המפה האסטרטגית של כרמל

הצוות הבכיר של חטיבת בתי החולים של הכללית הגיע לביקור בבית החולים כרמל, ביקור בו הוצגו הישגי בית החולים כרמל, שאיפות ותכניות לעתיד
 

סמנכ"ל בתי חולים של הכללית, ד"ר מיקי שרף, בליווי הצוות הבכיר של חטיבת בתי החולים בהנהלה הראשית הגיע לביקור וסיור מקצועי בבית החולים כרמל. מנהל בית החולים כרמל ד"ר אבי גולדברג, יחד עם הנהלת בית החולים, הציגו לסמנכ"ל ולצוותו את תכניות העבודה ורשימת הפרויקטים והמיזמים המאתגרים והבולטים של כרמל בשנה האחרונה, ואת המפה האסטרטגית של כרמל לשנים הקרובות.

סיגל זומר, המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל הציגה את תכניות הפיתוח של בית החולים בהן התקדמות תכניות הבניין הדרומי ותוספת קומה לבניין מעבדות בית החולים, בכדי לפנות יותר שטח לטובת חולים בתוך מבנה בית החולים: "מתחם אשפוז יום וחדרי הניתוח החדשים נמצאים בעבודה מתקדמת".

עוד על הפרק: קידום בניה לתינוקייה חדשה ומחלקת יולדות, שדרוג מחלקת ילדים ובית המרקחת ובציודים הרפואיים הגדולים, שדרוג מצלמות האבטחה לביטחון ביה"ח הפנימי וההיקפי, מערכות זיהוי קולי בדימות ובפתולוגיה ועוד תכניות פיתוח רבות.

סגן המנהל ד"ר גיל לביא, הציג ציון 100 בהתמודדות ביה"ח עם חיידקים עמידים. עוז יאיר מנהל הלוגיסטיקה הציג את עיקרי התוכנית לשימוש מושכל בצר"פ (ציוד רפואי), אשר מהווה תקציב וסכום משמעותי מתוך סך תקציב בית החולים. כרמל מוביל בכללית את השימוש הנכון והיעיל ביותר בתקציב הציוד הרפואי.

"יש כאן עשייה מדהימה בכל התחומים רפואי ואדמיניסטרטיבי. תמשיכו להצטיין". ביקור הצוות. צילום: יחסי ציבור.

"יש כאן עשייה מדהימה בכל התחומים רפואי ואדמיניסטרטיבי. תמשיכו להצטיין". ביקור הצוות. צילום: יחסי ציבור.

ד"ר שרון אלרעי מנהלת האיכות והבטיחות של ביה"ח הסבירה על ציון האיכות והשירות בכל מחלקה בשנת 2017. הנתונים לחציון הראשון של השנה נראים בכרמל טובים ומבטיחים. פרופ' משה פליגלמן מנהל המערך הקרדיולוגי של כרמל הציג את הפיתוחים האחרונים בתחום הצנתורים המבוצעים בחדרי הצנתור של כרמל ומביאים את יכולות הקרדיולוגיה של כרמל למובילים והגדולים ביותר בכללית בתחום הקרדיולוגיה: מעל 3,500 חולים מאושפזים בשנה, כ-2,000 צנתורים, 8,000 בדיקות אקו ומעל 15,000 ביקורי מרפאה בשנה עוברים דרך ידי הקרדיולוגים של כרמל.

ד"ר אמיר פלג מנהל המכון הגנטי הציג את תכניות הפיתוח והחידושים האחרונים בתחום הגנטיקה. עוד הוסבר על הטיפול בחולים המטולוגיים במכון ובכרמל בתחום הרפואה והסיעוד, ועל הטיפול המתקדם בתינוקות ובפגים כולל שימור הנקה בפגים.

במהלך הביקור הצוות התרשם מאוד מסיום הבינוי והמעבר למטבח החדש, פרויקט גדול ומורכב בעלות של כ-18 מיליון ש״ח שהסתיים לאחרונה בהצלחה.

ד"ר זיו רוזנבאום ראש אגף טכנולוגיות סיכם את הביקור ואמר: "לא סתם אתם בית חולים מצטיין. מאוד התרשמתי מכל הנושאים המוצגים עם חוויה מאוד מיוחדת". לילי פרלמן האחות הראשית בחטיבת בתי החולים אמרה: "אתם מציגים רפואה במיטבה אתם יודעים להוביל וזה תמיד משמח. אנחנו כבר מחכים לביקור הבא כאן בכרמל". סמנכ"ל חטיבת בתי החולים ד"ר מיקי שרף הודה למנהל כרמל דר גולדברג ולחברי ההנהלה על הביקור המגוון והמוצלח: "יש כאן עשייה מדהימה בכל התחומים רפואי ואדמיניסטרטיבי. תמשיכו להצטיין".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות