מחוננים באקדמית גורדון

מרכז מחוננים חדש יפתח בקמפוס האקדמית גורדון בשנת הלימודים תשע"ח. המרכז ייתן מענה לתלמידים שאותרו כמחוננים על ידי משרד החינוך.
צילום באדיבות דוברות גורדון

התלמידים יגיעו ליום לימודים מרוכז במכללה במהלכו ישתתפו בתכנית יצירתית שתחשוף אותם לקורסים ברמה אקדמית במגוון תחומי דעת בהתאם למתווה של האגף להוראת מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך והגוונים הייחודיים של גורדון, המכללה האקדמית המובילה בצפון להכשרת עובדי הוראה.

מרכז המחוננים החדש, ישאיר את הילדים המחוננים בעיר חיפה ויאפשר להם להישאר במסגרת הלימודית המוכרת להם ובכיתת האם שלהם, במקום לעזוב את בית הספר בו למדו ולעבור אל כיתת מחוננים בבית ספר אחר.

המרכז יציע קורסים במגוון תחומי דעת במדעי הטבע, הרוח, החברה והטכנולוגיה, פסיכולוגיה, תקשורת, תאטרון ועוד.

התלמידים ייהנו מסביבה לימודית אקדמית מתקדמת, הכוללת בין השאר, למידה ב"כיתת העתיד" המצוידת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בניהם: רובוטים, אייפדים, מדפסות תלת מימד ועוד…

התלמידים יתנסו בלמידה במרכז הסימולציות, במעבדות מתקדמות ומרחבי למידה מתוקשבים.

המרכז ישלב הובלת פרויקטים ייחודיים תוך שיתוף גופים וארגונים בקהילה ושימת דגש על החזרת הדהוד וערך מוסף אל בית ספרם.המרכז יתפקד כמרכז צומח. בשנה הקרובה ילמדו בו תלמידי כיתות ג'-ו' ובהמשך המרכז יציע תכנית עד לחטיבת הביניים עם כיתות ז'- ט'.

צילום באדיבות דוברות גורדון

מרכז הבוקר יפעל לצדו של מרכז "חוגודון" – המקיים באקדמית גורדון מזה 19 שנים מגוון תכניות להעשרת ילדים מצטיינים ושוחרי דעת בשעות אחר הצהריים בהנהלת הגב' חגית אסף.

בשבוע שעבר, התקיימה פגישת חשיפה של המרכז החדש להוריהם של ילדי חיפה המאותרים כמחוננים, ובמהלכה קיבלו ההורים הסבר על מסגרת הפעילות העתידית, ביקרו בספריה, ובקמפוס המכללה ואף זכו לחוות הדגמה של אמצעי למידה מתקדמים ב"כיתת העתיד" , כגון חולצת רנטגן ללימודי על גוף האדם, רובוטים וחיפושיות בתכנות עצמי ועוד…

"לנגד עיננו קורם עור וגידים, אנו רואים מרכז רב תרבותי, שוחר קידמה ודעת. מרכז שמשלב גם פעילויות שמוצעות להורים ומשפחותיהם וכמובן שיתופי פעולה עם גופים וארגונים בקהילה, תוך עיסוק בטיפוח מיומנויות חשיבה, חברה ורגש שמותאמות לגילאים ולצרכים הייחודיים של אוכלוסיית הילדים המחוננים ומשפחותיהם", מסבירה ד"ר נטע ברנסקי, סגנית נשיא המכללה.

המרכז ישולב באקדמית גורדון בתוך היחידה ללימודי המשך ופיתוח מקצועי שבראשו עומדת הגב' נטע ברנסקי, סגנית נשיא המכללה, ד"ר בפסיכולוגיה חינוכית התפתחותית. את המרכז, שיהווה שלוחה של מרכז המחוננים בבית הספר שיזף, תנהל הגב' מריאנה מטר, אשר מנהלת מזה 13 שנים את המרכז למחוננים במגזר הערבי בעיר חיפה.

"אנו יוצאים למסע מרתק ויצירתי של פיתוח ומיצוב המרכז החדש שלנו, עם טובי המרצים והמשובחות שבתכניות ההעשרה אשר ניתן לפתח בכוחות משותפים של שטח, מערכת החינוך, האגף למחוננים ומצטיינים, האקדמיה והקהילה. וכפי שילדים מחוננים מוכיחים לנו בוקר בוקר… השמיים הם הגבול…", הוסיפה ברנסקי.

 

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך