווה המשך להסכמים עליהם חתמה האוניברסיטה לאחרונה עם חממת "האצ'יסון כינרות", (Hutchison Kinrot), אשר עוסקת בליווי ובטיפוח מיזמים צעירים המשלבים חדשנות טכנולוגית. מטרת הקמת המרכז הינה טיפוח יזמות ויצירת שיתופי-פעולה עם גופים תעשייתיים בישראל, מנהלי קרנות הון-סיכון ומשקיעים פרטיים. שיתוף פעולה זה, אשר הוביל להקמת המרכז, משקף את המדיניות עליה הכריזה האוניברסיטה ליצור קשרים אסטרטגיים עם מוסדות מובילים בישראל. מאז שנת 2011 ועד היום חתמה הנהלת האוניברסיטה על קרוב ל-30 הסכמי שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות וגופים שונים מהתעשייה בישראל, אשר שוויים נאמד ביותר מ-72 מיליון דולר.

המרכז, אשר ימוקם במבנה מכללת "תלתן" שבעיר התחתית, יעסוק באיתור טכנולוגיות הנוגעות לתחום המים והקלינטק, כדוגמת: אגירת וניהול אנרגיה, יעילות אנרגטית ומציאת פתרונות יעילים עבור התעשייה בכל הנוגע למשק המים.

חיפה תהווה העיר החמישית הנכללת בתוכנית אוניברסיטת "נניאנג" לקיום השתלמויות מקצועיות בחו"ל עבור הסטודנטים הלומדים בה. יחד עם חיפה נכללים ברשימה זו גם עמק הסיליקון בארצות הברית, הערים בייג'ינג ושנחאי בסין ולונדון באנגליה.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה, בירך על חתימת ההסכם ואמר: "אנחנו מברכים את ממשלת סינגפור וראשי האוניברסיטה שזיהו את הפוטנציאל המחקרי והטכנולוגי הקיים בחיפה עם טכניון מצד אחד וחברות טכנולוגיות בינלאומיות כמו גוגל פיליפס ואינטל מהצד השני. הסטודנטים שיגיעו אלינו מסינגפור יחוו את חיי העיר התחתית התוססים והשוקקים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה