מצאו ידידים בקמניץ

משלחת מקריית ביאליק חזרה מביקור בקמניץ, גרמניה, שם קיימו מספר מפגשי עבודה לקידום קשרים תחומי אמנות, מוסיקה, תרבות, ספורט ונוער

בתמונה: חברי המשלחת מקריית ביאליק בבית העירייה בקמניץ, גרמניה

משלחת חברי מועצת העיר ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, אורית שיש וד"ר רפי ורטהיים, הוזמנה בסוף חודש יולי לבקר בעיר קמניץ שבגרמניה במטרה לקדם קשרים בין שתי הערים. העיר קמניץ מקיימת קשרים הדוקים עם מדינת ישראל ומדי שנה מציינת שבוע ידידות עם מדינתנו, במהלכו מוצגות תערוכות של אומנים ישראלים, להקות והרכבים מישראלים מופיעים במסגרת הפסטיבל.

חברי המשלחת התקבלו בחום וקיימו מספר מפגשי עבודה לקידום קשרים תחומי אמנות, מוסיקה, תרבות, ספורט ונוער. מפגשים התקיימו גם בתחומי החינוך : חברי המשלחת סיירו בגן ילדים וקיימו למידת עמיתים בנושא אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים.

תשומת לב מיוחדת ניתנה להידוק הקשר עם הקהילה היהודית בקמניץ; סיור בבית הקברות בו טמונים גם שרידים של ספרי קודש,  סיורים עם ניצולת שואה ואשת עדות,  הגב' רנטה אריס, שליוותה את ביקור המשלחת בקסמה הרב במשך כל ימי הביקור וארוחת ליל שבת מרגשת בבית הכנסת. קשר מיוחד ומעורר השתאות נרקם עם הגב' דורותיאה לוקה, כומרה בכנסיה בקמניץ אשר עומדת בראש אגודת ידידי ישראל בעיר והרעיפה חום על המשלחת  תוך רצון להדק את הקשרים בין שתי הערים ולהעצימם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק