עשור לחילופי הנוער

פרויקט חלופי בני נוער עם העיר היידלברג בגרמניה ציין עשור להיווסדו, כאשר משלחת בני נוער מקריית ביאליק יצאה לביקור גומלין בהיידלברג, גרמניה

בתמונה: בני הנוער הישראלים לצד מארחיהם הגרמנים. "לחילופי הנוער בין ישראל לגרמניה יש חשיבות מיוחדת ליצירת עתיד משותף , חזק  ומשמעותי מבלי לשכוח את העבר"

משלחת בני נוער מקריית ביאליק יצאה לביקור גומלין בעיר היידלברג, גרמניה במסגרת פרויקט חלופי בני נוער עם העיר היידלברג שמציין השנה עשור להיווסדו.

הקשר שנוצר עם ביה"ס Elisabeth – von – Thadden Schule הוליד את התוכנית לחילופי משלחות של בני הנוער. במסגרת התוכנית ביקרו בחודש אפריל תלמידי בית הספר מהיידלברג בקרית ביאליק, השתתפו בטקס יום השואה העירוני וכעת נמצאים בני הנוער מקריית ביאליק בביקור גומלין.

לאחר יום היכרות והתאקלמות בבתי המארחים, יצאו התלמידים לסיור בעיר העתיקה, ביקרו בבית הספר והשתתפו בסדנה  להפקת סרטון נגד גזענות בכל צורותיה. במהלך הסיור ביקרו בני הנוער  יחד עם המארחים הגרמניים במחנה ריכוז Struthof, בצרפת, בו קיימו טקס מרגש לזכר היהודים שנרצחו בו. במהלך הימים הקרובים יבקרו בבתי כנסת יהודים עתיקים, בביתו של רש"י, יקיימו מפגשים, פעילויות ודיונים בנושא השואה, אקטואליה ,זהות לאומית וילמדו אחד מהשני על דרכי ההנצחה של כל אחד מהצדדים.

לצד הביקורים המשמעותיים והמרגשים, יסיירו התלמידים במפעל מרצדס העולמי, במוזיאון הטכנולוגי בו נמצאת תחנת החלל הרוסית וישוטו יחדיו על גדות נהר הנקר.

הפרויקט המתמשך מתאפשר הודות לתמיכת עיריית קריית ביאליק  וקרן משפחת הופ , הבעלים של חברת SAP .

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, התומך ומעודד יצירת קשרים של בני הנוער בין המדינות השונות ציין: "לחילופי הנוער בין ישראל לגרמניה יש חשיבות מיוחדת ליצירת עתיד משותף, חזק ומשמעותי מבלי לשכוח את העבר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק