טור דעה: התנהגות מבישה של מכבי חיפה עם הבלם האיסלנדי איולפסון

ההתנהגות של מכבי חיפה כלפי האיסלנדי איולפסון, היא מכוערת. לא ייתכן שהם יאיימו להקפיא שחקן שבקושי קיבל כאן הזדמנויות וידרשו ממנו למצוא קבוצה אחרת. ם היו עושים זאת לשחקן ישראלי בחו"ל היו הכותרות בתקשורת הישראלית ברורות: "אנטישמיות, שינאת יהודים, מתנכלים לשחקן בגלל שהוא יהודי וישראלי".

חוצפה ישראלית. מכבי חיפה החתימה בחורף האחרון את בלם נבחרת איסלנד, הולמר איולפסון, לשלוש שנים וחצי עם שכר של 330 אלף יורו לעונה. מדובר בבלם שזכה עם רוזנבורג באליפות נורבגיה, משחק בסגל הרחב של נבחרת ששיחקה ביורו 2016 האחרון והיו לו בעבר הצעות מספרד.

ייתכן מאוד שהם רכשו חתול בשק והוא לא הבלם שחשבו שיהיה. ייתכן מצד שני שהביאו אותו בפגרת החורף העמוקה כאשר השחקנים הסקנדינביים נמצאים בחופשה וביקשו ממנו להיות בכושר שיא. אומרים שאפשר היה לראות תוך שתי דקות שהוא איטי ולא מתאים למכבי חיפה, אבל לא ראו. הכל טוב ויפה, אבל ההתנהגות של מכבי חיפה כלפיו מכוערת. לא ייתכן שהם יאיימו להקפיא שחקן שבקושי קיבל כאן הזדמנויות וידרשו ממנו למצוא קבוצה אחרת.

 

איולפסון. במכבי חיפה צריכים להפנים שהשחקן כבר מזמן לא שק חבטות או ערימת בשר קלוקל שאפשר להיפטר ממנו. צילום: מכבי חיפה

 

אם היו עושים זאת לשחקן ישראלי בחו"ל היו הכותרות בתקשורת הישראלית ברורות: "אנטישמיות, שינאת יהודים, מתנכלים לשחקן בגלל שהוא יהודי וישראלי". מכבי חיפה הייתה במשך שנים ידועה כ"אירופה של הכדורגל הישראלי", אבל האיומים על איולפסון הם התנהגות שלא נמצא כנראה אפילו בליגה הפלשתינאית.

אולי הבלם האיסלנדי הוא סימפטום למה שקורה במכבי חיפה מזה שנים. אנשים מסוימים לוקחים החלטות וטועים ומי שמשלם הם השחקנים. בפעמים קודמות אלה היו הישראלים שהפכו להיות "מנודים" וכעת הזרים שתמיד היללו ושיבחו את הניהול במכבי חיפה מוצאים עצמם עם הגב לקיר, כי לא רוצים אותם.

אם איולפסון לא יימצא קבוצה אחרת במכבי חיפה צריכים להפנים שהשחקן כבר מזמן לא שק חבטות או ערימת בשר קלוקל שאפשר להיפטר ממנו. שיטת הקפאת השחקן היא בעצם להצמיד אותו למכונת הנשמה. ברגע שיימצא פיתרון יחזירו אותו לחיים. אם בינואר איזה קבוצה באירופה תסכים לקבל אותו ינתקו אותו מהמכשירים ויחזירו אותו לחיים ומה יקרה בדרך? אתם שומעים שם בחיפה. אתם בכלל קולטים מה אתם עושים? זו התנהגות של שיטות מאפיה.

עדיף שאם לא תימצא לשחקן קבוצה תיתנו לו צ'אנס נוסף. מותר להושיב אותו על הספסל ואפשר לייבש אותו. זו הרגשה לא טובה למאמנו ולשחקן. אפשר גם שיווצר מקרה בו חלק מהבלמים יהיו פצועים ויזדקקו לו, אבל לכעוס עליו בגלל שהוא לא מוצא קבוצה אחרת ואתם טעיתם? זה לא ניהול אירופי, זה לא ניהול ישראלי. זו התנהגות גסה, בוטה ומביישת את הכדורגל הישראלי שממילא מתנהל לעניינו כמו בחנות מכולת. חבל רק שהניהול הזה הגיע בשעה לא טובה גם ל"סמי עופר".

אגב, בסביבתו של השחקן, אישרו כי אין ברצונו להישאר בישראל במצב הנוכחי ושבימים אלו ישנו ניסיון למצוא עבורו קבוצה, אולם הדגישו כי אין בכוונתו לוותר על שכר המגיע לו לפי חוזה. יש לציין כי הליך הקפאה משמעותו שעל מכבי חיפה יהיה לשלם לבלם את מלוא שכרו לכל אורך החוזה ולהפקיד לשם כך ערבויות בבקרה התקציבית. בעתיד שחקנים זרים שיגיעו לחיפה יבדקו את ההתנהגות הזאת ויחליטו – לא מגיעים.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בספורט