מתנדבים בקיץ

במסגרת פעילות הקיץ של המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, יצאו בני הנוער להתנדב ולסייע לקשישים, ולהתנסות עם אתגרים כמו רכיבה על סוסים וגלישת גלים

בתמונה: פעילות הרכיבה על הסוסים של בני הנוער מנשר. צילום: חוות גיזמו

"עיריית נשר מעודדת את הנוער הנפלא שלנו לתרום לקהילה, להתנדב, להגשים חלומות, להתמודד עם אתגרים, ולנצח כל פעם מחדש", כך אומר ראש עיריית נשר, אבי בינמו, שבירך השבוע על פעילות הקיץ המיוחדת שמקיימת בימים אלה המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר.

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, עו"ס אופיר אבוחצירה, מסר כי במסגרת פעילויות הקיץ, וכחלק מפעילות השוטפת של הטיפול בנוער בעיר, יצאו השנה מספר קבוצות של בני נוער למגוון פעילויות בארגונה של המחלקה לשירותים חברתיים. הפעילויות כללו בין השאר, התנדבות בעמותה לקשיש בנשר, כשבני הנוער משמשים ככוח עזר ב"מרכז היום לקשיש", ומסייעים לצוות המרכז ולקשישים עצמם.

קבוצה נוספת של בני נוער יצאו בשבוע שעבר לתכנית של רכיבה טיפולית בחוות גיזמו שבגב הכרמל, שם למדו לרכב על סוסים, תוך התמודדות עם קשיים ואתגרים ותוך מתן וקבלת עזרה ותמיכה הדדית. "צוות החווה סיפר כי קבוצת הנוער מנשר הייתה אחת הטובות שהגיעו לחווה בשנים האחרונות. החוזקות של בני הנוער באו לידי ביטוי בעזרה וכבוד הדדיים, בעמידה בזמנים ובהתקדמות מהירה בתחום הרכיבה", ציין אבוחצירה.

קבוצה שלישית עסקה בתחום גלישת גלים בבית ספר לגלישה "סרף סקול" בניהולה של אביב כהן. בני הנוער של נשר למדו במשך חמישה ימים שיעורי גלישה בים. גם חברי קבוצה זו חוו באופן שונה התמודדות עם אתגרים וקשיים וצורך בריכוז. "כולם התמידו והשתלבו בקבוצה באופן מעורר השתאות. כמו כן בני הנוער השתתפו בפעילויות מגוונות במתנ"ס בעיר, במימון המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה", אמר אבוחצירה.

עו"ס מור קיסר אהרון, מרכזת תחום נוער וצעירים במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר: "מדובר בפעילות אקסטרים מאתגרת במיוחד לקבוצות של בני נוער שחלקם לא מכירים אחד את השני, בטווח רחב של גילאים. אבל אני מאמינה בנוער הנפלא של נשר והם אכן הוכיחו את עצמם שאפשר לסמוך עליהם ושהם יכולים ליהנות מפעילויות ייחודיות מחוץ לנשר. לכן כל תקציב מוגנות הקיץ של המחלקה יועד השנה לפעילויות לנוער המטופל במחלקה".

ק. נערה שהשתתפה בפרויקט התעסוקה ציינה כי זאת הייתה הפעם הראשונה שנחשפה לעבודה עם קשישים. היא התחברה אליהם כל כך עד כדי כך שהיא הביעה התעניינות בהתנדבות במהלך שנת הלימודים במרכז היום.

ע. נער הנמצא בפנימייה שהגיע לחופשה ואינו מכיר חברים בנשר, הצטרף לתכנית רכיבה על סוסים. הוא רכש חברים חדשים מנשר שהוא מאמין שהקשר איתם יימשך כשיגיע לחופשות נוספות בעיר, וציין כי למרות שהוא נוהג לרכב בפנימייה, זו היתה עבורו חוויה משמעותית במיוחד, שכן הוא לא ציפה לקבלה וההכלה ההדדית ולתחושה של להיות חלק מהקבוצה.

גם הנער נ. הגשים את חלומו ללמוד גלישה. הוא חזר בימים הראשונים עם כאבים בידיים ושפשפות, אבל לא ויתר לעצמו והמשיך. הוא סיפר כי הגלישה התגלתה כתחום מורכב יותר ממה שחשב וציפה, הים סוער ויש קושי רב לשלוט על הגלשן, אבל החוויה הייתה אדירה. עוד אמר כי הוא גאה בעצמו שלא ויתר ואף דרבן בני נוער נוספים לא לוותר למרות הקושי.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר