חיל הים לומד מ"כרמל"

מה עשו קצינים מחיל הים שהגיעו לסדנת השתלמות מיוחדת בבית החולים "כרמל"?
 

 

התקיים דיון ער בנוגע לסוגיות של מנהיגות והובלה במערכת הבריאות המשותפות למערכת הצבאית ולמערכת הציבורית. צילום: כרמל

ההצטיינות והבולטות של בית החולים כרמל במדדי השירות הלאומיים ובכלל מושכת לכרמל גופים וחברות מכל רחבי הארץ הבאים לשמוע וללמוד כיצד עושים ונותנים שירות טוב.

הפעם הגיע הבקשה מפיקוד חיל הים שמפקדי הרפואה שלו ביקשו ללמוד על שיפור השירות הרפואי בסדנא מיוחדת שתועבר לרופאי זרוע הים.

זרוע הים נמצאת כיום  בתהליך לשיפור השירות הרפואי. לאחרונה  בוצע סקר שביעות רצון בחיל הים בקרב החיילים ממנו עלו נושאים שדורשים התייחסות. למרות שלזרוע הים מונתה יועצת ארגונית שמלווה את התהליך מול כל מרפאה עדיין רצו רופאי חיל הים  לבוא ולשמוע מארגון הבריאות המוביל בארץ, הכללית. ומבית החולים המצטיין כרמל את עקרונות השירות הנכון והטוב ביותר.

כחלק מתוכנית ההדרכה קיימו בכרמל ו 2 סדנאות, בהם השתתפו כ 30 רופאים, חובשים ואחראי מרפאה. את המפגש פתח מנהל בית החולים כרמל ד"ר אבי גולדברג שהוא גם קצין בכיר במילואים ורופא בחיל הים שהציג את חוזקות בית החולים כרמל  ויתרונות השירות שבו.

אלינור נגב-ארונסי, מנהלת השירות של המחוז הציגה בפני רופאי חיל הים את  שירותי בריאות כללית, ארגון הבריאות המוביל והגדול בישראל. מה עוצמות הארגון , החזון, והייעוד שלו.

קרן מרום מנהלת השירות של כרמל העבירה לרופאים סדנא בנושא שירות וחווית מטופל, מיומנויות תקשורת, מתן כלים ודוגמאות לתהליכי שיפור שירות.

ד"ר גיל לביא סגן מנהל בית החולים הציג את פעילות בית החולים והמרחב תוך סקירה על תהליכי העובדה הייחודיים המתקיימים תוך השמת המטופל במרכז.

במפגש התקיים דיון ער בנוגע לסוגיות של מנהיגות והובלה במערכת הבריאות המשותפות למערכת הצבאית ולמערכת הציבורית תוך מתן דגש על קיום תהליכי רצף תיאום וטיפול שנועדו לתת למטופל בין הינו לובש מדים או אזרח את הטיפול האיכותי ביותר והשרותי ביותר האפשרי.

ד"ר לביא הביא כדוגמא את מוקד השירות לתיאום ניתוחים הקיים בכרמל המהווה מוקד אחד מרכזי לכל תחום הניתוחים האמבולטוריים וכן הוצגו פעולות מתוכננות נוספות הקשורות לתיאומי תורים למשוחררים מאשפוז.

בתום ימי הסדנא הודה ד"ר רונן ברנד סגן קרפ"ח ים לכל צוות בית החולים כרמל והכללית על הסדנה המוצלחת ועל מתן כלים שירותיים טובים לרופאי חיל הים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות