חומוס ושליש

תכירו את חומוס ושליש, רשת חומוס בר חדשה בישראל המשיקה בימים אלה סניף ראשון בעתלית (קניון דרך הים) בהשקעה כוללת של כ – 700 אלף שקלים, סיבה טובה למסיבה.

היזמים- צילום שרה איקו

רשת חומוס חדשה בישראל: חומוס ושליש וזו סיבה מספיק טובה להזמין אנשי תקשורת לסניף הראשון בעתלית לטעימות.

בחמישי האחרון הוזמנו למקום קומץ אנשי תקשורת: עיתונאים, עורכים, בלוגרים מהמדיה המקומית והארצית, לטעימות ומפגש עם היזמים של הרשת.

היזמים: עו"ד אבי אדרי, המתמחה בתחום הנדל"ן ובמגזר העסקי, סולי ענף, כלכלן, איש כספים ומומחה לאשראי ואסף בן דוד – הפועל בתחום המסעדנות מעל ל – 10 שנים ומפעיל ומנהל עסקים בתחום, היו אחראים על האירוח הנדיב,

ועל יחסי הציבור הופקדו משרדה של אורית שחם-וואלך,הצפונית ומשרדה של נטע שריקי הנמצא במרכז.

תקשורת- צילום שרה איקוהצפונית ומשרדה של נטע שריקי הנמצא במרכז.

חומוס ושליש הוא שילוב ישראלי של חומוס משובח, המוגש עם בירה ישראלית צוננת היישר מהחבית, בליווי טאפסים מפנקים. על התפריט אחראי השף והיועץ הקולינארי ליעוז מלול אשר יצר מנות ישראליות אותנטיות כמו: שקשוקה, חציל קלוי וסלט ישראלי, לצד מנות שהביא מהמטבח הטבעוני,  כמו סלט בורגול, סלט בריאות עם קינואה ועדשים ועוד.

חומוס ושליש צילום איתי אבירן רשת חומוסיות חדשה

באופן כללי בתפריט תמצאו: 6 סוגי מאזטים (49 שקלים), סלט בריאות בשליש (36 שקלים), שקשוקה (35 שקלים), מנת הדגל חומוס ושליש – חומוס ו 1/3 בירה אלכסנדר צוננת מהחבית (37 שקלים), חומוס מסבחה (24 שקלים), חומוס טריפל (28 שקלים), פלאפל לבנוני, צ'יפס, קינוחים ועוד. וכל לקוח שיתיישב ליד שולחן יקבל מיד צלחת מקושטת ברוח המקום והישראליות, מלאה בחמוצים ובצל וכן

חומוס ושליש צילום איתי אבירן רשת חומוסיות חדשה (

פיתות טריות.

על עיצוב המסעדה אחראי משרד אדריכלים 'ארד אורבן דיזיין'. מטרתם הייתה לצאת מהקופסא ולעצב חומוסייה שתהיה שונה מהמוכר והידוע. לכן, כחלק מהרצון לשדר אותנטיות, ניתן דגש על עיצוב ישראלי מודרני עם נגיעות אתניות דומיננטיות. התוצאה היא שנעשה שימוש גדול בעץ osb כחיפוי קיר ומתוכו יוצאות פלטות המשמשות כשולחנות לסועדים. כמו כן נעשה שימוש רחב בחומרים כמו פח, מתכת ובטון. תקרת המסעדה חשופה וכל המערכות גלויות, דבר היוצר תחושה של אוויר פתוח. כמו כן המטבח הוא פתוח ומוצג בפני כל הלקוחות, כי כשאומרים ישראליות – אומרים פתיחות וזו בדיוק התחושה שרוצים להעביר בחומוס ושליש.

חומוס ושליש צילום איתי אבירן רשת חומוסיות חדשה

באו להנות, לטעום ולפרגן ועל הדרך גם קיבלו שי נדיב:

בועז כהן, חגית הורנשטיין, יורם מארק רייך ודינה רפאל, יפה גביש, שרה איקו, אברהם ציבין, צילה לייפר, איילת קרביצקי, שמעון בן עמי, מירית מוזס, רונית קיטאי, שני מועלם, ורדית שטרנבך, ועוד.

חומוס ושליש (כשר למהדרין), קניון דרך הים, עתלית 04-9878080

שעות פתיחה: ימים א – ה 10:00 – 23:00 או עד אחרון הסועדים. שישי 09:30 – 16:00 סגור בשבת.

 

תקשורת- צילום שרה איקו

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד באוכל