שחקני החיזוק הבריטיים

ראש העירייה אלי דוקורסקי אירח את נציגות "המגבית המאוחדת בריטניה", המממנת פרויקט בר מצווה, שבמהלכו לומדים ילדים עולי אתיופיה יחד עם הוריהם בנושא הזהות היהודית

נציגי "המגבית המאוחדת בריטניה"  בלשכתו של דוקורסקי. תורמים ומחזקים את הקהילה האתיופית. צילום: עיריית ק. ביאליק

נציגי "המגבית המאוחדת בריטניה" בלשכתו של דוקורסקי. תורמים ומחזקים את הקהילה האתיופית. צילום: עיריית ק. ביאליק

נציגי "המגבית המאוחדת בריטניה" בראשות קארן גודקיינד הגיעו לביקור בקרית ביאליק. הם התארחו בלשכת ראש העירייה, סיירו בקרית ביאליק והתרשמו מקרוב מהפרויקטים הרבים שמפעילה הרשות בתחום קליטת עולי אתיופיה בעיר.

"המגבית המאוחדת בריטניה"  בשיתוף עיריית קרית ביאליק מממנת את פרויקט "בר מצווה", במהלכו לומדים יחדיו ילדים עולי אתיופיה והוריהם ועוברים תהליכים של למידה משותפת בנושא הזהות היהודית. מטרת הפרויקט היא לשמור על המסורת האתיופית לצד טיפוח הזהות היהודית. לסדנאות אלו גם ערך מוסף: הן מהדקות את הקשר המשפחתי והבין דורי.

הסיום החגיגי של הפרויקט יתקיים בחודש יולי, כאשר כ -30 ילדים יהודים מבריטניה יגיעו לקריית ביאליק וישתתפו באירוע שיא יחד עם עולי אתיופיה הלומדים בפרויקט בעיר.

ראש העירייה אלי דוקורסקי ציין בפגישה את האתגרים הרבים בפניהן ניצבת הרשות בנושא קליטתם של עולי אתיופיה ושמח להציג את ההישגים בתחום. דוקורסקי הדגיש שלמרות השוני והקשיים בקליטתם של העולים מהגל העלייה האחרון, הוא סמוך ובטוח שקרית ביאליק תצליח באתגר זה כפי שהצליחה עם כל גלי העלייה הקודמים. דוקורסקי סקר את ההתפתחות העתידית של קרית ביאליק ואת הפרויקטים הרבים שאמורים לקום בעיר.

נציגת "המגבית המאוחדת בריטניה" קארן גודקיינד: "אני יוצאת נפעמת מהביקור בקרית ביאליק. הפרויקטים והפעילויות לטובת עולי אתיופיה שראיתי בעיר יכולים לשמש כמופת ומודל לחיקוי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק