דוקורסקי בפסטיבל הדובדבן

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, יצא כראש משלחת להשתתף באירוע "פסטיבל הדובדבן" בעיר התאומה גלובוקי שבבלארוס

בתמונה: חברי המשלחת עם בנות המקהלה ״וילנלה״ באירוע הבינלאומי "פסטיבל הדובדבן"

דוקורסקי חזר זה עתה מביקור מוצלח, מרגש ומלא חוויות בעיר התאומה של קריית ביאליק, גלובוקי בבלארוס, במסגרת אירועי "פסטיבל הדובדבן" הבינלאומי בו השתתפו נציגים משמונה מדינות.

דוקורסקי יצא כראש המשלחת בה חברים סגן ראש העירייה, ניומה רצ'בסקי, המשנה לראש העירייה, יוסי דואק, חבר מועצת העיר, שני אוצ'קובסקי וסגן מהנדס העיר, איגור שימנוביץ.

מקהלת הבנות של קונסרבטוריון קריית ביאליק ״וילנלה״ בניצוחה של אסתר רודמן השתפה אף היא בפסטיבל וזכתה לתשואות הקהל.
במהלך הביקור השתתפה המשלחת מקריית ביאליק בנטיעת עץ מדינת ישראל  ב״יער האלון״ בגלובוקי, ביקרה באתרי הנצחה יהודיים לזכר היהודים שנרצחו בשואה, סיירה במפעלים מקומיים, בשדרה המנציחה את גדולי העיר, ביניהם אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית  ואף השתתפה  במצעד המשלחות ברחובה הראשי של גלובוקי עם דגל ישראל.

בקבלת הפנים בלשכתו של ראש עיריית גלובוקי, אולג מורחט, העיר התאומה של קריית ביאליק, התקיימה פגישה עם המשלחות הנוספות שהגיעה לאירועי פסטיבל הדובדבן, ביניהן משלחות מאסטוניה, גרמניה, גיאורגיה, לטביה, צרפת, רוסיה וישראל.

ברית ערים תאומות עם גלובוקי נחתמה לפני כ־3 שנים, כאשר הקשר בין שתי הערים מתבסס על חילופי נוער, קשרים בתחומי הכלכלה, חילופי ידע, תרבות וספורט.
ביקור המשלחת בבלרוס זכה להתעניינות רבה בתקשורת המקומית. דוקורסקי ניצל את הביקור בעיר התאומה כדי להעניק ראיון לטלוויזיה הממלכתית של בלארוס ונשא דברים בפני מאות תושבי העיר

"אני רואה חשיבות רבה בהידוק הקשרים עם מדינות אחרות, דרך ברית ערים תאומות ובניית קשרים ארוכי טווח בכל תחומי חיינו", ציין דוקורסקי. "אני מאמין שבאמצעות חלופי נוער, ספורטאים, אנשי עסקים אנשי תרבות וחינוך נוכל לבנות עתיד משותף, טוב יותר. בכוונתנו לקדם ולהעמיק את הקשרים גם עם מדינות נוספות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק