שמח בנשר: ראש העיר בינמו פיטר את ממלא מקומו אדרי: " על שימוש לא ראוי מצדו בסמכויות שניתנו לו". אדרי מצידו לא נשאר חייב: "ראש העיר לא מגיע לעירייה ולעבודה בצורה סדירה. מוכיח שאינו ראוי להיות ראש עיר"

סערה גדולה בעיריית נשר: ראש העיר אבי בינמו פיטר היום את ממלא מקומו, יחיאל אדרי, בו האשים אותו בניצול סמכויותיו לרעה, כפי שמעיד לטענתו דו"ח מבקר העירייה. אדרי מצידו, בתגובה בלעדית ל"ניוז חיפה קריות.נט" לא נשאר חייב ותוקף: "כאשר ראש העיר לא מגיע לעירייה ולעבודה, פועל נגד האינטרסים של תושבי העיר נשר, עדיין הבלגתי
 

היום בבוקר נשלח מכתב פיטורין ליחיאל אדרי מאת ראש העיר אבי בינמו.

גורמים בעירייה מספרים ל"ניוז חיפה קריות.נט": "השניים שהיו בעלי ברית כבר נמצאים על סכינים מזה תקופה ארוכה".

לפני מספר חודשים זומן ממלא מקום ראש העיר, יחיאל אדרי, לחדרי החקירות ביחידת להב 443, זאת לאחר שדוח מבקר המדינה שהוכן הצביע על מינויים לא כשרים מצד אדרי, לכאורה וכן על אי סדרים וניצול סמכות מצידו.

אלא שלפי גורמים המקורבים לצדדים, זה לא מה שהביא לפיצוץ הגדול ולטלטלה בעיירה היום, עם הוצאת מכתב הפיטורין מראש העיר בינמו למי שהיה יד ימינו יחיאל אדרי.

מדובר במכתב חסר תקדים המורה לאדרי לעזוב לאלתר את תפקידו ולשכתו ולהחזיר תוך 48 שעות! את הרכב והנייד שלו שקיבל מהעירייה.

אותם גורמים מפנים את תשומת הלב למכתב שהוציא יחיאל אדרי ב-12 לחודש הנוכחי, והופנה לראש העיר אבי בינמו. במכתב אדרי מבקש להתפצל מהאיחוד עם סיעתו של בינמו ואף מותח ביקורת קשה על התנהלותו של ראש העיר. וכך כותב אדרי לבינמו בבקשה להתפלגות בין הסיעות ששניהם עומדים בראשן:

"במהלך התקופה האחרונה קיימת בינינו ובינך, אי הסכמה וחוסר תיאום בנוגע לסוגיות חשובות הקשורות לניהול ענייני העיר נשר, לרבות בתחומים השונים עליהם אנו מופקדים, מתוקף היותנו חברי מועצת העיר, ממלא מקום, סגנים וחברי מועצמת העיר וכל נושאי תפקיד בעירייה. נדמה כי היותנו כסיעה אחת, אינה עומדת בקנה אחד עם מאפייני התנהלותך כלפינו כחברי סיעה אחת. לאור האמור לעיל ועל מנת לקדם את ענייני העיר בדרך שנראית לנו נכונה, אנו סבורים כי אין מנוס מהתפלגות סיעת "הירוקים, עבודה, נשר אחת".

 

בינמו. ביקש שאדרי ישיב את הנייד והרכב לעירייה תוך יומיים: "מתוך כבוד למר אדרי לא נרחיב בעניין". צילום: מור קיסר

 

בלשכת בינמו הסבירו היום כך את פיטוריו המהדהדים של אדרי, והפנו לדו"ח מבקר המדינה שלטענתם מוצא כשלים רבים בהתנהלותו של אדרי ואף מציין ניצול לרעה של סמכויות שהיו בידיו של ממלא מקום ראש העיר אדרי.

וכך כתבו בלשכתו של בינמו:

"ראש העיר, אבי בינמו, מתוקף סמכותו בחוק, הודיע היום לסגן ראש העיר, יחיאל אדרי, על ביטול האצלת סמכויותיו בתחום החינוך והתרבות. ביטול האצלת הסמכויות ייכנס לתוקף תוך 48 שעות, ואדרי יידרש להשיב לעירייה תוך 48 שעות את הרכב והמכשיר הסלולארי ושכרו ישולם עד למועד זה.

כל זאת, בשל שימוש לא ראוי מצדו של מר אדרי בסמכויות שניתנו לו ובהתאם להמלצות דוח מבקר המדינה. מתוך כבוד למר אדרי לא נרחיב בעניין.

יש לציין כי יום אחד בלבד, לאחר שראש העיר שלח מכתב לכלל חברי סיעתו המורחבת ובו קרא להם לאחדות, שקיפות ולכידות, בחר אדרי להודיע לראש העיר על התפלגותו מסיעתם המשותפת.

במצב עניינים שכזה יצר מר אדרי חוסר אמון מוחלט בהתנהלותו ובהתנהגותו".

 

יחיאל אדרי. "ראש העירייה הוא הגורם האחראי להליך קבלת העובדים ולפיכך טענתו שלא התערב בהליך זה אינה במקומה".. צילום: פייסבוק

 

 

אלא שיחיאל אדרי לא נשאר חייב ובתגובה חסרת תקדים לדברים שיצאו מלשכת ראש העיר, הוא מטיח האשמות כבדות כלפי בינמו ואף מציין כי בינמו למעשה לא ממלא את תפקידו, יושב בבית וחמור מכך, אחראי בעצמו למינויים ולניצול סמכויות לא לפי הנהלים, וכך משיב אדרי בתגובה בלעדית נוקבת ל"ניוז חיפה קריות.נט":

"במשך 3 וחצי שנים נשכבתי על הגדר עבור ראש עיריית נשר ובעיקר עבור תושבי נשר והכל, מתוך אהבתי לעיר בה נולדתי גדלתי וגידלתי את ילדיי.

כאשר ראש העיר לא מגיע לעירייה ולעבודה בצורה סדירה פועל נגד האינטרסים של תושבי העיר נשר, מתנהל לא כמצופה מנבחר ציבור עדיין הצלחתי להבליג.

אולם, משלאחרונה החליט מר בינמו לפגוע ב"ציפור נפשי" – החינוך, לא יכולנו להבליג ועמדנו על כך שטובת תלמידי העיר נשר ותושבי נשר תהיה בראש סדר העדיפויות.

לכן יחד עם סיעתי "נשר אחת – העבודה" הודענו ביום 12.07.2017 לראש העיר על התפלגותנו מסיעתו. בצעד חסר אחריות ושוב מבלי לשים את טובת התושבים לנגד עיניו בחר בינמו כחודש לפני תחילת שנת הלימודים, כאשר אין מנהל מחלקת חינוך ומנהלת מחלקת הגנים נמצאת בחופשת לידה , מה גם שמחליפתה צפויה לצאת לחופשת לידה בקרוב החליט לשלול את סמכויותיי ולפטר אותי. 

נראה כי, האינטרסים הפוליטיים שלו כמו גם הלחץ מהחקירות בהם הוא נמצא גברו על האינטרס של תושבי וילדיי העיר בכך שמר בינמו בחר דווקא בעיתוי זה, ניתן ללמוד , כי מדובר על חוסר אחריות של ראש העיר ששוב מוכיח כי אינו ראוי לתפקד בתפקיד זה.

כבר הבוקר פניתי לחברי מועצת העיר לכנס ישיבה דחופה ומיוחדת בכדי למנוע המשך פגיעה בעיר ובתושביה.

נמשיך לשרת את תושבי נשר נאמנה כפי שעשינו ב-38 השנים האחרונות.

די בעיון במסקנת דו"ח מבקר המדינה 'משרד מבקר המדינה מעיר לראש עיריית נשר כי על פי תקנות קבלת עובדים ראש העירייה הוא הגורם האחראי להליך קבלת העובדים ולפיכך טענתו שלא התערב בהליך זה אינה במקומה….

טרם אסיים אבהיר כי משרד מבקר המדינה הטיל את האחריות לאחר חקירה ממושכת לפתחו של מר בינמו משכך 'הפוסל במומו פוסל'.אבי בינמו יכול לקחת ממני את המשכורת ואת התפקיד אבל לא את אהבתי לעיר ולתושביה".

  


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות