קוראים לנו מקוריאה

להקת הנוער 'שילובים קוליים' ממתנ"ס נוה יוסף מבית החברה למתנ"סים הארצית, בפסטיבל עולמי בדרום קוריאה
קוראים לנו מקוריאה. צילום מתנס נוה יוסף

עמותת אהב"י  העמותה לקידום אמנות העם בישראל, אשר מקדמת ומטפחת את כל סוגי האמנויות החובבים במדינת ישראל, נענתה להזמנתו של ארגון ICCN העולמי להשתתף בפסטיבל אמנות לנוער מכל העולם המתקיים בדרום קוריאה, ובחרה את להקת הנוער "שילובים קוליים" לייצג את המדינה בפסטיבל היוקרתי. להקת הנוער 'שילובים קוליים'  פועלת מעל 15 שנה במתנ"ס נוה יוסף- חיפה, בניהולו המוזיקאלי של הלל שטרית וכוריאוגרפיה של דורון גואטה.

Gangneun International Junior Art Festival"" הינו פסטיבל המתקיים בעיר גאנג-וון השוכנת בחוף הצפון מזרחי של דרום קוריאה. בני הנוער לקחו חלק במצעד מרהיב ביום פתיחת הפסטיבל, אשר כלל שירים, ריקודים והמון שמחה. להקת הנוער 'שילובים קוליים' לקחה חלק מרכזי בערב הפתיחה עם מגוון שירים מרפרטואר

קוראים לנו מקוריאה. צילום מתנס נוה יוסף

הלהקה בשלל שפות: עברית, אמהרית, סווהילית ואנגלית. הלהקה הרקידה את הקהל ויצרה הד עצום אשר סחף את הקהל שהגיע לפסטיבל. בעקבות ההצלחה נתבקשה הלהקה להופיע בערב סיום הפסטיבל במעמד ראש העיר ויקירי העיר כמופע סיום לסגירת הפסטיבל החגיגי.

בני הנוער הגיעו במטרה להכיר מדינות נוספות, לטעום מעולמם של בני נוער ממקומות חדשים ללמוד על תרבויות ומסורות דרך אומנות ומוזיקה, תוך חיזוק ערכי הפסטיבל המושרשים בלהקה כדרך קבע: רעות ,חברות, הכרות בין תרבויות וגישור על הפערים הגדולים הקיימים בעולם. בפסטיבל הזה לא היה הבדל בין דת מין ולאום.

קוראים לנו מקוריאה. צילום מתנס נוה יוסף

דפנה חכמו חריט מנהלת הלהקה מספרת: "החוויה של בני הנוער מלהקת הנוער שילובים קוליים הייתה ייחודית וחד פעמית ,ואפשרה לנוער שלנו  להיפגש עם קבוצות מכל העולם, לשיר ולרקוד ביחד .  אלו היו  ימים של שלום ואחווה, של עולם יפה וורוד שמשקף לנו שאפשר אחרת, שיש דרך לחיות ביחד ברעות וחברות והדבר המרכזי ביותר שהנוער שלנו , דור העתיד יש לו אחריות גדולה ליצור לנו עתיד משמעותי וחזק יותר. הלהקה ייצגה את המדינה והעיר חיפה בכבוד רב וגאווה והשאירה רשמים חזקים מאוד על ישראל.  בעקבות ההצלחה כבר קבלנו הזמנה לפסטיבל שנה הבאה…."

שמעון יפרח מנכ"ל המתנ"ס מסר כי : "גאווה גדולה למתנ"ס אשר אפשר ללהקה לנסוע ולייצג את העיר , וכל זאת בזכות הליווי וגיבוי של מועצת המנהלים של מתנ"ס נוה יוסף.  בכל ימי הפסטיבל ליוויתי מהארץ את הלהקה, התרגשתי מאוד, ניתנה לי הזכות לראות את ההופעות בשידור חי מהיוטיוב , הצלחתי להרגיש מרחוק את העוצמה של הלהקה, ההופעות המרשימות וההצלחה שלהן בדרום קוריאה. לא היה לי ספק כי הלהקה תייצג את המתנ"ס בכבוד ותצליח להשאיר רשמים משמעותיים בפסטיבל, תזכה בהכרה ובפרגון רב אשר ישפיע על המשך הצלחתה בעתיד.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך