תיאטרון חיפה משיק את "מאחורי המסכים" – סדרת מפגשים עם מיטב יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בישראל בהנחיית אורי אגוז.

החל מחודש נובמבר, תתקיים בתיאטרון חיפה סדרת מפגשים עם היוצרים המרתקים והגדולים ביותר בתחום הטלוויזיה והקולנוע בישראל- אבי נשר, טל פרידמן, שמי זרחין ועוד רבים וטובים.
מגיע לתיאטרון חיפה. טל פרידמן. צילום גבריאל בהריליה

החל מחודש נובמבר, תתקיים בתיאטרון חיפה סדרת מפגשים עם היוצרים המרתקים והגדולים ביותר בתחום הטלוויזיה והקולנוע בישראל. זוהי יוזמה אשר נהגתה במטרה לחשוף את הקהל החיפאי לתהליכי העשייה של היצירות הבולטות ביותר בתרבות העכשווית ולאפשר היכרות אינטימית נדירה ומעוררת השראה עם כמה מהדמויות המשפיעות ביותר על המסך הגדול והקטן.

המפגשים שיתקיימו אחת לחודש הם:

אבי נשר, מבכירי הבמאים בארץ, שכתב וביים מהסרטים המשפיעים והזכורים ביותר בקולנוע הישראלי כמו "דיזנגוף 99", "הלהקה", "סוף העולם שמאלה" ו-"החטאים", סרט המועמד השנה לחמישה פרסי אופיר;

שמי זרחין, במאי, תסריטאי וסופר. אחראי על כמה מהסרטים המצליחים ביותר בקולנוע הישראלי ביניהם "לילסדה", "הכוכבים של שלומי", "אביבה אהובתי", "העולם מצחיק"ו-"המילים הטובות". ספרו "עד שיום אחד" גרף פרסים בארץ ובעולם וצעד בראש רבי המכר שבועות ארוכים לאחרונה יצא ספרו "אח שלי איוב"

הקומיקאי, השחקן והמוזיקאי טל פרידמן, מהשחקנים שהובילו את תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" ואת הסרט "זוהי סדום". ברא וגילם שלל דמויות שנכנסו לפנתיאון הדמויות הישראלי ואף יצר את סדרת הטלוויזיה הדוקומנטרית "להיות אבא".

מאחורי המסך. טליה לביא. ינאי יחיאל

טליה לביא, שסרטה "אפס ביחסי אנוש" קצר שבחים בארץ ובעולם ועליו זכתה בין היתר בפרס הראשון בפסטיבל טרייבקה הבינלאומי בניו-יורק, בפרס "הבמאית בעלת הקול הייחודי" ע"ש נורה אפרון ובפרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע.

קרן מרגלית, זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה על כתיבה ובימוי של סדרת הטלוויזיה "פלפלים צהובים". הסדרה העמידה בקדמת המסך התמודדות של משפחה עם אוטיזם והשיח שיצרה עורר גלים רבים. הסדרה זכתה בשלל פרסים בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, ביניהם על התסריט, הבימוי ונבחרה כסדרת הדרמה הטובה ביותר. מאוחר אף עובדה יותר לגירסה אמריקאית.

במפגש החותם ישתתף הבמאי ניר ברגמן, זוכה 9 פרסי האקדמיה על סרט הביכורים שלו "כנפיים שבורות". בין סרטיו שזכו להצלחה רבה "הדקדוק הפנימי" ו"להציל את נטע". ביים וכתב לסדרת הטלוויזיה "מעורב ירושלמי"  וזכה במשותף בפרס האקדמיה לטלוויזיה על בימוי וכתיבה לסדרה "בטיפול".

מנחת הסדרה, הבמאית והכותבת אורי אגוז, החלה את דרכה האומנותית כיוצרת לאחר קריירה בתחום המשפט הפלילי והדין הבינלאומי, שירות במשרד החוץ והתמחות בתחום הטרור. ביימה וכתבה בין היתר לתיאטרון הקאמרי, פסטיבל ישראל, צוותא, תמונע ועוד. יזמה וניהלה פרוייקטים שונים בפסטיבלים בארץ ובעולם. זוכת מלגות ופרסים על כתיבתה מהקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, קרן יוהנה פרנר ועוד.

במהלך המפגשים, יחשפו הבמאים והכותבים המובילים בארץ את המחשבות והלבטים שמעסיקים אותם בזמן תהליך העבודה, על שלביו השונים: מהעולמות שהם בוראים, יצירת הדמויות המהלכות לנגד עינינו, הדילמות שבאות עם התקדמות העלילה והזיכרונות והחוויות האישיות שלהם, אלו שמהם נרקחים הסיפורים שמרגשים אותנו ונוגעים בנו.  כל אלו ידונו עם ששה יוצרים מגוונים, כל אחד מגיע מרקע אחר, מזווית שונה שהיא טביעת האצבע הייחודית שלו.

תאריכי המפגשים:

פתיחת הסדרה – 15.11 – אבי נשר ("הלהקה", "דיזנגוף 99", "סוף העולם שמאלה", "פעם הייתי" ו"החטאים")

מפגש 2 – 6.12 – טל פרידמן (קומיקאי, שחקן ומוזיקאי ישראלי)

מפגש 3 – 10.1.18 – שמי זרחין ("אביבה אהובתי", "לילסדה", "נודל", "העולם מצחיק", "המילים הטובות")

מפגש 4- 7.2.18 – קרן מרגלית ("פלפלים צהובים")

מפגש 5 – 7.3.18 – טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש")

מפגש 6 – 9.5.18 – ניר ברגמן ("כנפיים שבורות", "יונה", "הדקדוק הפנימי", "להציל את נטע")


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה