נשר פותחת שנה ברגל ימין והשקעה גבוהה

3,515 תלמידים וילדי גני הילדים פתחו בעיר נשר את שנת הלימודים תשע"ח בצורה חלקה. ראש העיר, אבי בינמו סייר בין גני הילדים ובתי הספר. בנשר מתגאים בהישגים הלימודיים שמציבים את נשר בין הראשונות בארץ
 

בעיר נשר פתחו הבוקר את שנת הלימודים תשע"ח 3,515 תלמידים. 233 תלמידים החלו את לימודיהם בכיתה א'. בשנת הלימודים הקרובה מספר התלמידים בגני הילדים בנשר (חובה וטרום-חובה) עומד על 853, בבתי הספר היסודיים על 1412, בחטיבות הביניים על 670 ובתיכון ילמדו 580 תלמידים.

שנת הלימודים נפתחה בכל מוסדות החינוך בעיר ללא תקלות. ראש העיר נשר, אבי בינמו, סייר במוסדות החינוך, בגני הילדים ובבתי הספר השונים, בירך את ההורים, המורים, הגננות, הסייעות וכמובן את התלמידים הנרגשים.

את הסיור פתח ראש העיר, בבית הספר היסודי רמות יצחק א', ומשם המשיך לבתי הספר: "גלילות", "גבעון", "בית יהושע", ו"רבין". לאחר מכן ביקר בחטיבה העליונה של תיכון מקיף נשר ובהמשך בשתי חטיבות הביניים בעיר ובמספר גני ילדים.

 

"החינוך בנשר נעשה באהבה, רגישות והצבת אתגרים ערכיים וחינוכיים"

 

 

מנתוני חברת הייעוץ והמחקר צ'מנסקי – בן שחר עולה כי עיריית נשר נמצאת במקום שלישי בארץ בהשקעה נטו בתושב בתחום החינוך, ובמקום ה-1 בהשקעה נטו בתושב בחינוך בכל אזור הצפון. נשר נמצאת גם בצמרת הזכאות לבגרות, ומנתוני משרד החינוך שפורסמו בשבוע שעבר עולה, כי אחוז הזכאים לתעודת בגרות מקרב תלמידי תיכון נשר עומד על 93.7 אחוז.

גם בשנה"ל הקרובה עיריית נשר באמצעות רשת המתנ"סים נשר תפעיל צהרונים איכותיים בגני הילדים ובבתי הספר במחירים הנמוכים ביותר בישראל. הורי ילדי הגנים ישלמו רק  490 שקלים בחודש לילד. עלות הצהרונים לתלמיד בבתי הספר היסודיים בכיתות א' ו-ב' בעיר תסתכם ב-590 שקלים לחודש בלבד. ילדי הגנים ובתי הספר יזכו במסגרת הצהרונים גם לארוחה חמה, וגם לתכניות העשרה חינוכיות ומגוונות ואילו ההורים יחסכו "משכנתא שנייה".

במטרה להקל עוד על ההורים חילקה עיריית נשר ילקוטים לילדי גני הילדים העולים השנה לכיתה א'. מדובר על תיקים אורטופדיים, איכותיים ביותר, תוצרת אחת החברות המובילות בארץ.

לקראת פתיחת שנת הלימודים קיים ראש העיר ישיבות עבודה עם מנהלות ומנהלי בתי הספר בנשר: מ"מ מנהל קריית החינוך, סיגל אופיר, מנהלת החטיבה העליונה, לאה אופיר, מנהלי חטיבות הביניים: רמי בן אהרון וגלית תורג'מן, ומנהלות בתי הספר היסודיים: מירב אפלויג, מ"גלילות", חלי חכמה, מ"רבין", שונטל נבו מ"גבעון", ליהי גרוס-אביטל מ"רמות יצחק א'", ומאיה מור מ"בית יהושע", ועם המפקחים מטעם משרד החינוך: זלי מרום ויעל סלומון. ישיבות עבודה נוספות התקיימו עם ועדי ההורים בישוב ועם צוות הצהרונים.

ראש עיריית נשר, אבי בינמו: "מערכת החינוך בנשר נחשבת לאחת הטובות ביותר בארץ. ההשקעה השנתית בתלמיד עומדת על כ-15 אלף שקלים. ההשקעה הזו בחינוך ילדינו משתלמת, והראייה: אחוז הניגשים הגבוה לבחינות הבגרות ואחוז הזכאים הגבוה לתעודת בגרות בקרב תלמידי תיכון מקיף נשר".

עוד אמר בינמו כי: "נשר מטפחת את נושא החינוך ומלווה את ילדיה החל מגיל הגן ועד סיום לימודיהם האקדמאים. אנו משקיעים בפיתוח תוכניות לימוד חדשניות, נותנים לתלמידים את כל הכלים והעזרים הכי חדשניים שיש, אבל לרגע לא שוכחים את המשאב החשוב ביותר שהוא: האדם. במערכת החינוך המקומית מלמדים טובי הגננות, המורות והמורים בארץ. החינוך בנשר נעשה באהבה, רגישות והצבת אתגרים ערכיים וחינוכיים תוך מתן אפשרויות לפרט להתפתח ולפתח. למנהלות בתי הספר יש גיבוי מלא מעיריית נשר להוביל יוזמות חדשניות. אני שמח לבשר שהעיר נשר ערוכה ומוכנה לפתיחת שנת הלימודים. אני מאחל לכל התלמידים שנת לימודים טובה ופורייה".

 

צילומים: עיריית נשר


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך