מינוי חדש באקדמית גורדון

נפאע-חסון בת ה-47 שמתגוררת בדלית אל-כרמל, נשואה ואם ל-2, בעלת תואר שני באומנות מאוניברסיטת חיפה ובעלת תעודה בלימודי ספרנות, קודמה לתפקיד מנהלת הספרייה לאחר כ-20 שנות עבודה בספרייה בגורדון.
נוואל נאפע חסון. צילום נורית ברזילי

נפאע-חסון בת ה-47 שמתגוררת בדלית אל-כרמל, נשואה ואם ל-2, בעלת תואר שני באומנות מאוניברסיטת חיפה ובעלת תעודה בלימודי ספרנות, קודמה לתפקיד מנהלת הספרייה לאחר כ-20 שנות עבודה בספרייה בגורדון. את דרכה בספרית גורדון החלה נפאע כספרנית ביע"צ, בהשאלה ובקטלוג, ותפקידה האחרון בספריה, בעשר השנים האחרונות, היה אחראית השאלה בין- ספרייתית. בנוסף עוסקת נוואל נפאע בכתיבה ספרותית- היא כתבה ואיירה בין השאר במהלך השנים ארבעה ספרי ילדים.

כאמור, מתחילת החודש (אוגוסט) החליפה נוואל בתפקיד ניהול הספרייה את ד"ר שחף הגפני, שסיים תפקידו לאחר כ-21 שנות עבודה בספריית גורדון ויפרוש לגמלאות.

אחרי תהליך איתור ממושך אחר מנהל ספרייה, הוחלט בגורדון לקדם עובד מצוות הספרייה, דבר שיצר אהדה רבה בקרב צוות העובדים והראה ש"השמיים הם הגבול" וכי כל עובד באשר הוא יכול להשיג מטרות ויעדים שמציב לעצמו והנהלת המכללה מעדיפה ומעודדת קידום פנימי של עובדים ופיתוחם המקצועי.

לדברי סגן נשיא האקדמית גורדון, מר יגאל שייניס: "נוואל עובדת מסורה ומקצועית באקדמית גורדון בעלת ותק של 20 שנות עבודה. לאחר שנבחנו חלופות נוספות ונפגשנו עם מועמדים שונים, הוחלט כי הדבר הנכון ביותר יהיה לקדם עובד מתוך צוות הספרייה אשר לפי ראות עינינו יוכל להוביל את צוות הספרייה ואת הספרייה להתמודד עם האתגרים החדשים של המכללה ולהמשיך לתת שירות מקצועי לסטודנטים ולסגל המכללה".

נוואל נפאע- חסון: "זה כבוד רב ולא מובן מאליו שהמכללה מעודדת קידום של עובדים בעלי ותק. הבחירה נעשתה משיקולים מקצועיים והדבר מכפיל את תחושת האחריות שעל כתפיי.

כעת אני במעמד שאוכל לשנות, לשפר ולהשפיע על המתנהל בספרייה.

הספרייה היא ליבו של המוסד האקדמי ועליה להתעדכן תדיר בכל החידושים.

במקביל תמשיך לשמש את הסטודנטים ולתת מענה אקדמי, כמו כן אפעל להגברת התמיכה של הספרייה במחקר- דבר מהותי ובסיסי בכל אקדמיה.

המינוי שלי שובר סטראוטיפים וסטיגמות ומוכיח שנשים יכולות להתקדם לתפקידים ניהוליים בעלי אחריות על צוות גדול של עובדים בכלל ובתחום ההשכלה הגבוהה בפרט. בכפר וכן בקרב משפחתי הפרטית מביעים גאוה ופרגון על התפקיד אליו נבחרתי וחשוב ביותר- לולא תמיכתו של בעלי לא היה מתאפשר לי לקחת על עצמי את התפקיד".

בתוך כך יצוין כי ספרית גורדון היא מהמובילות בקרב הספריות המכללתיות, היא שודרגה בשנים האחרונות ומכילה כיום מעל 260,000 פריטים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך