גנטיקה תוצרת כרמל

ארבעה נציגים מהמכון הגנטי של בית החולים "כרמל" הציגו עבודות בכנס של החברה האירופאית לגנטיקה. בכנס נטלו חלק חוקרים מ-100 מדינות שונות
 

ארבעה נציגים בכירים של המכון הגנטי של בית החולים כרמל הציגו עבודות מכובדות   בכנס של החברה האירופאית לגנטיקה של האדם  (The European Society of Human Genetics) שהתקיים השנה בקופנהגן.

ד"ר אמיר פלג מנהל המכון הגנטי של כרמל ד"ר לנה דאין והיועצות הגנטיות של המכון עמליה הררי שחם, וגל לרום הפתיעו את באי הכנס בעבודות איכותיות ויוצאות מן הכלל.

 

צוות בית החולים כרמל הציג חמש עבודות שבוצעו לאחרונה במכון. צילום: כרמל

 

כ- 4000 משתתפים בכירים מכל רחבי העולם השתתפו בכנס הבינלאומי בהם חוקרים, רופאים, יועצי גנטיקה וכל מי שחשוב בתחום מכ-100 מדינות. מדובר בכנס החשוב  והגדול ביותר בתחום הגנטיקה בכל יבשת אירופה.

בכנס הוצגו הנושאים החדשים המתקדמים ופורצי הדרך  בתחום הגנטיקה של האדם.

צוות בית החולים כרמל הציג חמש עבודות שבוצעו לאחרונה במכון. שתיים מהן בנושא זיהוי תסמונות נוירולוגיות נדירות וביטוי קליני לא  אופייני באמצעות טכנולוגיות חדשות של ריצוף גנומי. עבודות אלו בוצעו בשיתוף פעולה עם ד"ר דני גולן מהמחלקה הנוירולוגית בכרמל  ופרופ' צלניק וד"ר שמר מהיחידה לנוירולוגית ילדים. זיהוי הגורם המולקולרי אפשר לשנות את אופן הטיפול והמעקב אצל החולים.

עבודה נוספת, שבוצעה ששיתוף פעולה עם ד"ר אילנה קורן, מומחית באנדוקרינולוגיה ילדים בכללית, הציגה משפחה שבה אובחן הגורם המולקולרי להפרעה במטבוליזם של  סידן. גם במשפחה זו זיהוי הגורם המולקולרי אפשר לשנות את אופן הטיפול והמעקב אצל החולים. עבודה רביעית  הציגה מום נדיר  בכלי הדם אצל עובר שאובחן מולקולרית עם תסמונת גנטית נדירה.

העבודה החמישית הציגה משפחה שבה בוצע אבחון גנטי באמצעות טכנולוגיה ותיקה לאחר ששלל הטכנולוגיות המתקדמות נכשלו, העבודה דנה בצורך לשמר גם את החשיבה הקלאסית והוותיקה במסגרת בירור רפואי. העבודות שהוצגו זכו להתעניינות והובילו לשיתופי פעולה  בתחום עם מכונים גנטיים בחו"ל.

מנהל המכון הגנטי של כרמל ד"ר אמיר פלג הסביר: "אנו דואגים להציב את צוות המקצועי שלנו בחזית המחקר והמדע בתחום הגנטיקה. הצוות שלנו הרופאים והיועצות בשילוב המעבדה הגנטית שלנו בכרמל נמצאים ומציגים בכל פורום חושב ומוביל בארץ ובעולם. אנחנו דואגים להיות מעודכנים במידע החדש והעדכני ביותר והכל כדי להעניק למטופלים שלנו בכרמל ובקהילה את הטיפול העדכני והאיכותי ביותר המוצע כיום בעולם".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות