גיוון תעסוקתי בכרמל

במפגש שנערך בבית הנשיא, נכחו נשיא המדינה ראובן ריבלין, ד"ר סמיר קאסם מנהל המחלקה הפנימית בבית החולים כרמל, ועשרות בכירים מהחברות המובילות במשק למעקב אחר מיזם המעודד גיוון תעסוקתי בישראל
 

עשרות בכירים מהחברות המובילות במשק הגיעו לבית הנשיא למפגש במסגרת לעידוד גיוון תעסוקתי בישראל.

ד"ר סמיר קאסם, מנהל המחלקה הפנימית בבית החולים כרמל, הינו יו"ר מיזם "קולקטיב אימפקט", אשר אליו שותפות 12 חברות מתעשיות שונות ומגוונות כמו קבוצת אסם, קוקה קולה ישראל, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, טבע מו"פ ועוד.
מיזם זה מלווה ע"י בית הנשיא, ומהווה כמעקב על עמידה ביעדים לגבי קידום תעסוקת רבים בחברה אותה הם מנהלים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין הודה למשתתפים ואמר: "אני שמח במיוחד לארח אתכם כאן היום. בשנה וחצי האחרונות, מאז שאתם המנכ"לים לקחתם על עצמכם את המשימה יש הצלחה שאפשר לראות בעיניים, ובחלק מן החברות ניתן לראות מהפכה של ממש."
עוד אמר ד"ר סמיר קאסם כי בית החולים כרמל הינו דוגמא נהדרת לשיתוף ואחווה, וכי "אצלנו בכרמל עובדים יחד יהודים וערבים מכל העדות, ושיתוף הפעולה והכבוד ההדדי מהווים מודל לחיקוי עבור ארגונים רבים בארץ."

"אז שאתם המנכ"לים לקחתם על עצמכם את המשימה יש הצלחה שאפשר לראות בעיניים, ובחלק מן החברות ניתן לראות מהפכה של ממש." הנשיא ראובן ריבלין וד"ר סמיר קאסם. צילום: יחסי ציבור.

"אז שאתם המנכ"לים לקחתם על עצמכם את המשימה יש הצלחה שאפשר לראות בעיניים, ובחלק מן החברות ניתן לראות מהפכה של ממש." הנשיא ראובן ריבלין וד"ר סמיר קאסם. צילום: יחסי ציבור.

הנשיא הודה לנציגי הממשלה המלווים את היוזמה: "לא סתם יושבים כאן אתנו גם נציגי הממשלה וגם נציגי החברה האזרחית. השינוי שאתם המנכ"לים מנסים לחולל חייב להיתמך ע"י כלל המערכת, המהלך הינו מהלך טוב לחברות שלכם, אך גם חיוני והכרחי לעתידה ושגשוגה של מדינת ישראל."

מייסדת ומנהלת מיזם "קולקטיב אימפקט" יפעת עובדיה, הציגה את הישגי המיזם לאחר שלוש שנות פעילות: " יש לנו אחריות גדולה מאוד כלפיי כל היושבים פה. אנו מחוייבים להמשיך ולבנות את התשתיות שיעזרו לכם לעמוד במשימה כולל צד המועמדים".

מאז החל המיזם בשנת 2016, נקלטו 528 עובדים ערבים חדשים בשש חברות הפיילוט של קולקטיב.
מנכ"ל תנובה סיפר כי מאז התחיל המיזם, תנובה מעסיקה כ-1,000 עובדים מהאוכלוסייה הערבית, מתוך כ-6,000 עובדים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה