אב שהשתמט מתשלום מזונות

בית משפט המחוזי בנצרת חייב גבר מהצפון שהשתמט מתשלום מזונות, לשלם אותם במסגרת הליך פשיטת רגל. "אני מקווה כי כעת יוכלו הצדדים להתרכז בשיקום חייהם הפרטיים ובחינוך הילדים", אומרת עו"ד חגית שווקי מיוקנעם, שסייעה משפטית לתובעת*
עו"ד חגית שווקי

בית משפט המחוזי בנצרת חייב בלאחרונה (28.6.17), גבר מהצפון שהשתמט מתשלום מזונות, לשלם אותם במסגרת הליך פשיטת רגל, בגובה של 2,855 ₪ לחודש.

מ' וש', תושבי יוקנעם, היו נשואים 13 שנים ובתקופה זו נולדו להם שלושה ילדים. בשנת 2010, לאחר הליך גירושין שהתנהל בבית משפט לענייני משפחה בנצרת, נקבע כי על האב לשלם את מזונות הקטינים, בסך 5,000 ש"ח כולל הוצאות ומדור, ובנוסף כי ממועד סיום לימודיו התיכוניים של כל קטין ו/או הגיעו לגיל 18 (לפי המאוחר) ועד לסיום שירותו הצבאי יעמוד סכום המזונות על סך 400 ₪. האב, שנישא בשנית ואף נולדה לו ילדה נוספת, מעולם לא שילם את מזונות הקטינים וכעת, במסגרת הליך פשיטת רגל, הגיש בקשה לקצוב מזונות לשני הקטינים בסך 1,000 ש"ח לחודש בלבד. "גרושתו, החיה בגפה גידלה לבד את שלושת ילדיהם, דאגה לילדים במשכורת דחוקה ובדמי מזונות מהמוסד לביטוח לאומי ולכן התנגדה לבקשתו", מספרת עו״ד חגית שווקי מיוקנעם, אשר סייעה משפטית לתובעת. בנוסף, האב חייב למוסד לביטוח לאומי בגין תשלומי המזונות ששולמו לאם- יותר מ-229,000 ₪. האם טענה כי האב איננו משלם דמי מזונות ממתן פסק הדין וכי היא מקבלת דמי מזונות באמצעות הביטוח הלאומי בסך 2,800 ש"ח.


בדיון שנערך לאחרונה (יום רביעי, 28.6.17), עמדו על כף המאזניים אינטרסים המתחרים – זכות הקטינים לקבלת מזונות אל  מול זכויות נושיו של החייב וכן זכויותיו בעצמו. מ' טען כי בימים אלו הוא מכלכל את בנה הקטין של רעייתו החדשה. כבוד השופטת בית משפט המחוזי בנצרת, תמר ניסים שי, דחתה את בקשתו של האב וקבע כי עליו לשלם את סכום המזונות, כפי שהאם מקבלת מביטוח לאומי ולא פחות מסך 2,855 ₪ לחודש. "חוב מזונות שהצטבר לפני ההליך המשפטי נמצא בעדיפות על פני חובות אחרים בשלב חלוקת נכסי החייב בין נושיו. לכן, למרות של-מ' חובות של יותר מחצי מיליון ₪, הוא ישלם את חובותיו הכספיים לילדיו וגרושתו קודם", מסבירה עו"ד שווקי. "אני מקווה כי כעת יוכלו הצדדים להתרכז בשיקום חייהם הפרטיים ובחינוך הילדים", היא מסכמת.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט