"מעטות ההזדמנויות לטעום ״יין גדול״ בכלל וישראלי!!!!! בפרט. יקב וורטמן הוא אחד הצנועים ביח"צ ואולי מהמדהימים שפגשתי. הגראנש 2010 שהביאו לארוחת הערב עומד בקנה מידה אחד עם כל החמישים הגדולים בעולם."

יקב וורטמן החיפאי התארח השבוע במסעדתו של רושפלד, השף הישראלי המוביל, שאירח משלחת רמת דרג מהודו. היקב זכה למחמאות רבות הן מהשף והן מהאורחים.
מחמיא בענק. רושפלד ו- וורטמן. צילום: אלעד כהן

כבוד לחיפה. וורטמן במטבח של רושפלד. צילום: אלעד כהן

יין חיפאי על השולחן של המשלחת ההודית. וורטמן. צילום: אלעד כהן

בשבוע שעבר התקיימה ארוחה מיוחדת לחברי המשלחת של ראש ממשלת הודו בה נכחו כ- 30 מכובדים ובכירים מאוד בכלכלה ובחברה ההודית, כגון: מנהלת הבנק הגדול בהודו, דיפלומטים ואנשי עסקים ואפילו שחקנית מהקולנוע ההודי. על האירוח מונה השף יונתן רושפילד במסעדתו ״יונתן פוד קלאב". מאחר ומדובר באנשי העולם הגדול הכוונה של השף בארוחה זו הייתה לדאוג לארוחה מרשימה במיוחד המשלבת בין העולמות הקולינריים של הודו וישראל ולכן השימוש היה בחומרי גלם מקומיים ומאפיינים של המטבח הישראלי – ים תיכוני במאכלים ותבלינים הודים מסורתיים. בתוך כך, השף בחר להזמין את יקב וורטמן להיות היין שמלווה ארוחה מיוחדת זו ולכן מגיע הכבוד לחיפה, היות ויקב וורטמן נמצא בכרמל – ברחוב נתיב אופקים 23. היינן חי וורטמן נכח כמובן בארוחה והציג את היקב ואת היינות המיוחדים ואף זכה למחמאות מרושפלד באינסטגרם "מעטות ההזדמנויות לטעום ״יין גדול״ בכלל וישראלי!!!!! בפרט. יקב וורטמן הוא אחד הצנועים ביח"צ ואולי מהמדהימים בתוכן שפגשתי, אני מוכן לשים את היד במים רותחים שהגראנש 2010 במגנומים הנדירים שהם הביאו לארוחת ערב אמש עומד בקנה מידה אחד עם כל החמישים הגדולים בעולם. אני מחפש איכויות כל חיי והחלום שלי כעת הוא ממממש עוד ערב עם יינות במגנומים כפי שזכו אמש לקוחות מארץ רחוקה לטעום! בקרוב….."

אודליה וורטמן, כבוד ליקב ולחיפה?

אכן. ההצלחה הייתה גדולה. הייתה הנאה גדולה מהאוכל, היין והאווירה. אנשים התעניינו ושאלו שאלות על היקב על חיפה ובכלל. זו בהחלט גאווה שנבחרנו לקחת חלק באירוע זה.

אלו יינות הוגשו ולמה?

בפתיחה הוגש יין לבן – עמק שפייה 2010 המורכב מהזנים: סוביניון בלאן וסמיון. ושלושה יינות אדומים: גרנאש, מורבדר-קריניאן ונתיב אופקים – היין הקרוי ע״ש הרחוב בחיפה שבו אנו גרים. הרעיון היה לחשוף בפני ההודים יינות מיוחדים ומעניינים המשלבים זנים ים תיכוניים עם זני בורדו הידועים – שוב, שילוב המקומי והמיוחד עם המוכר והידוע. עוד מיוחד ביקב החיפאי, המשפחתי שלנו, שהוא מגדל את כל הענבים בעצמו בגידול אורגני ובטיפול קפדני וידני של הכרמים – כולם באיזור הכרמל, כך שיש את הטרואר המיוחד של האיזור. היינות שהוגשו בארוחה היו יינות שהתיישנו בבקבוקי מגנום- גודל כפול מיין רגיל, מה שמשבח ומגדיל את איכותם.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם