מצטרפים לעתירה

עיריית נשר תצטרף לעתירה נגד הרחבת מתחם בזן. "אין לאפשר הרחבה של בתי הזיקוק והענקת זכויות בנייה בתוכנית זו ללא צורך בהכנת תוכנית מפורטת נוספת"

בתמונה: ראש העירייה, אבי בינמו, עם יו"ר הוועדה העירונית לאיכות הסביבה, בוריס אייזנברג. צילום: איל לרמן, עיריית נשר

ראש עיריית נשר, אבי בינמו, הודיע השבוע כי עיריית נשר תומכת בעמדתו של ראש העיר חיפה, יונה יהב, ובכוונתה של עיריית נשר, יחד עם רשויות נוספות, להצטרף לעתירה אותה תגיש בימים הקרובים עיריית חיפה נגד חברת בזן ונגד החלטת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה לאשר בשינויים את תכנית חפאג/1200/ב להסדרת ולהרחבת בתי הזיקוק במפרץ חיפה. בעיריית נשר טוענים כי מדובר בתוכנית בעלת משמעות מרחיקת לכת מבחינת איכות הסביבה, בריאות הציבור ועתיד האזור.

בינמו ציין כי הוא בעד תעשייה המעניקה פיתוח אזורי ותעסוקה, כל עוד אותם מפעלים עומדים בתקני סביבה ובטיחות מחמירים, אלא שלדבריו, תוכנית זו שאושרה במועצה הארצית עלולה להרחיב בצורה דרמטית את היקף פעילות הייצור בבתי הזיקוק. בינמו אמר כי יש לחתור להפחתה מתמדת בזיהום האוויר ואין כל סבירות להעניק לבז"ן זכות לשמר רמת זיהום קיימת. "אני בעד תעשייה המעניקה תעסוקה ופיתוח אך בכפוף לאישור ובדיקת כל מתקן ועמידתו בתנאי תקן ובטיחות המחמירים ביותר למען בריאות וטובת התושבים", אמר בינמו.

לפיכך, הנחה השבוע בינמו את היועצים המשפטיים של עיריית נשר לפעול לביטולה של החלטת ועדת הערר של המועצה הארצית שגרסה כי יש לאשר את התוכנית המתירה הרחבה ניכרת של בתי הזיקוק מבלי להתנות את הקמתם של מתקנים עתידיים באישורן של תוכניות נקודתיות.

עיריית נשר טוענת כי המתווה שאושר על ידי וועדת הערר – הענקת זכויות הבנייה עתה ובהיקף משמעותי והענקת זכות ההשגה על מנת לאפשרלציבור להתנגד למימושן בעתיד משנה את נקודת האיזון, שכן היא יוצרת מצב בו קיימת לבז"ן זכות לכאורית למימוש זכויות הבנייה, כשהנטל עוברלציבור לנסות להוכיח מדוע אין לאפשר זאת.

"אין לאפשר הרחבה של בתי הזיקוק והענקת זכויות בנייה בתוכנית זו ללא צורך בהכנת תוכנית מפורטת נוספת", טוענים בעיריית נשר. "יש לחייב בהכנת תוכנית נוספת שתאפשר בחינה בתסקירי השפעה על הסביבה של הפרויקטים הספציפיים שהקמתם מבוקשת".

בהקשר זה אמר בינמו: "הקמת מתקני ייצור חדשים צריכה להיבחן קונקרטית לאור מתקני הייצור החדשים שמבקשים להוסיף, כלומר לא הרחבה גורפת מראש מבלי לדעת אילו מתקנים יוקמו, אלא כל מתקן ייצור לגופו: בחינת המתקן, מאפייניו, זיהום האוויר הכרוך בהפעלתו, מידת החשיפה לתקלות ומשמעותן, פוטנציאל הנזק באירועי קיצון, וכן התרומה הכלכלית שלו לבזן ולאינטרס הציבורי בתוצריו ביחס לפוטנציאל הפגיעה באיכות הסביבה ובבריאות הציבור. עניינים אלו צריכים להיבחן, בין היתר, בתסקיר השפעה על הסביבה שיעסוק במתקן הייצור הספציפי שאת הקמתו מבקשים לאשר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר