תפסו אמריקה

האקדמית גליל מערבי חתמה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת יאנגסטאון במסגרת ההסכם יתקיימו פרויקטים מחקריים משותפים, יאורגנו משלחות חילופי סטודנטים ואף יוצעו תפקידי התמחות לסטודנטים מהגליל על ידי האוניברסיטה מאוהיו
 

"אני מקווה, ששיתוף הפעולה יצעיד קדימה את שני מוסדות הלימוד וכי החוקרים והסטודנטים ידעו להפיק את המיטב מהזדמנות זו", ציין נשיא המכללה, הפרופ' דב דביר.

בתמונה מימין פרופ' דב דביר, משמאל פרופ' ג'ים טרסל. קרדיט צילום: דוברות אוניברסיטת יאנגסטאון

 ההתוודעות והערכה ההדדית בין האקדמית גליל מערבי לאוניברסיטת יאנגסטאון החלו עוד באמצע שנות ה-90. לאחרונה התחזקו הקשרים בין המוסדות עם ביקור משלחת נציגים מהאוניברסיטה בראשות נשיאה, פרופ' ג'ים טרסל, מוקדם יותר השנה.

המשלחת שכללה גם נציגים מהמרכז העסקי באוניברסיטה התרשמה עמוקות מהפוטנציאל המחקרי וההון האנושי שמציעה המכללה ועל כן הזמינה את נשיא המכללה לביקור גומלין שבמהלכו סוכם על שיתוף הפעולה המקיף. הוחלט כי מרצי המוסדות ייטלו חלק בסמינרים וכנסים אקדמיים משותפים, ייערכו חילופי חוקרים אקדמיים, יתנהלו פרויקטים אקדמיים משותפים, יוצגו פרסומים אקדמיים משותפים לחוקרי שתי המוסדות, כמו גם חילופי סטודנטים, סיורים תרבותיים ועוד.. .

אוניברסיטת יאנגסטאון מונה כ-15,000 סטודנטים וקרוב ל-1,000 מרצים הלומדים ומלמדים בתחומי מדעי החברה וביניהם: סוציולוגיה, קרימינולוגיה, חינוך, משאבי אנוש, ניהול עסקי, בריאות, תקשורת, אומנויות וכו'.. .

"לנו ולאקדמית גליל מערבי יש תחומי מחקר ועניין משותפים. נשמח להרחיב את הידע, להיעזר בשותפי מחקר ולארח ולהתארח בקרב הסטודנטים הישראלים. בהסכם הזה כולם מנצחים", אמר פרופ' טרסל, נשיא האוניברסיטה.

היישום הראשון לשיתוף הפעולה יערך בשנה האקדמית הקרובה עם ביקור מתוכנן של חוקרים וסטודנטים מהמחלקה לקרימינולוגיה (criminal justice). נציגי המחלקה יגיעו למכללה במטרה לשמוע ולהעניק הרצאות ולעמוד על הדמיון וההבדלים בין שיטות האכיפה ושיקום העבריינים הנהוג בין שתי המדינות.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך