אחרי התאונה הקטלנית בה נהרגה הנערה נדא אבדאח ובעקבות תלונות התושבים, עיריית חיפה התקינה רמזורים ברחוב אבן גבירול

התאונה הקטלנית שבה נהרגה הנערה נדא אבדאח בערב שבועות, הביאה למחאה גדולה מצד תושבי שכונת רוממה, על כך שכביש אבן גבירול מסוכן מאוד ולמרות מעבר החצייה במקום, בו נהרגה נדא, הם מתריעים על סכנה ואין רמזורים ואין אכיפה. בעקבות כך עיריית חיפה הזמינה דוח מהטכניון שקבע: צריך לרמזר. השבוע הוצבו הרמזורים

 

האמזורים שהוצבו במעבר החצייה ברחוב אבן גבירול, בעקבות דוח הטכניון. צילום: ראובן כהן

עיריית חיפה התקינה רמזורים במעברי החצייה ברחוב אבן גבירול, וזאת לאור מסקנות דוח הבטיחות של מומחי הטכניון, אותו הזמינה העירייה לאחר התאונה שאירעה במקום, כשערב חג השבועות נהרגה במקום הצעירה, נדא אבדאח, בתאונת פגע וברח, לאחר שחצתה במעבר חצייה.

כזכור, בעקבות התאונה, יצאו תושבי שכונת רוממה רבים מהם להפגנות סוערות, בטענה כי הם מתריעים כבר שנים על מסוכנות הכביש, אך לא נעשה דבר מצד העירייה.

כאמור לאחר הסערה, עיריית חיפה פנתה למומחי הטכניון לבדוק את הכביש – בהתאם למסקנות הדו"ח של מומחי הטכניון, אותו הזמינה העירייה לאחר התאונה שאירעה בתאריך 30.5.17 ברחוב אבן גבירול, רומזרו שלושת מעברי החצייה שברחוב ברמזורים לנהגים ולהולכי רגל. בכל אחד מהמעברים הוצב רמזור, אשר יופעל רק לאחר לחיצה על כפתור החצייה שבו, ויספק אור ירוק למעבר הולכי רגל תוך מספר שניות מרגע הלחיצה. בצורה כזו, תתאפשר זרימה של תנועת כלי הרכב ללא הפרעה, ומנגד יתאפשר מעבר בטוח להולכי הרגל.

התושבים עברו הדרכה במקום להפעלת הרמזורים. צילום: ראובן כהן

ביום ראשון בערב, בתום הצבת הרמזורים החדשים והפעלתם, ארגנה עיריית חיפה הדרכה פרטנית לתושבי הרחוב על האופן שבו פועל הרמזור ועל יתרונותיו. בתום המפגש הגיעו תושבי הרחוב בליווי עובדי העירייה אל מעברי החצייה, שם קיבלו הדגמה והנחיה בשטח.  גדי מרגלית מנכל העירייה אמר: "מיד לאחר התאונה הזמנו דוח מומחים לנושא, והוא יושם על ידנו תוך זמן קצר, כדי להבטיח את בטיחותם הן של הולכי הרגל והן של הנוסעים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה