כרמל מצטיין בהוראה

הרבה כבוד ניתן לבית החולים כרמל במסגרת ערב הוקרה למצטיינים בהוראה של הפקולטה לרפואה בטכניון. שתי מחלקות ביה"ח, מחלקת א.א.ג וניתוחי ראש וצוואר בניהולה של פרופ' אילנה דואק, והמחלקה לכירורגיה פלסטית בניהולו של פרופ' ירון הר שי נבחרו כמחלקות מצטיינות בהוראה
 

ד"ר גולדברג מנהלי המחלקות המצטיינות מכרמל ודיקן הפקולטה פרופ' מרום. צילום: הטכניון

כמעט 10 שנים שמחלקת א.א.ג של כרמל נבחרת כמחלקה מצטיינת והשנה היא נבחרה שוב כמחלקה מצטיינת תמידית בהוראה. מחלקת א.א.ג של כרמל הינה אחת המחלקות הבודדות בפקולטה שמחזיקה בכתר מצטיינת תמידית כל כך הרבה שנים. " אנחנו מתייחסים ונערכים מראש להגעה של הסטודנטים ומשקיעים בהדרכות את כל כובד המשקל שלנו, מסבירה פרופ' דואק. אני דואגת שהם ילמדו כל הזמן ושיקבלו הדרכה קלינית בכל רגע נתון. הסטודנטים יורדים לניתוחים גדולים באים אתנו למרפאות רואים ושומעים את החולים ומקבלים את הכלים הנכונים איך להגיע לאבחנה נכונה ואיך לגשת לחולה. יחס חולה רופא הוא החשוב אומרת פרופ' דואק, להקשיב לחולה ולבנות דיאגנוזה נכונה. גם בעידן הפירוטכניקה 70 אחוז מדיאגנוזה הם מההקשבה והשמיעה ליד מיטת החולה. פרט למחלקה מצטיינת נבחרו גם 4 רופאים כמרצים מצטיינים מהמחלקה , פרופ' דואק, ד"ר רענן כהן כרם, ד"ר טל הוניגמן, וד"ר ניר פייביש. מחלקת א.א.ג כרמל נחשבת מהטובות בצפון בתחום ניתוחי ראש צוואר רינולוגיה ורפואת א.א.ג בילדים והיא מאוד מבוקשת להתמחות ע״י מתמחים.

פרופ' ירון הר שי מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית בכרמל שזכתה כמחלקה מצטיינת בהוראה אומר כי הסוד בהצטיינות בהוראה הוא בראיית הסטודנטים כקולגות שלנו לכל דבר ולכן היחס שלנו אליהם הוא בהתאם. בגלל היחס הסטודנטים כל כך נלהבים להגיע ליחידה שלנו בכרמל ובלין והם הופכים להיות חלק אינטגרלי מהמחלקה מעדכן פרופ' הר שי, אני רואה בלימוד הסטודנטים את ההשקעה הטובה ביותר שלנו בדור העתיד ". פרופ' הר שי משמש גם כסגן דיקן לפיתוח אסטרטגי של הפקולטה ובין המרצים המצטיינים בפקולטה נבחר גם ד"ר עיסה מטאנס רופא בכיר ביחידה . ביחידה בכרמל 7 רופאים בכירים ו 3 מתמחים ופרט להוראה המוצלחת של הסטודנטים מתקיימת ביחידה פעילות אקדמית ענפה הכוללת מחקרים קליניים ופרסום מאמרים בעיתונות הרפואית המובילה בעולם.

לאחרונה הציגה המחלקה  עבודה על טיפול כירורגי אתגרי של נשים שעברו הקרנות מסיביות לבית החזה לאחר כריתת שד. מדובר בניתוחים מורכבים שחלקם בוצעו בשיתוף היחידה לניתוחי חזה עקב הפגיעה העמוקה של הקרינה בצלעות.

ביחידה בכרמל מתבצעים מאות ניתוחים בשנה בהרדמה כללית. ובמחלקה במרכז רפואי לין של הכללית במחוז מתבצעים  מעל 5000 ניתוחים אמבולטוריים. במרפאות היחידה נבדקים ומטופלים כ –  15,000 חולים בשנה. את תעודות ההצטיינות העניק למנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג ולמנהלי המחלקות העניק דיקן הפקולטה לרפואה פרופ' שמעון מרום.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך