עוברים דירה? כל הטיפים למעבר קל וחלק

אנשים רבים מסמנים את החופש הגדול כתקופת מעבר הדירה שלהם, מהסיבה שכך הילדים יוכלו להתחיל את שנת הלימודים בבית הספר החדש ללא שום בעיה. אך המעבר עצמו הוא לעיתים קרובות כאב ראש אחד גדול, שמצריך היערכות מדוקדקת וקפדנית. אם אתם בדיוק לפני מעבר או חושבים על זה, קבלו כמה טיפים מנצחים שיקלו עליכם את המעבר.

מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת להמציא את הבית שלכם מחדש
במשך השנים אנחנו אוספים כל כך הרבה בגדים וחפצים שאנחנו לא צריכים ולא משתמשים בהם, אבל אין לנו לב להיפטר מהם. מעבר לדירה חדשה הוא הזדמנות פז עבורנו להמציא מחדש את הבית, וגם קצת את עצמנו. כל החפצים שמאוכסנים בכל מיני פתרונות דחוקים, או מקשטים את הבית אבל אנחנו כבר פשוט הפסקנו לחבב אותם, כל אלה יכולים להיתרם לאנשים שימצאו בהם עניין, או להיזרק במידה ומצבם מצריך זאת. עודף של חפצים ישנים, לא תקינים או סתם לא יפים יוצר תחושה לחוצה, לא אסתטית  ודחוקה בבית, גם אם הוא גדול ומרווח. ברגע שתיפטרו מכל החפצים האלה תרגישו הרבה יותר טוב, גם אם ברגעים הראשונים פקפקתם שזה מה שנכון לעשות (מה לעשות, אף אחד לא אוהב לזרוק או למסור מוצר שנרכש בכסף רב). עכשיו, כשאתם עוברים למקום חדש, אתם יכולים להחליט שבבית שלכם תהיה אווירה חדשה: אתם יכולים לעצב סגנון חדש ולשנות את סדרי החדרים באופן אחר (למשל "התינוקת" שאו טו טו מתגייסת לצבא כבר לא חייבת לגור דווקא בחדר שצמוד לחדר שלכם, ועוד).

"עוברים דירה בקלי קלות"

איך מחליטים ממה להיפטר, ומה להשאיר בבית?
השיטה פשוטה: אם יש לכם בסלון פסל שקיבלתם במתנה ליום הנישואים שלכם מאיזו דודה שאתם אפילו לא זוכרים את שמה, אבל מעולם לא חיבבתם אותו והוא אפילו די הורס את הקו העיצובי של הסלון – היפטרו ממנו (שלחו לתרומה, מסרו לחברים וכו'). לעיתים קרובות אנחנו תקועים עם חפצים שאנחנו אפילו לא שמים לב לכך שאנחנו לא מחבבים אותם, או שהם כבר לא עושים לנו את זה יותר. עברו עם העיניים על כל מה שאתם רואים סביבכם. מה ראוי לעבור לדירה החדשה, ומה סתם ייגרר ויהרוס את הסגנון שאתם רוצים ליצור? איזה רהיט אתם אוהבים, אבל עומד להיקרע או להישבר, וממילא לא יצלח את המעבר לדירה אחרת? איזה חפץ הוא חינני אבל עושה את המוות באופן קבוע (למשל עציץ יפהפה שמנשיר המון עלים על הרצפה, שטיח דק שתמיד מתחלקים עליו ועוד).  אגב, שימו לב שיש רהיטים וחפצים שניתן לחדש אותם או להפוך אותם למשהו אחר ויפה יותר, אז חשבו גם על זה.

מה עושים עם הילדים בזמן העמוס של מעבר דירה?
מה זאת אומרת – רותמים אותם לעבודה. מעבר להנחיות האריזה של כל המשחקים שלהם, והסברים שלכם על למה אין שום סיבה בעולם לקחת לדירה החדשה משחק קלפי הלו קיטי שנשארו בו רק שלושה קלפים – ילדים אוהבים להיות "חלק מהמערכת". שתפו אותם בהתלבטות שלכם. האם הספה הזו תתאים לבית החדש שלנו? ואם נצבע את הקיר שם בלבן שמנת, כדאי לצבוע גם את מסגרות התמונות? באופן כזה תוכלו גם ליהנות משיתוף הפעולה של ילדיכם, להיעזר במרץ והאנרגיות שלהם ("תביא לי את המספריים מהחדר, תעטוף לי את החנוכייה בכמה שכבות") וגם למצוא להם תעסוקה יעילה.

איך מוודאים שהמעבר יעבור חלק וכלום לא יישבר?
אה, זה קל. פשוט לא מוודאים. כלומר, אפשר מאד לקוות ולהחזיק אצבעות, לקחת את המובילים הכי טובים ואמינים בעולם כולו, ולעטוף כל דבר במאה שכבות, אבל חוק מרפי יגרום לכך שתמיד, שנייה אחרי שהם יוציאו את מסך הפלזמה מכל הניילונים ויתלו אותו על הקיר, משהו יקרה. או שפלטת שולחן הזכוכית תחליק ותיסדק בשנייה שיניחו אותה על הרגליים שלה. דברים קורים. זה טבעי. אם לא קרה כלום אז הרווחתם, ואם כן קרה, יש  ביטוח דירה שיכסה הכל. אין לכם מה לחשוש או להקדיש לכך מחשבה נוספת, ובטח שלא להתעצבן או להיכנס להיסטריה. כולנו בני אנוש ואף אחד לא שובר או הורס את החפצים שלכם בכוונה. מהרגע שעשיתם ביטוח דירה, אתם מוגנים לחלוטין, אתם וכל הרכוש שלכם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות