עכשיו תורנו לנקות

תלמידי תיכון קרית חיים החליטו להפתיע את עובדות הניקיון בבית הספר ולהחליף אותן בעבודתן ליום אחד * המחווה: במקום העבודה המאומצת, העובדות הוזמנו לארוחת צהריים מפנקת
 

תיכון קרית חיים. התלמידים מחליפים את המנקות. צילום: עיריית חיפה

תיכון קרית חיים. התלמידים מחליפים את המנקות. צילום: עיריית חיפה

17 עובדות המשק בתיכון קרית חיים הוזמנו השבוע לשיחה עם מנהל בית הספר, ד"ר דודי גושן. להפתעתן, הפעם נושא השיחה לא היה הגברת המוטיבציה. בכניסה למשרדי ההנהלה קיבלו אותן חברי מועצת התלמידים בפרח ובמכתב אישי המודה להן על עבודתן הקשה. מנהל בית הספר בירך אותן על עבודתן החשובה ביצירת תשתית אסתטית בבית הספר ובעבודה קשה שנמצאת תמיד בצל ולא זוכה להערכה הראויה.

לאחר מכן, הודה יו"ר מועצת התלמידים רם בן ישי לעובדות המשק על עבודתן המאומצת, התנצל על הקושי שמערימים לעיתים תלמידים באי שמירה על ניקיון הכיתות, והודיע למנקות: "היום, אנחנו מחליפים אתכן בניקיון בית הספר. אתן חופשיות".

הנהלת בית הספר הצטרפה למחווה, והודיעה למנקות כי מחכה להן בחוץ אוטובוס שיסיע אותן לארוחת צהריים משותפת ומפנקת במסעדה באזור ואת המשך היום יוכלו לבלות בשופינג. המנקות נדהמו והודו לתלמידים ולהנהלה על ההפתעה הנעימה.

מיד לאחר יציאתן, אספו עשרות תלמידים מתנדבים את המטאטאים והסחבות ו"פשטו" על הכיתות ועל חדרי השירותים, ותוך עבודה מאומצת של כשעתיים, השאירו את בית הספר נקי להפליא.

ההתרגשות בקרב עובדות המשק הייתה רבה, עד דמעות, תחושתן הייתה עילאית, ואחת מהן אמרה: "אני רק ממלאת מקום פה אבל לא יעזור כלום – את בית הספר הזה אני לא עוזבת".

התלמידים לעומתן, הביעו הערכה רבה לעבודתן וסיכמו: "כעת אנו יודעים להעריך טוב יותר את העבודה של הנשים הטובות הללו. נעשה הכל לשמור יותר על בית ספר נקי".

ראש העירייה יונה יהב, החמיא לתלמידים ואמר: "הרצון הטוב של התלמידים וההנהלה מבטא רגישות חברתית ראויה להערכה ולחיקוי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך