טיול בפארק

סגן שר הבינוי והשיכון , ז'קי לוי הגיע לקריית ביאליק כאורחו של ראש העירייה, אלי דוקורסקי, וסייר בשכונת צור שלום המתחדשת

בתמונה: סגן השר, ז'קי לוי עם ראש העירייה, אלי דוקורסקי באתר העבודות להקמת פארק "אריאל שרון"

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, אירח את סגן שר הבינוי והשיכון ז׳קי לוי. הביקור החל בסיור בפארק אריאל שרון המוקם בשכונת צור שלום ובחצרות הדיור הציבורי בשכונה.

במהלך הביקור ביקש דוקורסקי לצרף את שכונת צור שלום לפרויקט שיקום והתחדשות השכונות הן בהיבט הפיזי והן בהיבט החברתי. בהתאם להחלטת הממשלה נמנית צור שלום עם שכונות הפריפריה בתחום אחריות המשרד לפיתוח הנגב והגליל. בעבר נכללה השכונה בפרויקט שיקום שכונות  כשכונה הקולטת עלייה. השכונה מתאפיינת בריבוי בתי השיכון הציבורי שחצרותיהם סובלים מהזנחה. לכן ביקשה הרשות את עזרת המשרד וחברת "עמיגור" לבצע תוכנית לשיפוץ החצרות.

בימים אלו מקימה עיריית קריית ביאליק את פארק "אריאל שרון" בלב השכונה, פרק צירי העובר בין הבתים, בהיקף של 15 מיליון שקלים. בד בד עם הקמת הפרק בכוונת הרשות לבצע מתיחת פנים לבתי מגורים וחצרותיהם ולכך נדרש סיוע המשרד.

כמו כן ביקש דוקורסקי להוסיף 40 יחידות דיור ציבורי בבניה מעל מבנה הדיור המוגן של חברת ״עמיגור״ ברחוב ברנר על ידי חיזוק המבנה נגד רעידות אדמה והפעלת תמ"א 38. הדבר יוסיף פתרונות דיור נוספים בקריית ביאליק לזכאי הדיור הציבורי ואזרחים וותיקים. 
דוקורסקי הודה לסגן השר והביע את הערכתו העמוקה: "כראש עיריית בית שאן לשעבר אתה מכיר היטב את ערי הפריפריה ובעיותיהן, כך שהנושא קרוב ללבך. גם בכנסת, כסגן השר, פעלת רבות להחייאת פרויקט שיקום שכונות והפעלתו ".
סגן השר שיבח את החלטת העירייה להקים את פארק "אריאל שרון" באזור הדיור הציבורי והבטיח לפעול במהרה לקידום בקשות הרשות: "שמחתי לראות עיר שהיא סמל ומופת להתנהלות נכונה, מצוינות בחינוך, פיתוח ויציבות כלכלית. כל זאת בזכות העומד בראשה, אלי דוקורסקי, איש נפלא עם חזון ואהבה גדולה לעיר. יישר כח". 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק