בדרך אל הסקייטפארק

עשרות בני נוער השתתפו בהיכל העירייה בכנס שיתוף הציבור להקמת סקייטפארק בחיפה * המגרש, שהקמתו תעלה כ-5 מיליון שקלים, צפוי לכלול 1,600 מ"ר של רמפות, מעקות ומשטחים משופעים לטובת הסקי יטרים המקצועיים

עלות הקמת הפארק מוערכת בכ-5 מיליון שקלים. צילום: עיריית חיפה

עלות הקמת הפארק מוערכת בכ-5 מיליון שקלים. צילום: עיריית חיפה

עשרות צעירים בני נוער וסקייטרים מקצועיים, השתתפו בסוף השבוע בכנס שיתוף הציבור ראשון מסוגו, במהלכו הציגו ראש העירייה חיפה יונה יהב וצוות המתכננים תכניות להקמת הסקייטפארק הראשון בחיפה. מתחם האקסטרים החדש, יוקם כהרחבה צפונית של פארק הכט ויכלול כ – 1600 מ"ר של רמפות גבוהות, מעקות, תיבות ומשטחים משופעים שידמו רחובות ומדרגות. אלה יאפשרו לסקייטרים ורוכבי רולרבליידס חובבים ומקצועיים לגלוש בכל סגנונות הגלישה. סביב המתחם מתוכננים מדשאות, שבילים, מתחמי ישיבה ומבני שירותים.
הפארק תוכנן על ידי משרד אדריכלות הנוף גרינשטיין הר גיל, יחד עם מחליק הסקטבורד המקצועי אלוף הארץ לשעבר ונציג ישראל באיגוד הסקטבורד העולמי אבי לוזיה, אשר זכה בעבר בשורה של תארים בינלאומיים.
לוזיה: "הסקטבורד הוא ענף ספורט מתפתח בעולם אשר תופס מקום הולך וגדל בתרבות הפנאי של בני נוער וצעירים אשר בוחרים לבלות את זמנם הפנוי בספורט האתגרי. מיקומו של הפארק שיוקם בסמוך לחוף הים, הופך את סקייטפארק חיפה לאחד הפארקים האטרקטיביים בעולם".

יהב והסקייטרים. 1,600 מ"ר של אתגרי החלקה. צילום: צבי רוגר

יהב והסקייטרים. 1,600 מ"ר של אתגרי החלקה. צילום: צבי רוגר

עלות הקמת הפארק מוערכת בכ-5 מיליון שקלים. הפארק יוקם על ידי צוות בנייה מחו"ל המתמחה בהקמת מתחמים מסוג זה והחלקות בטון הדורשות מיומנות מיוחדת והכרות עם הענף. העבודות יחלו בחודש אפריל וימשכו כשנה תחת פיקוחה של חברת "יפה נוף" אשר תנהל את פרויקט הבנייה בחיפה.
ראש העירייה חיפה יונה יהב: "בהקמת הפארק אנו נענים לפניות של צעירים רבים שפנו אלי באופן אישי בבקשה להקים סקייטפארק בחיפה. הפארק יצטרף לשורה ארוכה של מתקני ספורט שהוקמו בשנים האחרונות בחיפה ברמה בינלאומית דוגמת אצטדיון סמי עופר, היכל הספורט ברוממה, ומועדון השייט בבת גלים. כמו כל אלה, גם הסקייטפארק – יוקם ברמה הגבוהה ביותר, יהווה אטרקציה לחובבי ספורט האקסטרים מהעיר ומחוצה לה ויארח אירועים, תחרויות ואליפויות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה