חופים בטוחים

הושלמה התקנת מצלמות אבטחה בחוף ובטיילת בת גלים ובחוף נאות שבקריית חיים

"נחושים להמשיך ולפתח מערכות הגנה ואבטחה כדי להגביר את תחושת הביטחון של התושבים". צילום: ראובן כהן

לאחר תקופת הרצה שנמשכה כחודש וחצי הושלמה השבוע התקנתן של מצלמות האבטחה החדשות בחוף נאות שבקריית חיים, בחופי הרחצה בבת גלים ובטיילת בת גלים. המצלמות החדישות מתריעות באופן אוטומטי [על פי תכנות מוקדם] על כל פעילות חריגה הנקלטת בהן. לראשונה הוקמו בחופים הרחצה עמדות תצפית אליהן חוברו המצלמות במטרה לאפשר תגובה מידית לכל אירוע חריג. בנוסף מחוברות המצלמות למוקד המבצעי של עיריית חיפה המאויש 24 שעות ביממה וממנו מוזנקים על פי הצורך ניידות הסיור, הפיקוח והאבטחה העירוניים. הצילומים הנשמרים במצלמות מהווים חומר ראייתי המשמש את המשטרה להגשת כתבי אישום כנגד העבריינים.
המצלמות החדשות מצטרפות לעשרות מצלמות האבטחה שכבר פועלות ברחבי העיר: בפארקים ובגנים הציבוריים, בחופי דדו זמיר, במתחם הסקייט-פארק, בעיר התחתית, במרכזים המסחריים ובמקומות הומי קהל נוספים. בימים אלה נערך אגף הביטחון להתקנת מצלמות אבטחה נוספות בשוק התורכי וברחוב נתנזון ורח' יפו בעיר התחתית שהפכו למוקדי פעילות תוססים בשעות הערב. כמו כן יחודש מערך המצלמות בגן בית העם שבקרית חיים ובפארק וואדי סאליב.
המצלמות מותקנות על ידי העירייה בשיתוף המשרד לביטחון פנים במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" אותו מובילה בעיריית חיפה סגנית ראש העיר יוליה שטריים. במקביל לפעילות האכיפה פועל אגף הביטחון יחד עם היחידות הביצועיות העוסקות בפיתוח וטיפוח העיר ליצירת סביבה בטוחה המפחיתה אלימות.
סיירת הביטחון של עיריית חיפה הוקמה לפני כ-7 שנים ביוזמת ראש העיר יונה יהב, במטרה להגביר את תחושת הביטחון של תושבי העיר. הסיירת כוללת 6 ניידות וצוות של 20 סיירים שעברו הכשרה מבצעית ועיונית מיוחדת. צוותי הסיירת חולקו על פי אזורים גיאוגרפיים של העיר והם פועלים בשיתוף עם משטרת ישראל, על פי הנצפה במצלמות, באופן יזום ועל פי פניות תושבים למוקד העירוני 106.
לקראת חופשת הקיץ גיוסו גם מאבטחי מוסדות החינוך להגברת הביטחון בגנים הציבוריים. המאבטחים המוצבים במהלך שנת הלימודים במוסדות החינוך מקיימים בחופשת הקיץ סיורים יזומים בגנים הציבוריים תוך שמירה על קשר רציף עם מוקד המבצעים של עיריית חיפה.
ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אנו נחושים להמשיך ולפתח מערכות הגנה ואבטחה כדי להגביר את תחושת הביטחון של התושבים בשגרה ולנהל את העיר בחירום".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה