משאבות החלב החדשות בישראל

משאבות החלב החדשות בישראל – חכמות יותר, יעילות יותר ובטוחות יותר. בישראל כמעט כל אימא מניקה גם שואבת

בישראל כמעט כל אימא מניקה גם שואבת. על פי סקר מטעם חברת מחקרי השוק פאנלס Panels Research, שבוצע בשנת 2016, כ-95% מהאימהות המניקות בישראל גם שואבות. ישנן סיבות רבות לכך שכל כך הרבה אימהות מניקות בוחרות גם לשאוב. הסיבה המרכזית היא חזרה לעבודה. אם שרוצה שהרך הנולד ימשיך לצרוך חלב אם, חייבת לשאוב. פשוט אין חלופה אחרת. סיבות נוספות לשאוב הן: עודף חלב (במקרים אלה חייבים לשאוב על מנת להימנע ממצבים לא נעימים כגון גודש), חוסר חלב (שאיבה מגבירה באופן משמעותי את יצור החלב) ותינוקות שאינם מסוגלים לינוק בכוחות עצמם – בעיקר תינוקות פגים.

מאחר ויותר ויותר אימהות בוחרות לשאוב, הדרישות ממשאבות החלב עלו בהתאם. לא מפתיע לגלות ששוק משאבות החלב התקדם מאד בשנים האחרונות. משאבות החלב של היום חכמות יותר, יעילות יותר ובטוחות יותר – הן לאם והן לתינוק.

לאחרונה פורסם באתר www.lehanik.com סקר של משאבות חלב אם שהוא המקיף ביותר שנעשה עד כה. סקר זה מהווה המשך לסקר הקודם שפורסם ב YNET בשנת 2013 הכולל גם משאבות אשר כבר אינן משווקות בארץ, וחסרים בו רוב השחקנים המרכזיים בשוק המשאבות הנוכחי בישראל.  הסקר שנערך על ידי מיה דובינסנקי, IBCLC יועצת הנקה מוסמכת בכירה, מקיף את כל המשאבות המובילות בשוק, ואסף חוות דעת של אימהות שואבות אשר דירגו את המשאבות ונתנו לכל אחת ציון על בסיס ארבעה מדדים: נוחות, בטיחות, יעילות ומחיר.

 

שישה  דברים שלמדנו מסקר המשאבות הגדול:

 

1.      משאבות דו צדדיות הן העתיד: באופן גורף וחד משמעי אימהות שואבות העדיפו משאבות דו צדדיות על פני משאבות חד צדדיות. שאיבה משני השדיים באותו הזמן שמתאפשרת במשאבות הביתיות של חברות כמו לנסינו, אמדה ומדלה מאפשרת לחסוך זמן שאיבה יקר ולשאוב יותר חלב.

 

2.      חווית המשתמש משמעותית ביותר במשאבות חלב אם: נוחות היא כל הסיפור בשאיבת חלב אם. אימהות העדיפו משאבות שיש להן כפתורים לחיצים (כמו מדלה ולנסינו), מסך דיגיטלי עם טיימר עוקב זמן (לנסינו) וסוללה נטענת (מדלה).

 

3.      בטיחות במשאבות חלב: קיימים שני היבטים שיש להתייחס אליהם בנושא בטיחות במשאבות חלב. האחד הוא מערכת שאיבה סגורה. מדובר בהכרח בריאותי של ממש; המשאבות ששמות דגש על מערכת שאיבה סגורה (לנסינו, אמדה) שבהן אין מגע בין החלב ובין מערכת השאיבה, זכו לאהדה גדולה יותר בקרב הנסקרות.  קשה להאמין שבשנת 2017 עוד נמכרות משאבות בעלות מערכת שאיבה פתוחה שבהן חלקיקים מהחלב עלולים לחדור לתוך המערכת וליצור בה פטריות. ההיבט הבטיחותי השני הוא הרכב הפלסטיק הבא במגע עם חלב האם. מזה מספר שנים ידוע שהחומר ביספנול-A (BPA) הינו רעיל ומשבש את המערכת ההורמונלית בגוף. על גבי מרבית המשאבות שהשתתפו בסקר מצויין כי אינן מכילות ביספנול-A. אולם, בשנים האחרונות נמצא חומר נוסף בעל השפעות ורעילות דומה, החומר ביספנול-S BPS)). המשאבה היחידה שמצאנו עם הצהרה ברורה שאינה מכילה גם ביספנול-S היתה משאבת לנסינו.

 

4.      שאיבה בשני שלבים מגבירה את כמות החלב שניתן לשאוב: שאיבה בשני שלבים מנסה לחקות את אופן הפעולה הטבעי של התינוק. תינוק יונק מתחיל את היניקה מגירוי השד, רק כאשר החלב מתחיל לזרום יתחיל בפעולת הפינוי של החלב מהשד. משאבות מדלה ולנסינו אימצו את אופן הפעולה הזה ותירגמו אותו לשני שלבי שאיבה שהמשאבה עוברת ביניהם באופן אוטומטי.

 

5.      הגודל כן קובע: המשאבות הקטנות ביותר שהן גם דו צדדיות כגון משאבת פריסטייל של מדלה ומשאבת אפיניטי פרו של לנסינו זכו לאהדת האימהות. היכולת לשאת את המשאבה ממקום למקום מאפשרת לשאוב בכל מקום ובכל זמן.

 

6.      המחיר: כאן מגיעה הבשורה הגדולה, המשאבות החדשות זולות בכמחצית מן המשאבות הישנות.

 

לינק ל סקר המקורי המקורי כפי שהופיע באתרwww.lehanik.com


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות