"בובות בצפון"- פסטיבל דו-לשוני לתיאטרון בובות יתקיים בתיאטרון חיפה בתאריכים 20.8-21.8

התיאטרון הרב תרבותי "זיקית" בשיתוף תיאטרון חיפה מעלה שלוש הצגות תיאטרון בובות לילדים בעברית ובערבית- המתנה של סבא, ארבע העונות וויוולדי אחד וקולות. 
ארבע עונות ויואלדי אחד- קרדיט צילום RITVO PHOOGRAPHY

בין התאריכים 20.8-21.8  יתקיים תיאטרון חיפה  (חיפה ותפן) פסטיבל "בובות בצפון" של תיאטרון זיקית בשיתוף תיאטרון חיפה. מטרתו של הפסטיבל הינו לחשוף את הילדים היהודים והערביים להצגות זהות במטרה ליצור חוויה תרבותית משותפת לשני סוגי האוכלוסייה. כמו כן, לחשוף את הילדים למוסיקה של האחר ולאפשר להם לחוות את המוסיקה בדרך חווייתית ומהנה. בנוסף להצגות יתקיימו הפעלות לבאי הפסטיבל הכוללות פנטומימה, משחקי מוסיקה, שעות סיפור בעברית וערבית ועוד.

מטרתו של הפסטיבל הינו לחשוף את הילדים היהודים והערביים להצגות זהות במטרה ליצור חוויה תרבותית משותפת לשני סוגי האוכלוסייה. כמו כן, לחשוף את הילדים למוסיקה של האחר ולאפשר להם לחוות את המוסיקה בדרך חווייתית ומהנה

במהלך היום תתקיים  בטרקלין התיאטרון פעילות לילדים ללא תשלום  :

–           תיאטרון בלבלו יפעילו שתי פינות בניות ומעוצבות:

  1. גמד היושב על פטריה ומספר סיפורים (עברית, מופעל על ידי שחקן אחד)
  2. סוכות המכשפה של הנזל וגרטל (ערבית ועברית, מופעל על ידי שתי שחקנים)

–           פינת מוסיקה עם רוזאן (זמרת ב"קולות" בליווי שני מוסיקאים מ "קולות", עברית וערבית)

–           משחקי פנטומימה עם אנה (פנטומימאית מ"קולות")

במסגרת הפסטיבל יועלו 3 הצגות ילדים של תיאטרון זיקית,"המתנה של סבא", "ארבע העונות וויוולדי אחד" ו"קולות" בשתי השפות , עברית וערבית כך שכל מבקרי הפסטיבל יוכלו ליהנות ממנה במידה זהה. כמו כן, בהצגות אלו יש מעט מאד מלל וכך הילדים חווים את ההצגה בעיקר דרך המוסיקה ומה שהם רואים על הבמה. בעוד ההצגה "ארבע העונות וויוולדי אחד" מנגישה את המוסיקה הקלאסית לילדים דוברי הערבית, ההצגה "קולות" מנגישה את המוסיקה הערבית לילדים דוברי העברית .

ההצגה "ארבע העונות וויוולדי אחד" מבוססת על הטקסט שכתב אנטוניו ויוואלדי כפתיח ליצירה "ארבע העונות" והמוסיקה של יצירתו מלווה ומובילה את ההצגה ומכתיבה את הקצב של האירועים. ויוואלדי הקטן שומע מאבא את הסיפור על הנער פדרולינו, רועה הצאן. קורותיו של הנער שזורים בחילופי עונות השנה ומחזוריות הטבע המלווה את התבגרותו. חדרו של ויוולדי הילד הופך לזירת ההתרחשויות של הסיפור, בדמיונו, הרהיטים משתנים והופכים את צורתם בהתאם לכל עונה, באופן מפתיע והומוריסטי מול עיני הצופים. כל פריט על הבמה מקבל בהצגה חיים משלו, מספר סיפור וסוחף את הילדים למסע מרגש בארץ הדמיונות והפנטזיות – בו הכל יכול לקרות.ההצגה משלבת טכניקות של תיאטרון בובות בשילוב עם שחקנים, תיאטרון צלליות ועוד.

ההצגה "המתנה של סבא" הינה הצגה ללא מילים המשלבת שחקנים, בובות וצלליות ומלווה במוסיקה מקורית . העלילה מספרת על לילה אחד שבו אמאן של גולי נוסעת וסבא מגיע לשמור על גולי. אבל סבא לא שומע טוב ובקושי מדבר. גולי מודאג מאוד ולא מרוצה כל כך מהסידור, עד שסבא מביא לו מתנה מיוחדת מאוד, שמציתה את עולם הדמיון של גולי ומעוררות בו את הרצון לשחק. לאורך הלילה פינות חדרו של גולי הופכות למחוזות דמיון מפתיעים והשניים, סב ונכדו, יוצאים יחד למסע קסום ולא נודע דרכו נרקם ביניהם קשר מיוחד.

ההצגה "קולות" הינה הפקה משותפת של תזמורת תרשיחא למוסיקה ערבית עם התיאטרון הרב תרבותי בגליל- זיקית . ההצגה מספרת על מלכה בארץ רחוקה אשר אוהבת לשחק במשחק הרעשים שבו היא מנחשת מהו הרעש אותו היא שומעת עד שיום אחד התחילה לשמוע קולות וצלילים משונים. בדרך זו חושפת ההצגה את הילדים לכלי הנגינה השונים ומנגישה את המוסיקה הערבית לילדים.ההצגה  הועלתה במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים אפריל 2017

תיאטרון זיקית הינו תיאטרון רב-תחומי של אנשי תיאטרון מהגליל, יהודים וערבים, הפועל מפתן שבגליל ומופיע ברחבי הארץ והעולם. הרב-תחומיות מתבטאת במיעוט מלל ושימוש יותר בשפה חזותית  אוניברסאלית, תיאטרון בובות, תיאטרון חפצים, תנועה ומחול, צלליות, מגזרות נייר, מוסיקה, תאורה ועוד. כל אלה מאפשרים לדוברי שפות שונות ליהנות מההצגה באותה מידה. התיאטרון מפיק הופעות למבוגרים ולילדים, ומידי שנה יוצא לסיבובי הופעות בחו"ל בפסטיבלים ובאירועי תיאטרון וזכה בפרסים רבים בארץ ובעולם. בית זיקית שוכן בתפן שבגליל המערבי, וכולל בין השאר אולמות להצגות, סדנאות עבודה לבובות ותפאורה.

מחירי ההצגות : 35 ₪

לרכישת כרטיסים:  04-8600500 שלוחה 1


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה