צומחות או לא להיות

מתנ"ס ליאו באק חיפה מבית החברה למתנ"סים הארצית בשיתוף עם תוכנית "עמיתים" מציג תערוכת אמנות ייחודית: "צומחות".
נועה אמויאל רכזת תוכנית עמיתים. צילום יחצ ליאו באק

תוכנית "עמיתים" של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות, פועלת לשילוב אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים בקהילה באמצעות שיבוצם במגוון פעילויות תרבות שונות הפתוחות לקהל הרחב.
התוכנית הארצית מופעלת בכ- 50 מתנ"סים ברחבי הארץ ומציעה תמיכה, שיקום ושילוב חברתי במסגרות נורמטיביות בקהילה עבור אנשים בגילאי 18-65 המתמודדים עם מגבלה נפשית ומעוניינים להשתלב חברתית בקהילה. במסגרת התוכנית נבנתה תוכנית שיקום הכוללת את שילובם במתנ"ס ובקהילה.

התערוכה "צומחות" הינה תוצר של "פרוג'קטאור"-פרוייקט ייחודי שמפגיש אומנים מתחומי האומנויות הפלסטיות המתמודדים עם מגבלה נפשית, ואומנים מהקהילה הרחבה לתהליך יצירה משותף ושינוי עמדות סביב בריאות הנפש.

צומחות התערוכה. צילום יחצ ליאו באק

התערוכה מתקיימת בגלריית אסף ברחוב ח'ורי 20 בחיפה ותנעל בתאריך 3.8.17.

נועה אמויאל, רכזת תוכנית עמיתים במתנ"ס ליאו באק חיפה: "בכוונתנו להמשיך את המשימה ולהוביל לשינוי חברתי אמיתי  אשר בנוי על כבוד הדדי, אהבה וקבלת האחר, אנו גאים ביוצרים המוכשרים ומזמינים את הקהל הרחב להנות אף הם מהתוצרים המרהיבים".

מרשת המתנ"סים נמסר כי:" פגועי נפש רבים סובלים מסטיגמות שונות למרות יכולותיהם הפיזיות והאינטלקטואליות, דבר הפוגע בתהליך שיקומם. שילובם במסגרות קהילתיות הינו מרכיב עיקרי בתהליך החלמתם ובד בבד מעודד את תחושת השייכות והערך העצמי של כל אחד מהמטופלים."

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות