"אני לא מתנצל! עברתי אונס תקשורתי! שידעו שרוע זה בומרנג וזה יחזור להם ישר לפרצוף!"

יוסי וידר, החקיין והבדרן המצליח, עבר השבוע גיהינום בכלי התקשורת השונים לאחר החיקוי של ברק, כשכל מה שהוא רוצה זה להמשיך לשמח אנשים ולהתנדב למען חולים ובעלי צרכים מיוחדים. ראיון עם איש של ערכים, לב זהב ואהבת ישראל.
פגוע אבל אוהב. וידר. צילום פייסבוק יוסי וידר

הבדרן והחקיין הנהרייני יוסי וידר עלה לכותרות השבוע לאחר פרסום המתיחה של אברמוביץ' שעוררה סערה במדינה וכעת הוא פגוע מהאונס התקשורתי שעבר כהגדרתו. כמי שאת שני העשורים האחרונים בחייו הקדיש למען העם והעלה חיוך הן על פני הצופים בהופעה שלו והן על פני חולים בבית החולים ואנשים בעלי צרכים מיוחדים מולם הוא מופיע בהתנדבות, הוא לא האמין שדבר כזה יקרה לו בגלל מתיחה אחת מיני רבות שעשה לאורך הקריירה שלו. וידר מרגיש פגוע מהתקשורת, מחובק מהעם וחושב שהוא בהחלט לא צריך להתנצל בפני אף אחד אלא ההפך לגמרי, הוא זכאי להתנצלות מכל אותם שתקפו אותו כי הוא חשף אותם בפני העם ויש לו מה להגיד לאמנון אברמוביץ', לאלי לוי וליוסי מזרחי וגם לכל אותם שחיבקו אותו וחיזקו אותו בשבוע האחרון. ראיון עם איש איש של ערכים ולב זהב שמלא בנתינה ואהבה.  

יוסי וידר נשוי 29 שנה לדבורית כשלזוג תאומים בן ובת בני 25. עד לפני כ 17 שנה היה יוסי איש עסקים מצליח מאוד בנהרייה ואז החליט ללכת אחרי הלב ולעמוד על הבמה. בוקר אחד קם ואמר לסובבים אותו 'זה היום האחרון שלי בעסק' ובאותו היום העסק נמכר. מאז וידר בדרן במשך 24 שעות כשרק על שעה אחת הוא מרוויח כסף. ואיך זה? מיד. הבחור מחזיק במופע משתנה שרץ בחברות, ועדי עובדים ואירועים סגורים וכן, מופיע בתחנות הרדיו, כולן, כולל בתכנית של דידי הררי. וידר החל את דרכו בתכנית ריח מנטה בדמות סימי המרוקאית ומשם עבר להופיע אצל דידי הררי, אצל יגאל שילון בפספוסים, אצל ליאור שליין, בסדרות כגון שנות השמונים, הקלמרים, אלישע ועוד, כשבחצי השנה האחרונה הוא עובד במקביל להופעות על מופע חדש עם הכותב והיוצר המוכשר מני אסייג, שהפך חבר קרוב של יוסי בתקופה האחרונה.

נשואים 29 שנה. יוסי ודבורית. אלבום פרטי

ומה וידר עושה ברוב זמנו חוץ מהשעות בהן הוא מופיע לפרנסתו? יוסי לא אוהב להעיד על עצמו אבל הוא רואה במקצוע שליחות של שמחה יותר מהכל. הוא מתנדב לשמח במחלקה האונקולוגית בבי"ח פוריה מטופלים שנמצאים במהלך טיפול ומעלה להם חיוך על הפנים בשעותיהם הקשות ביותר והופעות הסטנדאפ של וידר לפי מנהלי המחלקה בביה"ח עושים טוב למטופלים. לפי חברים של יוסי, עם כל טלפון שהוא מקבל מחולים ואנשים בעלי צרכים מיוחדים הוא עוזב הכל ומגיע אליהם לעשות להם שמח ומעולם לא ביקש להיות בטלוויזיה ובכותרות ולא בגלל זה הוא עוסק במקצוע אלא רק בגלל הדברים הטובים שבו ולכן אולי חלקכם לא מכיר את האיש, יוסי וידר. בזמן הכנת הכתבה יוסי עצמו סירב לדבר על הדברים הנ"ל ולכן פנינו לחבריו הטובים ולרשת ושם נמצא כי יוסי מופיע למען האגודה למלחמה בסרטן ומול חיילי צה"ל ואף מעביר סדנאות של משחק והומור ב'מכללה לכישורי חיים' בעשור האחרון, שם הוא מבקר פעם בשבועיים ואף העמיד את המשתתפים על הבמה במיני מחזמר, כשהכל הכל כמובן בהתנדבות.

מי שנכנס ליוטיוב מגלה עשרות מתיחות של וידר על מפורסמים רבים כגון רובי ריבלין, אביב גפן, מירי מסיקה, יאיר גרבוז לאחר מקרה הקמעות ועוד רבים וטובים. כל המתיחות התקבלו באהבה ובאחווה ובפרגון ליוסי. בפורים האחרון, קצת לפני הבחירות לראשות מפלגת העבודה, התקשר וידר לאמנון אברמוביץ' על מנת למתוח את העיתונאי הוותיק בהומור הרגיל שלו. מאחר ולא שודרה המתיחה הנ"ל ברדיו באותו החג, החליט יוסי לגנוז את המתיחה ולהמשיך למתוח אחרים כגון מירי רגב אותה מתח כשלום חנוך ואת דוד ביטן כזאב רווח כשהשניים כמובן קיבלו את המתיחה בהומור ובפרגון. וידר במתיחותיו לא עשה אבחנה בין ימין ושמאל, מפלגות או צדדים, והראייה היא במתיחה הכי חשובה ומיוחדת שעשה כשמתח את רובי ריבלין שהתחרה מול שמעון פרס בבחירות לנשיאות. וידר חיקה את פרס שדרש מריבלין כי יפרוש מהבחירות ויוותר לו כי הוא תרם רבות למדינה וזו ההזדמנות האחרונה שלו ושריבלין יהיה נשיא אחריו. לאחר השיחה ריבלין הכריז על פרישה והנבואה אכן הגשימה את עצמה. ריבלין נבחר לאחר פרס. במקרה הנ"ל וידר חובק על ידי התקשורת והמתיחה נקראה המתיחה הנשיאותית.

חברים קרובים שחיזקו אותו. מני אסייג וזאב רווח. אלבום פרטי

בסוכות האחרון עשה וידר מתיחה עם אמנון אברמוביץ' כאשר הזדהה ככבוד הרב בורגיבה, דמות שיוסי עצמו המציא וביקש מאמנון שיקרב לבבות וישפיע על העם ואף בירך את אמנון ואמר לו שביבי הוא המשיח וששרה מביאה את החמור. אותה מתיחה הסתיימה בברכות הדדיות, הומר והבנה.

השבוע, לאחר חודשים, העלה וידר את המתיחה שעשה עם אברמוביץ' בפורים לדף הפייסבוק שלו וזאת זכתה לתהודה מדהימה כאשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו  עצמו שיתף את המתיחה בעמוד שלו ולאחר מכן המתיחה שותפה בעשרות אלפי דפים והפכה לשיח ציבורי במדינה וברשתות התקשורת, או אז החל בלגן תקשורתי אדיר שבו חלקים נרחבים מהתקשורת יצאו כנגד וידר ואילו חלקים נרחבים מאוד בעם יצאו כנגד אברמוביץ' ועמדו לצידו של וידר.

יוסי וידר, למה בחרת דווקא באברמוביץ' וברק?

כי אברמוביץ' הוא ראש החץ של התקשורת הישראלית וזה אתגר ענק להצליח למתוח אותו וזאת הייתה הצלחה ענקית מבחינתי שהוא לא זיהה אותי. היה לו חשש קל אבל זה התפוגג והמשכתי במתיחה.

ולמה פרסמת את זה דווקא עכשיו?

ראיתי את עצרת התמיכה בביבי וכאזרח מדינת ישראל לא פוליטי בכלל זה ריגש אותי מאוד לראות את התמיכה והאהבה שהוא קיבל. כאשר שמעתי את אברמוביץ' אומר שזה זמני ונראה מה יקרה כשייחשפו הפרשות והחיוך ירד לו מהפנים, בלהט הרגשות העליתי את המתיחה כי חשבתי שלא ייתכן שרוע כזה ישתלט לנו על המדינה. והמסר בסב טקסט של המתיחה הוא שהתקשורת צריכה להיות נייטראלית, ללא דעה, לפזר אהבה ואחדות בעם וכן, לייצג את כל הדעות בעם.

המתיחה עם אברמוביץ': 

מה קרה ביום שאחרי הפרסום?

עברתי אונס תקשורתי! במקום שיודה כמו כולם שאכל אותה בחיוך ויקבל את זה באהבה ובהומור ונמשיך קדימה למתיחה הבאה באהבה, הוא וחבריו בתקשורת השמיעו רק את הצד שלו וסתמו לי את הפה וחבל כי יש לי מה להגיד..

וזה מה?

כל המתיחות שלי מקרבות לבבות וניתן לראות זאת בערוץ היוטיוב שלי. גם כאן ניסיתי לגרום לאמנון שיבין את הכל, שהתפקיד שלו זה לאחד ולא לפלג, בגלל זה לא פרסמתי אותה לאורך התקופה ההיא.

המתיחה הנשיאותית עם ריבלין: 

איפה נפגעת מהתקשורת?

למחרת התקשרו אלי מכל כלי המדיה על מנת לראיין אותי, כולל יוסי מזרחי ואלי לוי ברדיו חיפה. מאחר ובפעמים האחרונות שביקשו ממני לעלות ולהצחיק בתכנית חשבתי שגם הפעם זה יהיה ברמה של הצחוק ולא כך היה. הם עשו לי כיפה אדומה, אונס תקשורתי בשידור חי, לא נתנו לי לדבר או להגיב. סתמו לי את הפה. הם דיברו והביעו את  דעתם ובסוף יוסי עוד אמר למפיקה 'תעיפו את האיש הזה.' שיתבייש! המקרה הנ"ל חשף את פרצופם של שני אלה ואלפי אנשים מכל שכבות האוכלוסייה פנו אלי והגיבו ברשתות החברתיות, טייסים, רופאים, אנשים פשוטים, חברים… אנשי תקשורת בכירים התקשרו לחזק ולעודד אותי ואמרו לי שהם מחזקים אותי ושהם מתביישים באנשי תקשורת מהזן הזה.

איך קיבלת את הראיון הזה?

נפגעתי משני אלה אישית. מעולם לא פגעו בי כך ואין על מה! השניים פשוט התירו רסן והתנהגו בצורה ברוטאלית כתקשורת בולשביקית. זה היה פשוט אונס ואם המתיחה תצליח לשנות משהו בתקשורת הישראלית אני את שלי עשיתי. ישנם הרבה מאוד אנשים טובים בתקשורת ואלה לא צריכים להיות הפנים שלה. אחרי הראיון קיבלתי טלפונים של נאצות ולמרות זאת אני מברך את כולם שתהיה להם התבונה והבריאות ואהבת החינם. כשעשיתי מתיחות לאנשי הימין כולם ביקשו שאני אעשה בשבילם מתיחות והיללו אותי וכשזה לצד השני זה הפך אותי לשנוא התקשורת ואני בכלל לא קשור לפוליטיקה. מבחינתי כולם שווים.

אתה חושב שאתה צריך להתנצל?

ממש לא! אני עצמי מחכה להתנצלות מערוץ 2 שלא נתנו לי זכות תגובה ולגבי אברמוביץ אין לי שום דבר בלב עליו. אני מקווה בשבילו ובשביל אלי ויוסי שבאיזה שלב בחיים יבינו ששנאת חינם ורוע זה בומרנג שיחזור להם לפרצוף.

ומה קורה מחר?

אני על הבמה עם ים של אהבה, משמח את עם ישראל וחושב על מתיחות חדשות.

 

המתיחה הראשונה עם אברמוביץ' בתור הרב בורגיבה:

 

מותח את דוד ביטן כזאב רווח:

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם