גשר מאמריקה לביאליק

עובדות סוציאליות מבוקה רטון בארצות הברית הגיעו לביקור עבודה בקרית ביאליק במסגרת תכנית שיתוף פעולה בשם "גשר חי"

ביקור במועדון ויצ"ו לנשים אתיופיות בקריית ביאליק

ביקור במועדון ויצ"ו לנשים אתיופיות בקריית ביאליק

במסגרת "שותפות ביחד" בין קרית ביאליק לקהילה היהודית בבוקה רטון (דרום פאלם ביץ'), החלה תכנית של "גשר חי" בין עובדים סוציאליים משתי הקהילות, ללמידה הדדית ויצירת קשרים אישיים ומקצועיים. החודש ביקרו בקרית ביאליק שתי עובדות סוציאליות מבוקה כאורחות לשכת הרווחה.
מנהלת הלשכה, שוש סוקניק, תכננה והובילה את הביקור בשיתוף פעולה הדוק עם כרמית גלעד מצוות הסוכנות היהודית ובעזרתן הנאמנה של עובדות סוציאליות מלשכת הרווחה. האורחות סיירו במרכזי יום לקשישים, מועדוניות לילדים, מועדון ויצ"ו לנשים אתיופיות, מרכז לנוער בסיכון ועוד, ואף השתתפו בסדנת הדרכה בתחנה לטיפול משפחתי שמפעילה לשכת הרווחה. כן צפו בהצגה המרגשת של "תיאטרון עדות" בהשתתפות ניצולי שואה ובני נוער. לכל אורך השבוע הן נפגשו עם עמיתות ועמיתים רבים והתרשמו מאופן פעולתה של מערכת השירותים החברתיים בארץ בכלל ובקרית ביאליק בפרט.
באירוע קבלת הפנים השתתפו, לצד אנשי לשכת הרווחה, גם חברי ועדת ההיגוי של השותפות ויו"ר הוועדה ד"ר מירי הראל, וכן מנהל השותפויות בצפון מטעם הסוכנות היהודית מר אשל פרם.
מנכ"ל העירייה, עזרא חכם, בירך את האורחות בשמו של ראש העיר, אלי דוקורסקי, שנבצר ממנו להגיע. לאחר הופעה מרשימה של רביעיית כלי קשת מן הקונסרבטוריון, התקיימה שיחה מאלפת על הדמיון והשוני בעבודת השירותים החברתיים בארץ ובארצות הברית.
השותפות בין קרית ביאליק לדרום פאלם ביץ' פועלת משנת 2002. השותפות מנוהלת בידי צוות הסוכנות היהודית באמצעות ועדת היגוי מתנדבת, ופועלת בתחומי החינוך, התרבות, הרווחה והתעסוקה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק