נא לדרוך על הדשא!

שטיחי הדשא הסינטטי של רשת "כרמל Floor Design"

הקיץ כבר כאן, ועבור רבים מאתנו החוץ הופך להיות מרכז העניינים. בין אם מדובר על מרפסת או על גינה, תרבות ההסבה, האירוח והאסתטיקה חוברים יחדיו וסביבת החוץ הופכת מעוצבת ומושקעת מתמיד.

דשא סינטטי ברשת כרמל פלור דיזיין. צילום יחצ

הצורך לחיסכון במים הוביל בשנים האחרונות לייבוש נרחב של משטחי דשא. יחד עם זאת, הצורך לראות בכל זאת 'ירוק בעיניים' והשהייה המרובה בחוץ בחודשי הקיץ, הובילו להתרחבות השימוש בדשא סינטטי.

רשת "כרמל פלור דיזיין", יצרנית ויצואנית השטיחים ובעלת ניסיון ייצור של למעלה מ-50 שנה, הינה החברה היחידה המייצרת דשא סינטטי בישראל.

הדשא של כרמל מותאם לאקלים בארץ ולטעמו העיצובי של הצרכן הישראלי. סיבי הדשא נבחרו בקפידה ועברו תהליך למניעת התחממות. שילובי החוטים השונים יוצרים דשאים בעיצובים המדמים דשא אמיתי. לדשא כושר התאוששות גבוה, הוא שומר על רעננות לאורך זמן ואינו דוהה.

מדובר בייצור דשא הנעשה בשיטת הטפטינג, עשוי מהחומרים האיכותיים ביותר המגיעים מאירופה ועומד בתקנים בינלאומיים מחמירים לעומת מרבית הדשאים הסינטטיים הקיימים בשוק שמקורם בייבוא מהמזרח.

"הטכנולוגיה היום מאפשרת שילוב של דשאים שמדמים דשאים אמיתיים עד שממש קשה להבחין בהבדל", אומר רותם גוזלי, סמנכ"ל השיווק של רשת "כרמל Floor Design". "יתרונותיו של הדשא הסינטטי הם שאחרי התקנה חד פעמית מתקבלת גינה שתחזוקתה קלה ופשוטה ושמוכנה לשהייה ואירוח בכל ימות השנה כולל בימי חורף נאים ונעימים, שגם בהם הילדים יכולים לשחק בחוץ".

דשא סינטטי ברשת כרמל פלור דיזיין. צילום יחצ

רשת "כרמל Floor Design" מציעה קולקציה עשירה ומגוונת של דשא סינטטי איכותי ובעל מראה טבעי הנותן מענה לשימושים רבים, החל מגינות של בתים פרטיים ועד מגרשי ספורט ובניהם דשא Coolgrass – דשא איכותי בעל שיעור התחממות הנמוך ב-30% ודשא Wondergrass בו סיבי הדשא מתרוממים מיד חזרה לאחר דריכה.

טיפים לבחירת דשא סינטטי ממומחי הרשת:

  1. נעים למגע זהו הטיפ החשוב ביותר, אל תרכשו דשא סינטטי לפני שבדקתם שהסיבים שלו מספיק רכים לטעמכם, הרי בסופו של דבר אתם תרצו לדרוך על הדשא ברגליים יחפות, לשבת עליו ואולי אפילו לחטוף תנומה זריזה בזמן שהילדים משחקים. אין דבר יותר מעצבן לגלות אחרי ההתקנה שהדשא הסינטטי שלכם אינו מספיק נוח. בדיוק כמו במזרנים, גם כאן שאלת ה"נוחות" משתנה מאדם למשנהו, ולכן ההמלצה שלנו היא שתבדקו מספר סוגים של דשא סינטטי כדי להחליט איזה דשא הכי מתאים לכם.
  2. בטיחות עליכם לוודא מעל כל צל של ספק שהדשא הסינטטי שאתם עומדים להתקין בבתיכם הוא בטוח לשימושם של ילדים ובעלי חיים, כלומר שאין חשש לרעלים שייפלטו מהדשא. חשוב לוודא שישנה אחריות יצרן נגד דהייה בשל קרינת השמש ובנוסף, חשוב לוודא שלדשא הסינטטי יש גם את אישור מכון התקנים.
  3. שימושיות – חשוב לוודא שגם אם הדשא הסינטטי נחשף לשמש חזקה הוא לא יתחמם במידה כזו שלא תוכלו לדרוך עליו, גם אם אתם מתכננים להתקין את הדשא הסינטטי במקום מוצל מכיוון שבאקלים הישראלי והשמש הקופחת עלולה לגרום לו להתחמם. דבר נוסף, חשוב לשים לב ליכולת ספיגת המים של משטח הדשא הסינטטי. אנשים רבים טועים בתפיסתם שיש חשיבות ליכולת ספיגת המים של הדשא הסינטטי רק כאשר רוצים להתקין אותו בקרבת מים, אך מדובר בחשיבת מוטעית, במיוחד כאשר מזג האוויר משתנה מעת לעת במהירות, לצורך הדוגמא נניח שאחרי יום גשום השמש זורחת במלוא עוזה ואתם רוצים לבלות את היום בחצר, אך לצערכם מגלים שאינכם יכולים לעשות זאת מפני שהדשא הסינטטי שלכם עדיין רטוב.
  4. התקנת דשא סינטטי התקנה מקצועית של דשא סינטטי, כזו שתבטיח לכם משטחי דשא ישרים, ללא "גבשושיות" או "תפרים" נראים לעין בין הרצועות, דורשת גם טיפול בקרקע כגון: הידוק

    דשא סינטטי ברשת כרמל פלור דיזיין. צילום יחצ

    הקרקע, טיפול חד-פעמי נגד מזיקים והדבקת משטחי הדשא הסינטטי על קרקע יבשה ונקייה – התקופה המומלצת ביותר להתקנת הדשא היא תקופת האביב, רגע לפני הקיץ, כך הדשא שלכם יותקן בצורה המיטבית ביותר ויהיה מוכן ומזומן לכל פעילות בתקופת הקיץ.

בין אם החלטתם לבחור בדשא סינטטי משום שאתם רוצים לחסוך במים או לחסוך בהוצאות תחזוקת הגינה, ואולי משום שאתם רוצים שהדשא שלכם יהיה תמיד ירוק יותר מהדשא של השכן – הבחירה במשטח דשא סינטטי תענה על כל הצרכים שלכם.

מחיר מבצע לרגל הקיץ: החל מ- 57 ₪ למ"ר

7 שנות אחריות נגד דהייה

להשיג בסניפי רשת "כרמל Floor Design" ברחבי הארץ

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות