מעשים טובים בבוסטון

לרגל שבוע המעשים הטובים שיצויין בשבוע הבא, תצא משלחת בני נוער חיפאיים לבוסטון במסגרת תכנית "עמיתי דילר" * הנוער החיפאי יתנדב יחד עם צעירים בבוסטון ב-Mass Challenge, הארגון הגדול בעולם לפיתוח יזמות צעירה

המשלחת החיפאית לבוסטון. עוזרים לקהילה המקומית ומעלים את המודעות לאוטיזם

המשלחת החיפאית לבוסטון. עוזרים לקהילה המקומית ומעלים את המודעות לאוטיזם

עשרים בני נוער חיפאיים, בגילאי 15 -18, ימריאו בשבוע הבא [23.03.15] לבוסטון, ויחד עם בני נוער תושבי בוסטון יתנדבו ב- Mass Challenge, הארגון הראשון והגדול מסוגו בעולם המעודד ומפתח יזמות צעירה.בהמשך השבוע, יפעלו הצעירים בבית הספר היסודי היהודי הקהילתי בבוסטון JCDS ויעבירו שיעורים בנושא ישראל לכתות ג׳ וד׳ וכן בבית הספר התיכון Newton South.

הפעילות מתוכננת במסגרת תכנית "עמיתי דילר" הפועלת בחיפה מזה כשש שנים, ומטרתה פיתוח מנהיגות יהודית של בני נוער בקהילות יהודיות בארץ ובעולם. 20 בני הנוער החיפאיים שיצטרפו למשלחת, נבחרו לתכנית לאחר תהליכי מיון קפדניים.
התכנית פונה אל בני נוער בעלי רצון להוביל שינוי ולהיות מנהיגים משפיעים בקהילות בהן הם חיים. במהלך השנה, מובילים בני הנוער בחיפה ובבוסטון במשותף פרויקטים קהילתיים ומקיימים שני סמינרים משותפים: האחד, "מפגש קהילות יהודיות" המתקיים בבוסטון ונמשך כשבוע, במטרה לחזק את הקשר ולחשוף את התלמידים החיפאיים לקהילה היהודית המקומית; הסמינר השני הוא "שבוע קהילה", המתקיים בחיפה כסמינר המתוכנן ומנוהל כולו על ידי הילדים, ומשמש פלטפורמה מרכזית לניהול עצמי ולהתנסות בהובלת פרויקט.

אילנה טרוק, מנהלת המחלקה לחינוך חברתי-ערכי בעיריית חיפה, המובילה את התכנית: "אחת ממטרות הסמינר בבוסטון היא לזהות את הצרכים של הקהילה המקומית, באמצעות עמותת 'עמיתי דילר' בבוסטון, ולהתמקד במקומות הנחוצים. מתוך כך, החניכים מקפידים לשלב פעילויות התנדבות במקומות שונים בעיר, תחת הערך "תיקון עולם". כך לדוגמא, בשנת הפעילות הקודמת לקחו על עצמם חניכי חיפה את האחריות להעלות את המודעות לנושא האוטיזם ולפתוח את השיח הקהילתי סביב הנושא".

'עמיתי דילר שמה לעצמה למטרה להיות תכנית הדגל בתחום של מנהיגות יהודית, לקדם ולהעצים בני נוער שיהיו בעתיד סוכני שינוי משפיעים ומשמעותיים. התכנית נוסדה לפני כ- 16 שנים ביוזמתה של הלן דילר ז"ל, וכיום היא מונה 22 קבוצות שותפות מישראל, קנדה, ארה"ב וצפון אפריקה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה